reklama
Jak si vybrat nový robotický vysavač – pokud máte koberce, levné se nevyplatí
Tento článek je reklamním sdělením

Technologie vysavačů prošla dlouhou cestu. Už nemusíte trpět nedůstojným tažením nepraktické plastové hadice připojené k neohrabané nádobě na kolech velikosti galapážské želvy. Ve skutečnosti již ani nemusíte vstát z gauče.

Přestože je to stále relativně nová kategorie produktů, existuje několik opravdu dobrých vysavačů – robotů, které vám pomohou zbavit se prachu, chlupů domácích zvířat a jiných zbytků – aniž byste museli hnout prstem.

Který je pro vás ten pravý?

Abyste se snáze vypořádali s množstvím robotů na vysávání dostupných na trhu, nabízíme přehled kritérií, na kterých opravdu záleží. Body, které vám umožní vědomě srovnávat požadované modely. Funkce, typ podlahy, kapacita baterie…Kritéria, na kterých budete pracovat, než vyberete robotický vysavač, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Skvělou pomůckou při výběru vám budou i nezávislé testy robotických vysavačů , které najdete na internetu.

zdroj: Proxima Studio/shutterstock.com

Jak velký je váš dům?

Jako první, ještě než začnete procházet uličkama Heureky zvažte, jak velký je váš dům. Některé robotické vysavače, jako je například iLife V3s Pro, fungují lépe v malých prostředích, jako jsou byty a městské domy, zatímco modely jako iRobot Roomba S9 jsou vhodnější pro prostory s rozměry až 180 metrů čtverečních, s více místnostmi a různými podlahami.

Váš výběr bude záviset hlavně na velikosti vašeho bytu.

Budete také potřebovat zjistit, kolik prostoru máte pod nábytkem, aby robot mohl projít. Vysavače, jako je například Dyson 360 Eye, jsou vysoké více než 10 cm, takže se nevejdou pod prádelníky a postele, jako jiné modely. Například při výšce necelých 7,5 cm má Eufy Robovac 11s snadnější navigaci v úzkých prostorech.

Máte koberce nebo tvrdou podlahovinu?

Většina modelů dokáže snadno zvládnout čištění koberců i tvrdého dřeva, ale některé jsou lepší při čištění jednoho nebo druhého. High-end robotické vysavače jako je Roomba S9, mohou pojmout rychlé změny povrchu tím, že zvyšují energii, kdykoli je detekován koberec a pak ji škrtí zpět dolů, když snímají tvrdé dřevo. Koberečky by také měli zohlednit vaše nákupní rozhodnutí.

Možná zjistíte, že levné modely se zachytí v střapcích.

Pokud hledáte robot jen pro údržbu tvrdého dřeva, můžete jít do levnějších modelů, protože dobře fungují při čištění například chlupů z tvrdých podlah. Pokud jsou vaše podlahy vinylové, nebo dlaždice a doufáte v pomoc s mopováním, je zde iRobot Braava Jet, který je speciálně určen pro smáčení a mytí podlah. Všeobecně je ale funkce mopování v robotickém vysavači zklamáním.

Obvykle to znamená, že na břicho robota připevníte vlhký hadřík a poté jej spustíte na podlaze. Většina jednotek nedokáže rozeznat rozdíl mezi tvrdou podlahou a kobercem, takže je nakonec pronásledujete a přesunete zpět tam, kam chcete.

Pokud nemáte pouze podlahy z tvrdého dřeva nebo pokud jsou vaše podlahy na začátku relativně čisté, není tato funkce užitečná.

zdroj: Andrey Bryzgalov/shutterstock.com

Zvažte tvar vysavače

Nejběžnější tvar robotického vysavače je kruhový, ale najdete i jiné tvary. Pokud váš domov má mnoho 90 stupňových rohů, které hromadí hodně prachu a nečistot, možná byste mohli zvážit koupi vysavače ve tvaru D, jako je Neato Botvac D6 Connected. Je to mistr, který nasává prachové zajíčky, vlasy a chlupy ze všech koutů vašeho domova.

Chtěli byste „inteligentní“ robotický vysavač?

Internet je skvělá věc, která nám pomáhá udržovat spojení, nejen s dalšími lidmi, ale také s našimi spotřebiči. Když se například podíváte na různé modely Roomba zjistíte, že všechny nabízejí doprovodnou aplikaci. Mnoho sad funkcí aplikace se však liší, což znamená, že často poskytují různé uživatelské zkušenosti.

Pokud robot disponuje aplikací, často to znamená, že také nabízí integraci Amazon Alexa nebo Google Assistant.

Pokud se raději vyhnete připojení Wi-Fi ve prospěch úspory malé hotovosti, mnoho robotů na základní úrovni přichází s dálkovým ovládáním, které běží na alkalických bateriích a snadno se používá.

Dokonce robotický vysavač Samsung Powerbot R7070, který nabízí připojení k aplikaci přichází i s dálkovým ovladačem pro případ, že se nechcete s nastavením aplikace obtěžovat.

Zkontrolujte objem nádoby na prach

Ne všechny popelnice jsou stejné. Některé jsou směšně malé, zatímco jiné jsou dostatečně velké, aby zvládly několik úklidových relací, než budou potřebovat vyprázdnit. Některé vysavače vám neřeknou, když se naplní, ale odmítají uklízet, dokud se nevyprázdní. Pokud se nechcete ohýbat a odstraňovat odpad každých pár minut, měli byste hledat vysavač, které pojme spoustu nečistot a prachu.

Slušná velikost popelnice je 0,6 litru nebo větší.

Jakákoliv menší a budete nuceni vyprazdňovat ji příliš často.

zdroj: Rui Serra Maia/shutterstock.com

Zkontrolujte životnost baterie

Kapacita nádoby na prach a výdrž baterie jdou ruku v ruce. Jaký má smysl mít neuvěřitelně dlouhou životnost baterie, pokud máte plný odpadkový koš? Jednotka se jednoduše ukotví, když bude plná, místo aby uklidila každý centimetr vašeho domova. Robotické vysavače mají tendenci běžet kdekoliv od 75 do 150 minut.

Je zřejmé, že je lepší, pokud jednotka dokáže pracovat delší dobu, což znamená, že bude schopna uklidit více podlah najednou.

Některé jednotky, například Roborock S5, mají navíc inteligentní funkci nazývanou dobíjení a obnovení. To znamená, že pokud se robotu při úklidu začne vyčerpávat baterie, bude vědět, že se má vrátit do doku a dobít se. Když baterie získá dostatečné procento, vysavač bude pokračovat v uklízení přesně na místě, kde skončil.

Pokud víte, že budete potřebovat vysavač, který pokryje slušné množství podlah; určitě volte takový, který má tuto funkci.

Volte model, který zvládne mapování

Vřele doporučujeme robotický vysavač, který dokáže zmapovat váš domov. Bude schopen přesně zjistit, kde jsou hranice každé místnosti a uklízí podlahu organizovaným způsobem, dokud nepokryje každý dosažitelný centimetr. Jednotky bez mapování mají tendenci uklízet random a ne vždy uklidí všude.

Mapování zvyšuje pravděpodobnost, že váš domov bude po relaci dokonale uklizen.

Nedejte přednost nízké ceně před komfortními funkcemi

Pokud chcete utratit peníze za robotický vysavač, měli byste se ujistit, že nabízí dostatek vymožeností, aby to za tu cenu stálo. V opačném případě budete nespokojeni s levnějším nákupem a budete muset přesto vysávat staromódním způsobem, aby jste uklidili, co robot zanechal. Alespoň se ujistěte, že zařízení má senzory, které zabraňují pádu ze schodů nebo nabourání do předmětů.

Pokud máte představu o tom, co chcete, aby váš robot dělal, ujistěte se, že jste si vybrali jednotku, která dokáže tyto úkoly splnit.

Volte model, který umožní plánovaný úklid

Jakkoli líně by to mohlo znít, nechtějte věnovat čas tomu, abyste každý den „říkali“ vašemu robotu, aby uklidil. Váš život bude mnohem snazší, pokud získáte vysavč, které vám umožní naplánovat čas úklidu. Tímto způsobem můžete nastavit, aby vysával v konstantní dobu po celý týden, když víte, že váš domov bude nejméně obsazený.

Upřímně, je hezké vrátit se domů z práce do uklizeného domova.

Barva je také důležitá

Může to vypadat jako hloupost, ale je nutné zvážit také barvu vysavače. Je pravda, že černé mají tendenci vypadat nejvíc „cool“. Po použití se však zašpiní prachem, vlasy a srstí, což se projeví v ostrém kontrastu s černým pláštěm. Světlejší robotické vysavače pomáhají maskovat nečistoty, takže se nebudete cítit nuceni je tak často čistit.

Pokud však máte tmavé vlasy nebo zvíře s tmavou srstí, které hojně ztrácí, budou se tyto vlasy a srst pravděpodobně držet na vnější straně robota ve světlé barvě a zařízení bude vypadat nevábně. Existují roboty v barvách, jako je červená, modrá a šedá.

Před provedením nákupu zvažte, jaké nečistoty bude vysavač uklízet, abyste si vybrali jednotku, která nebude vypadat až tak šeredně, když bude špinavá.

Tak. A nyní jste vyzbrojeni potřebnými tipy pro nalezení VAŠEHO robotického vysavače. Nezapomeňte, že nejlepší vysavač pro vašeho souseda se může lišit od nejvhodnějšího vysavače pro vás. Proto, zvažte své osobní potřeby a podle nich se rozhodujte.

Zdroje informací:

Tento článek je reklamním sdělením

Více z Lifestyle

Sbírejte pampelišky!

Lifestyle7.7.2022

Kdy vás stáří pozve dál?

Lifestyle30.6.2022

Čtvrtý mušketýr v avantgardním plášti DS

Lifestyle28.6.2022

Abyste do cíle dorazili zdraví

Lifestyle23.6.2022

Mandarin Oriental Paris – Lahodné umění

Lifestyle21.6.2022

Aby při spaní nezlobilo…

Lifestyle16.6.2022

Casa Tau: No.1 na Airbnb

Lifestyle14.6.2022

Před bezem klekni

Lifestyle9.6.2022

Bugatti do kanceláře i kavárny

Lifestyle7.6.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ve Varech se to může stát
iluxus.cz

Ve Varech se to může stát

Společnost Philip Morris jako partner 56. ročníku...
Výtečný srnčí guláš
panidomu.cz

Výtečný srnčí guláš

Zimní jídlo podle našeho gusta vyzkoušejte!...
Zapečené filé se zeleninovou krustou
tisicereceptu.cz

Zapečené filé se...

Ingredience 2 ks velkých brambor 2 mrkve 8...
ZA DOBRÝM PIVEM V JIŽNÍCH ČECHÁCH
epochanacestach.cz

ZA DOBRÝM PIVEM V JIŽNÍCH...

Pivní stezky, na kterých se...
Skončí celý vztah tragicky?
nasehvezdy.cz

Skončí celý vztah tragicky?

Krásná Dáda (66), která okouzlila...
Připraví ji Pecháčková o kariéru?
nasehvezdy.cz

Připraví ji Pecháčková...

Herečka Eva Burešová (28) byla...
Čtyřnozí přátelé člověka: Psi za války hledali raněné a vyráželi proti tankům
epochaplus.cz

Čtyřnozí přátelé člověka: Psi za...

Znak Červeného kříže na hřbetě, brašna...
Cicada 3301: Kdo vytvořil nepřekonatelnou šifru?
enigmaplus.cz

Cicada 3301: Kdo vytvořil...

Šifra, která je dnes známá jako Cicada 3301 a...
Nedokáže mi asi odpustit
skutecnepribehy.cz

Nedokáže mi asi odpustit

Všichni děláme v životě chyby....
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Monumentální stavba pod drobnohledem
21stoleti.cz

Monumentální stavba pod...

Jak byli Mayové zdatnými architekty, dokazuje...
Hackeři číhají na sociálních sítích, pozor na 4 nejčastější chyby
epochaplus.cz

Hackeři číhají na sociálních...

Sdílení osobních informací, odpovědi na nevyžádané...