Zdá se, že nábytek z proutí z rezidencí nikdy nezmizí. Jeho vzhled se totiž mění současně s trendy, a tak jej můžete stále využívat doma i na zahradě.
Tento nábytek z proutí lze vytvořit v libovolném designu a v neuvěřitelné barevné škále. Jeho velká přednost je lehkost použitého materiálu a přesto pevnost.
Kromě přírodních odstínů tak lze mít i výrazné sestavy, jenž se skvěle hodí k modernímu bydlení.
Zařadit tento materiál mezi nábytek v domácnosti nebývá tak časté, i když poslední době je nastupujícím trendem, že se lidé i ve svých domácností chtějí cítit jako na dovolené, a proto si pořizují komplexní ratanové soupravy.
Díky jeho variabilnosti a pružnosti, lze z proutí uplést defacto cokoli – od křesla až po postel s nebesy.
Ratan je liána, kterou byste mohli najít v pralesích jihovýchodní Asie. Šlahouny rostliny dosahují délky až dvě stě metrů. Po zpracování (napaření, impregnace v oleji) je dřevo velmi pružné a snadno tvarovatelné. Pozor na levné napodobeniny.
Ty totiž nejsou stálé a už vůbec ne odolné (hlavně kvůli tomu, že bývají příliš slabé). Často se používá také plast, který může na první pohled připomínat ratanové pruty.Pravý ratan je považován za luxusní materiál, žádnou speciální péči ale nepotřebuje.
Na běžnou údržbu postačí prachovka a vlhký hadřík, pro štěrbiny a mezery je možno využít vysavač.
Po čase lze ratan znovu přelakovat (bývá dodáván již nalakovaný a ošetřený). Výhodou ratanu je možnost umístit jej i do vlhkého prostředí. Proto se o jeho osud nemusíte strachovat ani v koupelně.
Vybavení z umělého ratanu patří mezi aktuální trendy, proto můžete vybírat z bohaté nabídky. Tmavé odstíny hnědé a šedé doplněné o krémové či béžové textilie jsou vkusným trendovým vybavením.
Umělý ratan je tedy v kombinaci s pevnou ocelovou konstrukcí perfektní volbou pro posezenív zimních zahradách. Struktura nábytku z umělého ratanu může být různá: od jemnějších, ale o to hustších výpletů, až po silný, ale řidší.