Zapalujete si doma aromalampu, vonnou svíčku nebo vonné tyčinky, protože vás vůně uklidňuje a vůbec se cítíte tak nějak líp? Zkuste pryskyřici. Budete překvapeni.
Vůně pryskyřice je pro člověka naprosto přirozená, vždyť kdo ji necítil třeba při procházkách v lese. Ale pryskyřic je samozřejmě mnohem víc, než poskytuje naše příroda, a každá se hodí k jinému účelu.
Některé pomohou nabourané psychice, jiné nemocnému tělu, další zase spolehlivě zahánějí zlé duchy, pokud na ně věříte.
Proč pryskyřice?
Takzvaných vykuřovadel je samozřejmě mnohem víc. Můžete použít bylinky, vzácná dřeva, tyčinky, ale pro začátečníky se právě pryskyřice hodí.
Mají totiž tu výhodu, že se jejich vůně zahříváním mění a přitom je lehká a příjemná.
Neobsahují žádné umělé a neznámé příměsi.
Nekouří a příjemně provoní místnost.
Práci s pryskyřicí zvládne každý.
Jak na to?
Pro začátek vám bude stačit obyčejná aromalampička s mističkou. Kousek pryskyřice dáte do misky a ta se nad plamenem pomalu taví, odpařuje se a začíná vonět.
Pozor musíte dát hlavně na to, aby miska měla dostatečnou vzdálenost od plamene svíčky, protože jinak by se pryskyřice mohla začít připékat.
Pokud se rozhodnete věnovat se vykuřování častěji, stojí za to pořídit si vykuřovací pícku, která se od aromalampy liší tím, že má nahoře drátěné sítko, a tak můžete vykuřovat i vonná dřeva. Dá se koupit i lampa s výměnným vrškem.
Kadidelnice
V ezoterických nebo šamanských obchodech, kde si pomůcky k vykuřování můžete koupit, možná také zahlédnete kadidelnici. Bývá keramická nebo kovová, většinou zajímavě zdobená.
Při jejím použití budete potřebovat uhlík na zapalování vykuřovadla a čistý písek nebo himálajskou sůl.
Kolik pryskyřice použít?
Nikdy to nepřehánějte. Používá se jen velmi malý kousek, takže pytlíček, který zakoupíte, vám vystačí na dlouho. A ještě něco důležitého. Nezapomeňte větrat. Vůně má být příjemná nebo zajímavá, nikoliv dusící.