Třebaže je vládcem osmanské říše, politika sultána Selima II. příliš nezajímá. Mnohem důležitější je pro něj mít vždy dostatek kvalitního kyperského vína, které miluje, a s oblibou píše básně.
Pijácká poezie, ve které se vyžívá, ale za moc nestojí. Většinou veršuje na téma, do jak úžasných stavů ho alkohol přivádí. Jeho okolí fascinovaně zírá na to, jak dokáže na jeden zátah vysrknout láhev vína.
Jednoho dne se ale Selim II. (1524–1574) dozví, že víno došlo. „To není možné. Musíte dobýt Kypr. Chci, aby bylo vína vždy dost,“ bouchne do stolu. Jak přikázal, tak se i stane.
27. června 1570 vyplouvá 350 lodí, na jejichž palubách se nachází 60 000 vojáků. Úkol je jasný: vojensky se zmocnit Kypru.
Tragédie v koupelně
Osmané na ostrově pobijí na 20 000 obyvatel a vyplení zdejší zásoby vína. Selim II. je spokojený. Blahodárné tekutiny, bez které nemůže žít, má víc než dost. Masakr na Kypru ale konečně stmelí věčně rozhádané mocnosti Evropy. Zrodí se tzv.
Svatá liga, koalice Janova, Benátek, Papežského státu a Španělska. Proti Selimovi vyšle flotilu a v bitvě u Lepanta ho roku 1571 úspěšně porazí.
Přesto se Osmané z Kypru stáhnout nemusejí – členové Svaté ligy mají mezi sebou neustále nějaké spory, a tak si Selim může kyperské víno vychutnávat i nadále. Nakonec ale na jeho konzumaci zřejmě doplatí.
Údajně v opilosti uklouzne na nedokončené mramorové podlaze v koupelně cařihradského paláce Topkapi a při pádu si rozbije hlavu.