Žil naplno, stejně jako jeho modely, které překypovaly extravagancí. Každé skice věnoval maximální pozornost, aby ji odlišil od ostatních.
Coby designér s duší citlivého umělce vdechl svým módním kolekcím elán. Král možná „padl“, ale jeho odkaz bude žít dál.
Byl prvním mužem, který dostal možnost studovat na prestižní japonské módní škole Bunka Fashion College v Tokiu. Po jejím vystudování zamířil roku 1964 do Paříže, která mu učarovala nejen sofistikovaností, ale především citem pro detail a eleganci.
Stal se prvním návrhářem s japonskými kořeny, který se trvale v této romantické metropoli usadil. Nejprve toužil strávit v malebné zemi pouze půl rok, nakonec si v Mekce módy vychutnal přes 50 let života.
Pryč se stereotypem
Vlastní módní svět založil roku 1970. Příznačně pod značkou Kenzo. První přehlídka na sebe nenechala dlouho čekat a okamžitě rozbouřila emoce a nevídaný zájem o vše, co jen trochu vonělo po Japonsku.
Však také rezonovala i ve všech světových módních časopisech. Rád šokoval, provokoval, vířil vody zajetých stereotypů. Na přehlídce 1978/1979 konané v cirkusovém stanu, proto dorazil vskutku elegantně – na slonovi.
Na nadšené a naprosto omámené diváky v tu chvíli mávala budoucí ikona, která nechtěla dělat to, co ostatní francouzští designéři. Chtěla se vymykat, zcela přerůst dobu. Unikátní show spatřil celý svět, výjimkou nebyl ani New York.
Takadovy jedinečné designy, v nichž se snoubily zářivé barvy a precizně vyvedená kimona, poté nosila kupříkladu Linda Evangelista.
Přehlídku roku 1981 prozářila ikona Iman. Lavinou stylu se nechala unášet také Naomi Campbell, které se návrhář navždy vryl pod kůži. „Vždy si budeme pamatovat tvé úsměvy, neuvěřitelnou pokoru a pozitivitu, kterou jsi nás všechny ozářil,“ prohlásila.
Ten, který naprosto vybočoval
Etapu prodchnutou úspěchy ukončil rok 1990, kdy zemřel Takedův životní partner. Zhroutil se mu svět. Jednalo se o nejtěžší chvíle jeho života, kdy tvorba ustoupila do ústraní. A pak přišel zlom.
O tři roky později se rozhodl svou celoživotně opečovávanou společnost Kenzo svěřit do rukou gigantu LVMH. Pozici hlavního designéra si však držel do roku 1999. Poté se rozhodl odejít na odpočinek, cestovat a předávat své zkušenosti mladším umělcům.
V rámci těchto cest několikrát navštívil také Prahu. „Moje práce byla vždy o svobodě a harmonii,“ prohlásil Takada roku 2000. „Chtěl bych, aby se na mě vzpomínalo jako na designéra, který překročil hranice,“ dodal.