Možná už tušíte, co máme na mysli, protože gua sha a její úžasný kosmetický účinek znáte. Nemálo z nás se ovšem s destičkou z polodrahokamu setkává poprvé a vůbec neví, co s ní.
Kde se vzala a co to je?
Gua sha (čte se kvaša) není vlastně nic tak úžasně nového. Jde o tradiční, tisíce let starou čínskou masážní techniku. Pomocí destičky jemně masírujete pleť obličeje a dekoltu a tím podpoříte činnost lymfatického systému.
Stagnující lymfu, která v obličeji vytváří nerovnosti a záhyby, pomocí masáže odvedete do lymfatických uzlin v partii hlavy. Tak se pleť vyhladí, napne, rozjasní, zmizí otoky i jemnější vrásky.
Jde o rituál krásy
Než začnete gua sha používat, uvědomte si, že nejde jen o prostou masáž, ale o malý rituál, který vám pomůže nejen ke kráse, ale také k uvolnění a k pocitu pohody. I proto nespěchejte a udělejte si čas.
Co budete potřebovat
Před masáží použijte květovou vodu a přírodní olej, nejlépe mandlový nebo arganový a naneste ho trochu víc. Kámen totiž musí po pokožce snadno klouzat a tahy by měly být rovnoměrné a jemné.
Chybu ale neuděláte, když širokou a rovnější stranu použijete na tváře a čelo, vykrojenou pak například na čelist, kořen nosu nebo na tu část, kde je obočí.
Jak často?
Masáž si můžete udělat, jak často chcete, nejlépe denně. Pokud nemáte tolik času nebo by vám masáž začala být nepříjemná, dejte si přestávku.
Chladit nebo ne?
Někteří doporučují kámen před použitím vychladit v lednici nebo dát do mrazáku. Je to ale zbytečné. Jednak je sám o sobě chladnější než naše pleť, a také, pokud máte citlivější pleť, by vám mohly popraskat žilky v obličeji. Pokud opravdu chcete mít kámen chladnější, stačí ho ochladit proudem vody.
Který kámen vybrat?
Jak známo, minerálům se připisují různé léčivé vlastnosti. Ale tomu můžete věřit i nemusíte. Gua sha se nejčastěji vyrábí z růženínu a nefritu, ale existují i další. Jaký vyberete, je na vás.
(Zdroj: Paní domu)