Chcete, aby byla vaše pokožka vypadala zdravě a měla jasnou barvu? Pak není nic snazšího, než pro ni něco udělat…třeba pravidelný peeling
Základ peelingu tvoří olej, gel nebo krém. Ať už je základem cokoli, jeho hlavní částí jsou hrubší částečky, které zbaví při použití pokožku odumřelých buněk, a pokud ho používáme pravidelně, tak i usazenin a toxinů. K čemu je to všechno dobré?
Je to prosté – odumřelé buňky, které na pleti zůstávají, se mohou projevovat jako šupinky a nerovnosti pleti a znemožňují ji, aby volně dýchala.
Peeling
Jak často bychom si ho měli dělat? Ideální doba je u pokožky těla jednou za 3 týdny, tak aby se stačila před novým obroušením opět obnovit.
1. krok:
Před peelingem se osprchujeme nebo si napustíme vanu plnou horké vody, aby se pokožka krásně uvolnila a aby se její póry otevřely.
2. krok:
Pak si připravíme samotný peeling. Vyzkoušejte některé, které si můžete připravit doma!
Solný peeling celkově vyčistí pokožku! Jak připravíme směs? Smícháme 2-5 lžic nerafinované mořské soli a 8 lžic slunečnicového nebo olivového pleťového oleje.
Cukrový peeling získáme smícháním třinového cukru (náš tip: pořiďte si peeling ze zahraničí, například z Paraguaye, který je k dostání na www.fairove.cz za 66 Kč) s olivovým olejem v poměru 1:1.
Kávovo-medový peeling vyrobíme smícháním 3 lžic mleté kávy v hrníčku medu. Tento peeling se hodí na hodně ztvrdlá místa pokožky, jako jsou lokty.
Ovesný peeling připravíme z jogurtu, který smícháme s nasekanými ovesnými vločkami 1:1.
3. krok:
Peeling naneseme na pokožku a krouživými pohyby ji během sprchování pročistíme. Nejlépe nám to půjde, když použijeme rukavici nebo jemný kartáč na tělo.
4. krok:
Po peelingu pokožku důkladně vysušíme froté ručníkem. Poté naneseme hydratační krém nebo jemný pleťový olej. Zabalíme se do deky a odpočineme si v teple.