Lifestyle

Nejlepší fitness stroje, které následují digitální éru

Nejlepší fitness stroje, které následují digitální éru

V současné době se pomalu a jistě zahalujeme do podzimních a zimních kabátů, to však neznamená, že nemůžeme pracovat na své postavě. Navíc to nyní jde daleko zábavněji než kdy dříve, a to ani nemusíme vytáhnout paty z domu. Pokud vás klasické posilovací stroje a pomůcky nebaví, přinášíme vám tipy na zajímavá zařízení současnosti, kterými si můžete vybavit vaši domácí posilovnu.

Řeč je o chytrých fitness zařízeních a tzv. „nositelných technologiích“, které jsou na vzestupu a umožňují lidem sledovat nespočet výkonnostních a tréninkových metrik v reálném čase. Vy tak máte přehled o všech údajích a číslech, dokážete se lépe motivovat, můžete soutěžit s ostatními a díky streamování se v pohodlí vašeho domova můžete účastnit třeba lekce známého instruktora v New Yorku či v Londýně.

Trénujte chytře a efektivně s Nordictrack

Americká značka, která se věnuje domácím fitness zařízením již více než třicet let, patří pod skupinu ICON fitness, jež je největším světovým výrobcem domácích fitness strojů a rozhodně neusnula na vavřínech.

Společnost věnuje mnoho času inovaci fitness trenažérů a zaměřuje se především na kardio stroje, jako jsou běžecké či eliptické trenažéry, rotopedy apod.

A co je ještě lepší, své přímé zastoupení má i v České republice. Ať už si vyberete běžecký trenažér, eliptický trenažér či rotoped, všechny vám díky obrazovce a několika čidlům umožní absolvovat zábavný trénink.

Skrze jejich vlastní aplikaci iFit si tak za pomocí stroje a obrazovky můžete zaběhat mnoho tras na Google maps (což funguje podobně, jako procházení ulic s funkcí „street view“), ale na výběr máte i mnoho videotréninků, kde s vámi přímo komunikuje a inspiruje vás váš vlastní trenér. Zajímavá tréninková aplikace iFit vám však pomůže nastavit také motivaci a dodá vašemu cvičení řád.

Aplikace nabízí využívání nejen tréninkových map, ale i receptů, tréninkových rad a vedení zkušenými lektory.

Skrze bluetooth ji můžete připojit ke všem strojům značky a pro ještě lepší měření si můžete pořídit bezdrátový bluetooth hrudní pás pro měření tepové frekvence s přesností EKG.

Nordictrack

Peloton bike – kardio trénink, který vás nakopne

Díky Peloton bike získáte soukromé fitness studio přímo do domu. Tento rotoped v sobě ukrývá speciální program a díky připojení k internetu a obrovské 22palcové obrazovce vám umožní přístup až k více než 90 živým lekcím týdně. Konečně tak máte možnost cvičit s opravdovými trenéry a špičkami v oboru z celého světa.

Na výběr jsou však i off-line předtočené lekce, kdybyste zrovna nějakou z těch živých nestihli. Tréninky jsou natáčeny ve speciálních studiích a přenášeny ke všem majitelům Peloton bike. Lektoři kurzů vás navíc díky speciální technologii budou moci sledovat a uvidí, zda se náhodou neflákáte či naopak pochválí, když vám trénink půjde dobře.

Nemusíte se však bát, že byste to nezvládli, na výběr máte vždy několik úrovní a zároveň i hudebních žánrů, na které chcete cvičit. Díky aplikaci navíc uvidíte, kdo zrovna danou hodinu cvičí s vámi.

Mohou to být lidé z celého světa, kterým můžete posílat vzkazy a třeba s nimi i soutěžit.

Peloton bike
Peloton bike

Cvičení ve virtuálním světě s Blue Goji a Infinity eSports

Virtuální realita je jeden z nejrychleji rozvíjejících se oborů současnosti a není divu, že se spojuje také s fitness. Toho mimo jiné využila společnost Blue Goji, která přináší speciální běžecký pás spolu s virtuálními brýlemi a obsahem, který vás doslova pohltí a ani si neuvědomíte, že během toho cvičíte.

Infinity eSports je novou formou herního zážitku, v rámci kterého kombinujete svou psychiku s pohyby těla, a to zcela novým, pohlcujícím způsobem. Na výběr máte hned z několika her, jako jsou třeba závody na horských koloběžkách a překonávání nebezpečných skalních stezek či tajemné podmořské mise v hlubinách.

Všechny hry jsou speciálně navrženy tak, aby došlo k co největšímu zapojení vaší mysli a pohybu. U některých se jen trochu zahřejete, ale u některých můžete za pár minut lapat po dechu. Je jen na vás, jakou úroveň si vyberete.

Společnost nabízí k prodeji také speciální bezpečnostní pás se senzory, který hlídá správné pohyby, abyste si během cvičení příliš nenamohli některé části těla, což je často problém starších lidí, kteří tak používáním tohoto stroje nemusí mít strach.

S rostoucí sbírkou vlastních her různých žánrů a témat si každý může vybrat svou vlastní sadu, která bude vyhovovat přesně jeho požadavkům na cvičení, a to od tréninku s vysokou intenzitou až po tréninky, které slouží spíše k regeneraci.

Otevřená platforma Infinity navíc podporuje vývoj široké škály zakázkových a specializovaných vzdělávacích aplikací, takže se hravě může propojit třeba se speciálním programem pro vaši firmu, který vám bude vyroben na míru.

Prostřednictvím aplikace můžete soutěžit proti ostatním majitelům Infinity eSports a motivovat se tak k lepším výkonům.

Blue goji

Celá tělocvična v jednom stroji, to je Tonal

Představte si, že máte všechny známé fitness stroje v jednom zařízení, které navíc nezabírá plochu celého pokoje, ale vypadá jako stylový a designový doplněk vašeho domu. Přesně tohle nabízí unikátní stroj Tonal. Tonal vám umožní procvičit si celé tělo, aniž byste museli opustit domov.

Nikde kolem nenajdete obrovská závaží, která zabírají spoustu místa, vše funguje digitálně a speciální ramena vám kladou odpor na základě vámi nastavené váze, kterou lze nastavit až na 90 kg. Díky mnoha různým konfiguracím budete mít možnost procvičit téměř každou část vašeho těla, vše v doprovodu profesionálních lekcí s uznávanými trenéry.

Nechybí ani pokyny doslova krok za krokem, které vás naučí širokou škálu funkčních pohybů, jež vám pomohou s pevností, stabilitou, ale i kvalitou pohybu. Proč se o tomto zařízení říká, že se jedná o pravděpodobně nejinteligentnější domácí fitness systém? Pokud máte v rámci cvičení jasný cíl, ale nejste si jisti, jak se k němu dopracovat, Tonal na to má řešení.

Využívá detailní data a propracovaný systém ke sledování každého vašeho cvičení a měří váš pokrok v reálném čase.

Následně vám nabízí personalizovaný a na vědeckých postupech založený program cvičení.

Tonal

Více z Lifestyle

Obraz ozvláštní i zútulní

Lifestyle30.11.2023

Delikátní zážitek u Breitlingu

Lifestyle28.11.2023

Jak na pigmentové skvrny

Lifestyle23.11.2023

Black Friday: Wi-Fi produkty, které ulovíte se slevou!

Lifestyle21.11.2023

Ohromující diamantová kreditka pro 150 vyvolených

Lifestyle21.11.2023

Antidepresiva na talíři

Lifestyle16.11.2023

Koncept superjachty Stardom má největší plážový klub v historii

Lifestyle14.11.2023

Mangold vás mile překvapí

Lifestyle9.11.2023

Skotský unikát jde do aukce

Lifestyle7.11.2023
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Bizarní případ skutečného Otesánka. Pojídá odpadky, živá zvířata, mrtvoly v márnici i roční dítě!
enigmaplus.cz

Bizarní případ skutečného Otesánka....

Nad neobvyklým apetitem a zvláštními...
Ticho ve vztahu tíží
panidomu.cz

Ticho ve vztahu tíží

Mlčení mezi partnery může úplně rozvrátit vztah....
Síla páry: Od Heronovy koule až po lokomotivu
epochaplus.cz

Síla páry: Od Heronovy koule...

S párou si lidé pohrávali už ve starověku....
Domácí spotřebiče dokážou překvapit
rezidenceonline.cz

Domácí spotřebiče dokážou...

Málokterý segment trhu se vyvíjí tak rychle jako domácí...
Dlouhodobou medikací s chatrnému zdraví?
21stoleti.cz

Dlouhodobou medikací s...

Od náhodného objevení penicilinu v roce 1928, jsou...
Učit se, jíst i vraždit: Co všechno dokážeme ve spánku?
epochaplus.cz

Učit se, jíst i vraždit: Co...

Když spíme, většinou jen ležíme v posteli a...
Na lavičce v parku jsem si povídala s duchem
skutecnepribehy.cz

Na lavičce v parku jsem si...

S kamarádkou jsme si v našem parku povídaly...
Manžel ji podvedl s kolegyní?
nasehvezdy.cz

Manžel ji podvedl s kolegyní?

Ačkoli si herečka Adéla...
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz

Lilkové závitky se sýrem

Pro milovníky italské kuchyně přinášíme...
Hora Blaník: Svatý Václav stále ještě spí
epochanacestach.cz

Hora Blaník: Svatý Václav...

Všichni známe legendu, podle níž v útrobách posvátné...
Tiffany & Co. oznámuje svou nejnovější kreativní spolupráci se současným umělcem Danielem Arshamem
iluxus.cz

Tiffany & Co. oznámuje svou...

Tiffany & Co. oznamuje svůj...
Rozešli se, protože mu přišla na nevěru?
nasehvezdy.cz

Rozešli se, protože mu...

Vypadalo to, že spolu...