Záhady a napětí

Roswellský incident: Zinscenovali ho Sověti na Stalinův příkaz?

Roswellský incident: Zinscenovali ho Sověti na Stalinův příkaz?

Ozve se ohlušující rána. Do vyprahlé pouště Nového Mexika právě cosi spadlo z nebe. V kalendáři je 2. červenec 1947. Podle záhadologů šlo o havárii mimozemského létajícího talíře. To novinářka Annie Jacobsen je jiného názoru. Podle ní se u Roswellu zřítil stroj se znetvořenými těly. Komu ostatky patří? A má v záhadě prsty vůdce Sovětského svazu?

Vojáci 509. bombardovací skupiny zajišťují podivné trosky. V podvečer 2. července 1947 je na obloze nedaleko Roswellu zpozorován předmět diskovitého tvaru, který o pár hodin později spadne na pozemky patřící farmáři Williamu Mac Brazelovi. Ten se následujícího dne na místo vydá a nalezne na něm ohořelé součástky. K jejich zajištění jsou ihned povoláni vojáci. „S potěšením oznamujeme, že ve spolupráci s místním rančerem a šerifovým úřadem jsme získali jistý disk,“ uvede později letecká základna v Roswellu. Záhy ovšem vydá opravnou zprávu, že nešlo o talířovitý objekt, ale o meteorologický balon. Rodí se zřejmě největší záhada novodobých Spojených států.

Drobné dětské ostatky

„Nedaleko Oblasti 51 byl roku 1947 opravdu nalezen létající talíř, který obsahoval podivná těla připomínající mimozemšťany,“ tvrdí anonymní zdroj spojený s armádním dodavatelem, společností EG&G. Podle americké investigativní novinářky Annie Jacobsen (*1967), která před pár lety vydala knihu nazvanou Oblast 51: Necenzurovaná historie americké přísně tajné vojenské základny, ovšem u Roswellu nehavaroval stroj s návštěvníky z jiných světů. Prakticky všechna tehdejší svědectví o nálezu se shodovala v tom, že ostatky měřily zhruba 150 centimetrů a ponejvíce připomínaly dětská tělíčka. Podle Jacobsen šlo skutečně o mrtvoly patřící malým chlapcům a holčičkám.

Investigativní novinářka Annie Jacobsen vydá o nových teoriích ohledně Roswellu celou knihu.

Z dílny bratří Hortenů?

Spojenými státy se po incidentu šíří panika. Právě to byl podle Annie Jacobsen záměr strůjců události. „Vše se zřejmě dělo přímo na Stalinův příkaz,“ myslí si publicistka. Podle ní se Sovětům podařilo na sklonku 2. světové války zabavit v německých dílnách konstruktérů bratří Hortenů jejich prototyp létajícího křídla. V koncentračních táborech navíc Rudá armáda narazila na těla židovských dětí, na nichž prováděl své experimenty Josef Mengele (1911–1979). Stalin (1878–1953) se pak obojího rozhodl využít. Aby v Americe vzbudil strach, rozruch, ukázal jí její zranitelnost a upoutal pozornost lidí na Oblast 51, kde vláda prováděla tajné pokusy, nechal nedaleko Roswellu svrhnout diskovité letadlo se zohavenými dětmi na palubě.

Havaroval zde prototyp bratří Hortenů

Projekt Mogul

Inspiraci prý Stalin našel v rozhlasové hře Orsona Wellse (1915–1985), po jejímž odvysílání vypukla v USA v roce 1938 panika. Lidé si totiž mysleli, že došlo k marťanské invazi a začala Válka světů. Teorie Annie Jacobsen má ovšem několik slabin. Opírá se především jen o jediné svědectví, a to někdejšího inženýra EG&G. Pokud by navíc u Roswellu dopadl na zem stroj bratří Hortenů, vedení amerického letectva by vědělo, oč jde. Prototypy létajícího křídla totiž neskončily po válce v rukou Sovětů, ale Spojenců. Podle floridského vědce Boba Lazara (*1959) incident skutečně způsobil pád mimozemského talíře. V roce 1995 ovšem americká armáda přiznala, že k havárii došlo v rámci tajného projektu zvaného Mogul. K zemi se údajně odporoučel svazek balonů a sonda na sledování sovětských jaderných testů.

Stalin se prý při vymýšlení incidentu zhlédl v rozhlasové hře Orsona Wellese.

Více z Záhady a napětí

Peruánské pohřební věže: Měly ve skutečnosti jiný účel?

Záhady a napětí26.10.2020

Legenda z jezera Champlain: Žije tam neznámý tvor?

Záhady a napětí23.10.2020

Děsivý lunapark Lake Shawnee. Zavřeli ho kvůli duchům?

Záhady a napětí19.10.2020

50 tisíc let staré jezero náhle změnilo barvu na krvavě rudou! Snaží se planeta vyslat zprávu?

Záhady a napětí16.10.2020

Vesmírná záhada: Lidé objevují pyramidy i na Měsíci!

Záhady a napětí13.10.2020

Záhadná Mappa Mundi: Středověká mapa světa ukazuje bájná místa, nestvůrné lidi a podivná monstra!

Záhady a napětí2.10.2020

Černé a Čertovo. Přitahují tajemná šumavská jezera neobvyklé jevy?

Záhady a napětí25.9.2020

Záhada z Hollywoodu: Obchází tu duch nešťastné herečky?

Záhady a napětí21.9.2020

Strašidelná léčebna v Marlboru: Leží na místě tíha temné minulosti?

Záhady a napětí18.9.2020
Záhady a napětí
Časopis, který by vás mohl zajímat