Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Nejlepší fitness stroje, které následují digitální éru

V současné době se pomalu a jistě zahalujeme do podzimních a zimních kabátů, to však neznamená, že nemůžeme pracovat na své postavě. Navíc to nyní jde daleko zábavněji než kdy dříve, a to ani nemusíme vytáhnout paty z domu.

Pokud vás klasické posilovací stroje a pomůcky nebaví, přinášíme vám tipy na zajímavá zařízení současnosti, kterými si můžete vybavit vaši domácí posilovnu. 

Řeč je o chytrých fitness zařízeních a tzv. „nositelných technologiích“, které jsou na vzestupu a umožňují lidem sledovat nespočet výkonnostních a tréninkových metrik v reálném čase.

Vy tak máte přehled o všech údajích a číslech, dokážete se lépe motivovat, můžete soutěžit s ostatními a díky streamování se v pohodlí vašeho domova můžete účastnit třeba lekce známého instruktora v New Yorku či v Londýně.

Trénujte chytře a efektivně s Nordictrack

Americká značka, která se věnuje domácím fitness zařízením již více než třicet let, patří pod skupinu ICON fitness, jež je největším světovým výrobcem domácích fitness strojů a rozhodně neusnula na vavřínech.

Společnost věnuje mnoho času inovaci fitness trenažérů a zaměřuje se především na kardio stroje, jako jsou běžecké či eliptické trenažéry, rotopedy apod.

A co je ještě lepší, své přímé zastoupení má i v České republice.

Ať už si vyberete běžecký trenažér, eliptický trenažér či rotoped, všechny vám díky obrazovce a několika čidlům umožní absolvovat zábavný trénink.

Skrze jejich vlastní aplikaci iFit si tak za pomocí stroje a obrazovky můžete zaběhat mnoho tras na Google maps (což funguje podobně, jako procházení ulic s funkcí „street view“), ale na výběr máte i mnoho videotréninků, kde s vámi přímo komunikuje a inspiruje vás váš vlastní trenér.

Zajímavá tréninková aplikace iFit vám však pomůže nastavit také motivaci a dodá vašemu cvičení řád. Aplikace nabízí využívání nejen tréninkových map, ale i receptů, tréninkových rad a vedení zkušenými lektory.

Skrze bluetooth ji můžete připojit ke všem strojům značky a pro ještě lepší měření si můžete pořídit bezdrátový bluetooth hrudní pás pro měření tepové frekvence s přesností EKG.

Nordictrack
Nordictrack

Peloton bike – kardio trénink, který vás nakopne

Díky Peloton bike získáte soukromé fitness studio přímo do domu. Tento rotoped v sobě ukrývá speciální program a díky připojení k internetu a obrovské 22palcové obrazovce vám umožní přístup až k více než 90 živým lekcím týdně.

Konečně tak máte možnost cvičit s opravdovými trenéry a špičkami v oboru z celého světa. Na výběr jsou však i off-line předtočené lekce, kdybyste zrovna nějakou z těch živých nestihli.

Tréninky jsou natáčeny ve speciálních studiích a přenášeny ke všem majitelům Peloton bike. Lektoři kurzů vás navíc díky speciální technologii budou moci sledovat a uvidí, zda se náhodou neflákáte či naopak pochválí, když vám trénink půjde dobře.

Nemusíte se však bát, že byste to nezvládli, na výběr máte vždy několik úrovní a zároveň i hudebních žánrů, na které chcete cvičit. Díky aplikaci navíc uvidíte, kdo zrovna danou hodinu cvičí s vámi.

Mohou to být lidé z celého světa, kterým můžete posílat vzkazy a třeba s nimi i soutěžit.

Peloton bike 
Peloton bike 
    Peloton bike
    Peloton bike

Cvičení ve virtuálním světě s Blue Goji a Infinity eSports

Virtuální realita je jeden z nejrychleji rozvíjejících se oborů současnosti a není divu, že se spojuje také s fitness.

Toho mimo jiné využila společnost Blue Goji, která přináší speciální běžecký pás spolu s virtuálními brýlemi a obsahem, který vás doslova pohltí a ani si neuvědomíte, že během toho cvičíte.

Infinity eSports je novou formou herního zážitku, v rámci kterého kombinujete svou psychiku s pohyby těla, a to zcela novým, pohlcujícím způsobem.

Na výběr máte hned z několika her, jako jsou třeba závody na horských koloběžkách a překonávání nebezpečných skalních stezek či tajemné podmořské mise v hlubinách. Všechny hry jsou speciálně navrženy tak, aby došlo k co největšímu zapojení vaší mysli a pohybu.

U některých se jen trochu zahřejete, ale u některých můžete za pár minut lapat po dechu. Je jen na vás, jakou úroveň si vyberete.

Společnost nabízí k prodeji také speciální bezpečnostní pás se senzory, který hlídá správné pohyby, abyste si během cvičení příliš nenamohli některé části těla, což je často problém starších lidí, kteří tak používáním tohoto stroje nemusí mít strach.

S rostoucí sbírkou vlastních her různých žánrů a témat si každý může vybrat svou vlastní sadu, která bude vyhovovat přesně jeho požadavkům na cvičení, a to od tréninku s vysokou intenzitou až po tréninky, které slouží spíše k regeneraci.

Otevřená platforma Infinity navíc podporuje vývoj široké škály zakázkových a specializovaných vzdělávacích aplikací, takže se hravě může propojit třeba se speciálním programem pro vaši firmu, který vám bude vyroben na míru.

Prostřednictvím aplikace můžete soutěžit proti ostatním majitelům Infinity eSports a motivovat se tak k lepším výkonům.

Blue goji
Blue goji

Celá tělocvična v jednom stroji, to je Tonal

Představte si, že máte všechny známé fitness stroje v jednom zařízení, které navíc nezabírá plochu celého pokoje, ale vypadá jako stylový a designový doplněk vašeho domu. Přesně tohle nabízí unikátní stroj Tonal.

Tonal vám umožní procvičit si celé tělo, aniž byste museli opustit domov.

Nikde kolem nenajdete obrovská závaží, která zabírají spoustu místa, vše funguje digitálně a speciální ramena vám kladou odpor na základě vámi nastavené váze, kterou lze nastavit až na 90 kg.

Díky mnoha různým konfiguracím budete mít možnost procvičit téměř každou část vašeho těla, vše v doprovodu profesionálních lekcí s uznávanými trenéry.

Nechybí ani pokyny doslova krok za krokem, které vás naučí širokou škálu funkčních pohybů, jež vám pomohou s pevností, stabilitou, ale i kvalitou pohybu.

Proč se o tomto zařízení říká, že se jedná o pravděpodobně nejinteligentnější domácí fitness systém? Pokud máte v rámci cvičení jasný cíl, ale nejste si jisti, jak se k němu dopracovat, Tonal na to má řešení.

Využívá detailní data a propracovaný systém ke sledování každého vašeho cvičení a měří váš pokrok v reálném čase. Následně vám nabízí personalizovaný a na vědeckých postupech založený program cvičení.

Tonal
Tonal
Související články
Před dvěma lety na veleslavném Festivalu rychlosti v Goodwoodu způsobilo Bentley minimálně pozdvižení, spíš vyvolalo zájem ba šok. Oznámilo, že vzkřísí jednu legendu! Že postaví 12 kopií modelů Speed Six, které se proslavily ve 30. letech minulého století. Cena za kus? Přes 40 milionů korun. I tak se auta vyprodala prakticky okamžitě.   Ikonický model […]
Také se leknete po přečtení přebalu na sáčku s vaší oblíbenou pochutinou? Vyděsí vás obsah éček a různých konzervantů, nebo spíš přimhouříte oko a složení potraviny hodíte za hlavu?   Podobně postupuje asi většina konzumentů: Chceme sice jíst zdravě, ale v běžném každodenním shonu na to nebývá čas. Jinak však uvažuje už poměrně početná skupina zaměřená […]
Petúnie jsou hned po muškátech nejoblíbenějším druhem truhlíkových rostlin. Osázet se jimi dají i mísy na terase, květináče na balkóně a dokonce i záhony.    Každoročně se rozsáhlá nabídka petúnií a jejich nejbližších příbuzných surfinií rozrůstá o nové a nové druhy a kultivary. Ty se vzhledem buď prolínají a zdánlivě splývají, nebo se naopak výrazně […]
Vyhledávané první vydání slavné knihy Trumana Capota vázané oceňovanou uměleckou knihařkou Kate Holland bude k mání za 1,5 milionu dolarů. Kromě toho, že jde o vzácný sběratelský kousek, je tato kopie ozdobena téměř 30 karáty diamantů a jedním safírem.   Knižní sběratelství možná zůstává trochu stranou mediální pozornosti, to ale neznamená, že nemá své highlighty […]
reklama
Historie
Castillo de Colomares: Kolumbův památník ozdobila torza jeho lodí
Obdivuje Kryštofa Kolumba. Zároveň ho ale štve, že Američané mají o slavném mořeplavci zkreslené informace. Například nevědí, že Nový svět objevil ve službách Španělska. Esteban Martín Martín se rozhodne tuto nespravedlnost napravit. Pustí se do šíleného projektu, který ho připraví o spoustu sil i o zdraví…   Třebaže řadu let provozuje lékařskou ordinaci v New […]
Socha Svobody plula do USA v 214 bednách
Když 17. června 1885 dorazí do přístavu v New Yorku francouzská loď Isère, vítá ji přes 200 000 lidí a stovky člunů. Na její palubě se totiž nachází budoucí symbol Spojených států – socha Svobody. Momentálně je rozmontovaná na 350 kousků!   Nápad na její postavení přitom vznikl už o 20 let dříve, na jednom […]
Oslavy sv. Antonína: Svatby, barvy a chuť sardinek
Pro jeho oblíbenost se mu občas říká „světec celého světa“. Je patronem zamilovaných, cestujících i těch, kteří hledají ztracené věci. I když má přídomek z Padovy, svatý Antonín se narodil v portugalském Lisabonu.   V průběhu života však tento františkánský mnich strávil řadu let na Apeninském poloostrově a v jižní Francii. Křesťanům jde příkladem a […]
Postavil faraon pyramidu pro kurtizánu?
Kolem nevěstky Rhodopis se opět točí několik bohatých zákazníků. Dívka je totiž nebývale krásná a smyslná. Své tělo si proto může dovolit prodávat jen těm nejvybranějším klientům.   Básník Ezop (asi 620–564 př. n. l.) si se zájmem prohlíží mladou otrokyni. Jde o Doriku, známější pod přezdívkou Rhodopis. Život slavné kurtizány je obestřen řadou záhad […]
Zajímavosti
Velké egyptské muzeum: 100 000 skvostů pod jednou střechou
Než ho důkladně projdete, div neprošlapete podrážky. Od exponátu k exponátu, a to na ploše 81 000 m2, což odpovídá rozloze téměř dvou pražských Václavských náměstí. Řeč je o zbrusu novém největším muzeu světa, které zatím čeká na své návštěvníky.   Píše se rok 1954 a egyptský archeolog Kamal el-Mallakh (1918–1987) překvapeně hledí na poklad, který objeví […]
Masticha: Léčivá pryskyřice, která píše dějiny
Počátkem léta se připraví půda pod stromem a posype se bílým vápencovým práškem. V červenci a v srpnu se poprvé nařízne kůra, míza odkapává a zároveň tuhne. Následuje sběr, čištění, třídění a cesta do prodeje nebo k dalšímu zpracování. A takto se to dělá už odnepaměti.   Látka s poněkud zvláštním názvem masticha je pryskyřice, […]
Hačiko: Pes, který se stal symbolem věrnosti
V roce 1923 se v Japonsku narodil pes, který se pro celý svět stane symbolem věrnosti. Dostal jméno Hači, ale svět ho dnes zná pod přezdívkou Hačiko, tedy „malý Hači“. Stává se hrdinou několika filmů a knih, které všechny v různých variacích vyprávějí stejný příběh.   Hači vykoukne na svět 10. listopadu 1923 v japonském […]
Důl Karowe: Obří zásobárna diamantů
V posledních letech je už takřka jistotou, že hledání diamantů zde vyústí v dole Karowe v nějaký fantastický objev. Z 10 největších diamantů světa jich je právě tady nalezeno rovnou pět.   Výraz karowe v jazyce místních znamená drahý kámen. Mimořádně štědrý důl je do provozu uveden v 50. letech minulého století. Na svůj první výraznější zápis do […]
Záhady a napětí
Heale House: Zastavilo tamní strašení záhadné plátno?
V anglickém Devonu zažívá rodina Smithových roky zvláštní paranormální jevy. Z jejich obýváku se linou zvuky piana, přestože v domě žádné není, a mezi pokoji přechází každou noc bledá žena v bílém hávu. Strašení ustane až v okamžiku, kdy rodina získá roky ztracený obraz. Mohla by zde být nějaká souvislost?   Anglický důchodce Alan Smith, majitel […]
Muž ukazuje na fotce z roku 5000 ameriku pod vodou
Cestování časem je populární fenomén, který čas od času ožije, když se objeví někdo, kdo tvrdí, že nahlédl do budoucnosti a že se chce podělit o svůj příběh. V roce 2018 jeden takový „cestovatel“ tvrdil, že má důkaz v podobě obrázku z roku 5000. Šlo jen o podvod? A je cestování časem možné, nebo jde jen o […]
Tady na vlak nečekejte! Kde leží nejstrašidelnější železniční stanice?
Opuštěná vlaková stanice Begunkodar v Indii, asi 325 kilometrů od města Kolkata, si už dekády drží titul nejstrašidelnější vlakové stanice na světě. Kdysi živá a fungující stanice je prý místem extrémního řádění duchů, které se má dít dokonce i za denního světla. Co všechno se tu má dít? A opravdu jde o paranormální jevy?   Na […]
Ztracený poklad českých králů: Proč byl nalezen v Polsku?
Kdo ze stavebních dělníků se jako první dotkl po mnoha staletích zlatého pokladu nalezeného v centru města na jihozápadě Polska? Takovou otázku rychle překryly debaty nad tím, odkud cennosti nalezené v roce 1985 pocházejí. Jak se poklad dostal do devítitisícového města v polském Dolnoslezském vojvodství?   Píše se rok 1985 a v centru polského města […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Artróza začíná ve čtyřiceti
panidomu.cz
Artróza začíná ve čtyřiceti
Nevěříte? Je to nemoc kloubů, která dokonale využívá náš životní styl. Proto už dnes není spojována se stářím, ale se středním věkem. Artróza je degenerativní onemocnění, které může trápit všechny klouby v těle. Projevuje se ztenčením či proděravěním kloubní chrupavky, což způsobuje tření nechráněných kostí a z toho vyplývající citelné bolesti. Postihuje až 17 % lidí do 45
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb