Palovčík brazilský (Phoneutria fere)
Říká se mu také banánový pavouk, žije v Jižní Americe a je považován za nejjedovatějšího pavouka na světě. Jeho smrtící jed se dá srovnat s jedem chřestýše. Způsobí okamžité poruchy dýchání, ochrnutí a následné zadušení.
Pavouk s rozpětí nohou až 16 centimetrů se často skrývá v trsech banánů, s nimiž putuje do supermarketů po celém světě.
Sydneyský zabiják (Atrax robustus)
I když má rozpětí nohou jen 6 centimetrů, patří tento australský pavouk k velmi agresivním tvorům. Má ze všech pavouků nejsilnější kusadla, delší než zuby některých hadů a dokáže prý prokousnout i podrážku.
Jeho jedem je neurotoxin způsobující svalové křeče, otoky mozku, bušení srdce, zvracení a ochrnutí. Smrt mnohdy následuje do 15 minut po kousnutí.
Koutník jedovatý (Loxosceles reclusa)
Hnědý, jako palec velký, pavouk je jedním z nejnebezpečnějších ve Spojených státech. Jeho jed ničí cévní stěny a způsobuje velké vředy na kůži. Rány po kousnutí se mnohdy nehojí ani po celé měsíce.
Někdy se mu říká také houslový pavouk, protože na přední polovině těla má vykreslený tvar houslí. Jejich životním prostředím jsou zejména tmavé jeskyně.
Černá vdova (Latrodectus)
Právě ona má na svědomí nejčastější kousnutí od pavouků, jen v Severní Americe na 2500 ročně. Samičky měří až 8 centimetrů, jsou leskle černé a na zadečku mají výraznou červenou skvrnu. Jejich kousnutí se projeví nejdříve zarudlými tečkami, které silně pálí. Pak se dostaví silné bolesti svalů, křeče, nevolnost a ztížené dýchání.
Písečný pavouk (Sicarius hahni)
Sicarius znamená v latině vrah, a i když lidé po jeho kousnutí málokdy zemřou, účinky jsou velmi bolestivé. Drobný, pět centimetrů velký, pavouk žije zahrabán v písku pouští na jihu Afriky a čeká na kořist.
Je dokázáno, že jeho jed dokáže do 5 hodin usmrtit králíka. Kousnutí tohoto pavouka způsobuje svalové křeče, řídnutí krve a rozpad tkání.