V historii Ralpha Laurena sehrála velkou roli představivost. A také touha nabízet všechno, co je krásné – od skvělých aut až po značkové kravaty a vůně.
Snad právě proto, že pod svou firmou proslulého a citlivého tvůrce Lauren tradici nehledá, podařilo se mu stvořit dokonalou image značky, proslulé po celém světě.
S dámskou garderobou začal Lauren koketovat koncem šedesátých let, když navrhl oblečení pro svou ženu Ricky. Právě pro ni adaptoval některé typicky mužské oděvní prvky.
Do světa prêt-à-porter dámské módy vstoupil v roce 1971 sbírkou jednoduchých, elegantních a přesto nesmírně rafinovaných košil. V té době uvedl i své slavné pánské triko s logem hráče póla na koni, které se brzy stalo povinnou součástí konzervativního stylu.
Pro elitu čelící nejrůznějším avantgardám byl Laurenův klasicismus, přizpůsobený aktivnímu životu, nesmírně přitažlivý.
Americký návrhář kategoricky popírá mnohá nařčení z konzervatismu, jimiž bývá občas častován. Tvrdí, že je prostě mužem, který má rád opravdovost a čistotu – to všechno hledá, nachází a dále rozvíjí.
Lauren není návrhářem v pravém slova smyslu a nemůžeme ho řadit ani mezi stylisty či designéry. Je někým víc – mužem, který udává tempo doby, ikonou, který vytváří styl osobnosti.
Sám Lauren se obléká v osobitém stylu pohodlných a nadčasových oděvů a obdařen vzhledem mladého muže se také tak cítí.
Ať ho potkáte kdekoliv – kromě oficiálních příležitostí, má na sobě téměř vždy jednoduché džíny, letité kožené sako a pod ním bavlněné triko anebo barevnou polokošili.
„Vždycky, když kreslím nějaký model, kladu si nejprve otázku – dá se v tom vyjít na ulici?“ uvádí návrhář. Pokračuje tak ve svém americkém snu, v duchu osobní svobody, krásné přírody a nekonečných plání. Nadčasového dědictví, které i nadále ovlivňuje jeho výtvory.