Proč by právě v hlubinách země měly žít mimozemské organismy? K tomuto přesvědčení vede vědce z univerzity v Yale nedávný objev. Na americkém pobřeží ve státě Washington byly v horninách objeveny zvláštní izotopy uhlíku.
Vědci jsou přesvědčeni, že tyto minerály vznikly díky neznámým cizím organismům ukrytým v hlubinách naší Země.
Mimozemská potrava? Jedovatý arsen
Toto prostředí je pro tyto mimozemské organismy mimořádně příznivé, protože je chrání před nepřátelskými podmínkami, které na naší planetě panují – alespoň tedy z jejich pohledu. Není to ale první podobná vědecká hypotéza.
Americká kosmická agentura NASA už v roce 2010 oznámila, že v hlubinách země objevila bakterie živící se jedovatým arsenem, které nejsou pozemského původu. Buď se vyvinuly z neživé hmoty jindy a jinak, nebo přišly přímo z vesmíru.
Tajemná „šedá biosféra“
O možných „mimozemských“ bakteriích se ale vědělo už dříve.
Britský fyzik Paul Davies, který působí na americké Arizona State University, už několik let předtím tvrdil, že arzenové bakterie by mohly být představiteli tzv. šedé biosféry – tedy organismů, které žijí na Zemi paralelně s naší biosférou, ale přitom jsou odlišného původu. „Mimozemšťany možná máme přímo před nosem,“ tvrdil tehdy Paul Davies.
Mimozemské mikroorganismy i bytosti
Většina vědců s tím ale nesouhlasí, arzenové bakterie jsou podle nich běžný mikroorganismus, který se pouze přizpůsobil obzvlášť nepřátelskému prostředí.
Paul Davies ale přesto tvrdí, že na Zemi nejsou jen mimozemské mikroorganismy, ale i inteligentní bytosti z kosmu. Nebo tu alespoň v dávné minulosti byly. My se ale podle něj při jejich hledání díváme špatným směrem.