Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Stojí za symboly na americkém dolaru Ilumináti a Svobodní zednáři?

Americký dolar není pouze bankovka, obsahuje v sobě spoustu ukrytých sdělení. Co ale znamenají? Jsou v nich zašifrované znaky tajných společenství nebo mají zcela odlišnou symboliku?

Záhadná americká pečeť

Americký dolar patří k celosvětově nejpoužívanějším měnám. Zřejmě největší záhadou je jednodolarová bankovka, na které se nachází velké množství tajemných symbolů.

Na zadní straně se napravo vyskytuje americká státní pečeť s typickým orlem bělohlavým, na straně levé pak rubová strana s nedokončenou pyramidou a vševidoucím okem. O jejím vzhledu rozhodla v roce 1776 speciální komise, která stanovila její konečnou podobu. Po šesti letech se bankovka dostala do oběhu.

Proč jsou na bankovce egyptské symboly?

Mnoho lidí se ptá, proč jsou na bankovce symboly, které nemají se Spojenými státy nic společného. Pyramidu nebo tzv.

Hórovo oko známe především z egyptských dějin, přičemž pyramida byla přidána až v roce 1933 prezidentem Frankem Rooseveltem, jenž byl údajně jedním z nejvyšších zednářů.

Zajímavé je, že zrovna tyto symboly se opravdu ke svobodným zednářům nebo tajnému spolku iluminátů přiřazují. Ilumináti jsou také spojováni s konspirační teorií o Novém světovém řádu, kdy má tato skupina kontrolovat a manipulovat celosvětové dění.

Tajemní zednáři a ilumináti

O těchto dvou spolcích se neustále mluví. Jsou zdrojem neustálých dohadů, zda skutečně existují či ne. Ani u jedné skupiny není jisté, odkud se vzala a co je jejím hlavním cílem. Většinou se jedná pouze o spekulace.

Původ zednářů se odvozuje z cechů středověkých stavitelů chrámů, kteří se snažili navázat na odkaz templářů. Jejich znak úhelníku, kružítka a písmena G ale můžeme najít na celém světě. Jejich údajným cílem bylo budování humanity a ochrana neprivilegovaných vrstev.

Proč touží po světové nadvládě?

Spolek Iluminátů je známý hlavně díky bavorské skupině, která byla založena v roce 1776 jezuitou a profesorem církevního práva, Adamem Weishaptem (1748-1830). Řád měl za cíl především zdokonalit lidstvo po stránce morální a intelektuální.

Už prvních 5 členů dodržovalo pyramidovou strukturu. Ta spočívala v tom, že každý člen spolku měl pod sebou další dva, kterým byl nadřazený.

Cílem spolku se stala touha o sjednocení celosvětové vlády, díky které by nedocházelo k žádným válkám a lidstvo by bylo osvobozeno od všech náboženství.

Děsivé proroctví dvacetidolarové bankovky

Jednodolarová bankovka ale není jediná, která v sobě skrývá tajemství.

Dvacetidolarová bankovka, pokud se šikovně poskládá, připomíná na jedné straně obraz hořícího Světového obchodního centra v New Yorku, které se stalo terčem teroristického útoku dne 11. září 2001. Na druhé straně se da na ní najít podobnost s budovou Pentagonu ve Washingtonu, který se ve stejný den stal dalším teroristickým cílem. Je to jen náhoda?

Skrytá poselství dolarové bankovky

Pyramida – pyramida se objevila na bankovce až v roce 1933, kdy ji autorizoval samotný prezident F. D. Roosvelt. Její symbol je považována za posvátný chrám Slunce, symbol všech kosmických sil znázorňující moudrost, sílu a vytrvalost.

Nedokončená podoba pyramidy může znamenat, že Spojené státy nebyly v té době takovým národem, jakým by měly být. Až se tak stane, bude prý dokončena i poslední část.

Vševidoucí oko v trojúhelníku – Hórovo oko je jedním z egyptských hieroglyfů, které symbolizují božskou všudypřítomnost. Tento znak představuje také vzkříšení a věčný život.

To, že se vznáší nad pyramidou, má také značit ještě nedokončenou práci. Trojúhelník představuje mysl, tělo a ducha, které je nazýváno trojjediným božstvím. Triáda sjednocuje protiklady a povznáší je na vyšší úroveň.

Annuit coeptis – nápis doslova znamená „On schválil námi započaté“. Oním neurčeným činitelem může být Prozřetelnost, Osud nebo Bůh. Odvážně započatým se zřejmě myslí vznik USA.

Novus ordo seclorum – v překladu znamená Nový světový řád. Tento termín je spojován se spolkem Iluminátů.

Římská čísla – znázorňují letopočet 1776, tedy rok, kdy Spojené státy získaly nezávislost. Ve stejný rok ale vznikla organizace Iluminátů založená Adamem Weishaptem.

Orel – orel představuje sílu a svobodu, proto je považován za znak USA. Původně měl být na bankovce bájný Fénix, který představoval symbol znovuzrození. Orel byl vybrán pro svou bílou hlavu, která má být znakem pro působivost.

Počet orlích per – orel má na jednom křídle 32 brků, na druhém 33. Ve Washingtonu údajně sídlí 33 členná zednářská rada…

Hvězdy – nad orlí hlavou je zobrazeno 13 pěticípých hvězd. Když je spojíte čarou, vznikne jedna velká šesticípá.

Pokud bychom tuto hvězdu přenesli ji na pyramidu zobrazenou na bankovce, zjistíme, že cípy ukazují na určitá písmena, která jsou zpřeházená. Když je srovnáme, dostaneme anglické slovo MASON (Zednář)

Číslo 13 – třináctka hraje na bankovce velkou roli. Najdeme zde 13 lístků na olivové větvi, 13 šípů, 13 hvězd, 13 čar a pruhů na štítu, 13 řad v pyramidě i nápis nad pyramidou složený ze 13 písmen. Symbol zobrazuje změny a zvraty.

Číslo představuje 13 tehdejších amerických kolonií. Je to ale také číslo zednářské i iluminátské. Podle konspiračních teorií značí 13 pokrevních linií Iluminátů.

E pluribus unum – v překladu znamená „Jeden z mnoha“. I tento nápis má 13 písmen. Toto moto navrhli na Velkou pečeť John Adams, Ben Franklin a Thomas Jefferson.

Štít – označuje nezávislost a soběstačnost. Vertikální pruhy na něm mají značit 13 kolonií, horizontální zase představují Kongres.

Olivová větev – se používá jako symbol míru

Vavřínový věnec – je od starověku známý jako znak vítězství

Šípy – symbolizuje rovnováhu mezi nebem a zemí. Dají se považovat jako symbol války nebo uvědomění si své síly.

Na pečeti je několik záhadných symbolů. Nejznámějším symbolem je nedokončená pyramida s vševidoucím okem. Na zadní straně se objevuje mnoho symbolů, které se pojí s Ilumináty nebo Svobodnými zednáři. Obraz na dvacetidolarové bankovce nápadně připomíná pád Světového obchodního centra. Franklin D. Roosvelt
Související články
Historie velryb je jedním z největších záhad evoluce. Jak tito savci, kteří dýchají plícemi, přišli o nohy a vrátili se do moře? Na tuto otázku se pokusí odpovědět dokument Tajemné údolí velryb v Egyptě, který bude mít premiéru ve čtvrtek 29. února ve 20:00 na televizní stanici Viasat Nature. Všech 90 druhů dnes žijících velryb […]
Mnozí zmiňují divočáky, lišky, jeleny nebo dokonce medvědy. Stále častěji se s divokými zvířaty setkáváme přímo v ulicích měst. Proč se tak děje a zda je za to někdo zodpovědný, to jsou otázky, které necháme na jiných. My se raději podíváme do jiných zemí a prozkoumáme, jaká další zvířata po celém světě se přizpůsobila životu […]
Svět ukrývá mnoho pokladů a tajemství. I když objevitelů, historiků a cestovatelů je hodně, některá pozoruhodná místa jsou stále překvapením pro mnohé z nás. Neprobádané místa Ázerbájdžánu, rozmanitá historie Albánie či úchvatná atmosféra Kypru jsou jedny z míst, která nám mají co nabídnout a vyprávět. Uznávaná historička Bettany Hughes, se vydala prozkoumat pozoruhodné úkazy, o kterých jste možná doposud neslyšeli. Hora, […]
Velká jezera Severní Ameriky jsou zásobárnou pětiny světové sladké vody a páteří obrovského ekosystému, který ze všech úhlů ve třech dílech zkoumá nový kanadský dokument Nezkrocená Velká jezera. V premiéře jej uvidíte na Viasat Nature v pondělí 5. července. Hořejší jezero, Huronské jezero, Michiganské jezero, Erijské jezero, Ontarijské jezero a další menší jezera a řeky […]
reklama
Historie
Pyrenejský Titanic: Proudilo přes nádraží Canfranc nacistické zlato?
V panenské přírodě mezi horskými štíty Pyrenejí působí nepatřičně. Řeč je o nádraží Canfranc. Jde totiž o jednu z největších a nejluxusnějších železničních stanic světa.   Početným davem se rozléhá jásot. 18. července 1928 je v provincii Huesca otevřeno největší španělské nádraží. „Pyreneje již neexistují,“ prohlašuje král Alfonso XIII. (1886–1941) během slavnostního aktu. Toho se účastní také francouzský […]
Unikátní vodní hrad: Chlubí se opevněným přístavem
Itálie je ve středověku rozdrobena na kupu městských států a státečků, které mezi sebou soupeří o moc jako na běžícím páse. V mimořádně neklidných dobách je dobré vlastnit nedobytnou pevnost. Vědí to i příslušníci rodu Scaligerů, mocných vládců z Verony.   Z Verony je to jen co by kamenem dohodil k velkému severoitalskému jezeru Garda. […]
Jan Lucemburský si v Paříži žil jako v ráji
Své dětství strávil Jan Lucemburský zřejmě u francouzského královského dvora, snad tu byl vychováván, možná tu jen často pobýval. Informace o této etapě králova života jsou velmi skromné.   Dosud vřelé vztahy mezi francouzskou korunou a lucemburskými hrabaty však načas ochladnou po usednutí Jindřicha VII. na říšský trůn. Ani Jan jako český král nemá zpočátku […]
Valdštejnův důstojník Piccolomini byl zručný udavač
Na masivním dubovém stole se povaluje jeden z dalších horoskopů. Valdštejn ho už od úsvitu důkladně pročítá. „Zajímavé,“ mumlá si přitom pod nos. Více než kdo jiný totiž věří hvězdám.   Horoskop nechává několikrát vypracovat nejen sobě, ale údajně i těm, které hodlá naverbovat do svých služeb…Vysokého postu v armádě se tak dočká třeba Ottavio Piccolomini […]
Zajímavosti
Těší mě, ruměnice! Proč na ni nešlapat?
Dětský prstík šťouchne do dvou červených ploštic. „Mamí, koukej, jak běhají, chudáčci, oni se k sobě přilepili zadečkem a nemůžou od sebe! “ Maminka se nervózně pousměje a táhne holčičku pryč: „No vidíš to. Tak už pojď.“   Slunéčko, chroust, roháč, mandelinka. To je jen krátký seznam nejslavnějších brouků, jaké u nás potkáte. Mnohý by mezi […]
K noze! Co umí ti nejlepší robotičtí psi?
Nevrčí, nekouše a nedělá loužičky. Zato ale poslechne na slovo a roztomile vrtí ocáskem. Když firma Sony představí v roce 1999 první generaci svých chytrých pejsků Aibo, roboti definitivně získávají svou novou oblíbenou tvář! Dnes jsou robopsi skoro všude. A zdaleka nejsou jen domácími mazlíčky…   Co má pes umět nejlépe? Přeci hlídat dům! Ani […]
Odkud se vzaly dopravní kužely?
Někdy se nám zdá, že dopravní kužely jsou snad všudypřítomné. Narazíme na ně prakticky každý den a obvykle z nich vůbec nemáme radost. Musíme si však přiznat, že jejich úkolem není znepříjemnit cestování, ale udržet bezpečnost na silnicích.   Než spatří světlo světa dopravní kužely, používají se k označení nebezpečných míst na vozovkách dřevěné zábrany […]
Avokádo: Symbol zdravé stravy s temným zákulisím
Na jedné straně zásobárna tělu prospěšných látek a superpotravina pro všechny vegetariány. Jenže zároveň také obrovská zátěž pro životní prostředí – to jsou dvě tváře plodu hruškovce lahodného, který celý svět zná jako avokádo!   Ovoce si na své libě znějící jméno musí počkat až do roku 1696, kdy na něj narazí irský biolog Hans […]
Záhady a napětí
Smrt a olověné masky: Co se odehrálo na brazilském kopci?
Píše se 20. srpen 1966 a brazilský chlapec si na úbočí kopce Vintém Hill poblíž Rio de Janeira pouští draka. Poklidná atmosféra se však mění ve chvíli, kdy hoch náhodně objevuje dvě mrtvá mužská těla. Proč se z případu stane jedna z největších záhad Brazílie?   Případ nabírá na obrátkách poté, co jsou policisty obě těla důkladně […]
Vodní démoni dávných Germánů: Čím se lišili od vodníků?
Každý ví, kdo je to vodník. Pohádková bytost, která je buď legrační, nebo strašidelná. Za dávných dob byl ovšem považován za děsivého démona. V existenci antropomorfní vodní bytosti však nevěřili pouze slovanské, ale také germánské národy! Byla jejich víra oprávněná?   Zatímco my máme vodníka, germánské národy mají Nixe. Tato tajemná bytost má s vodníkem […]
Epidemie halucinací v americké nemocnici: Předávali si lidé přeludy jako nemoc?
Pojmem halucinace označujeme poruchu vnímání, při které lidé vidí něco, co ve skutečnosti neexistuje. Je ale možné, aby mělo několik lidí stejnou halucinaci? Podle odborníků ne, jenže přesně to se před několika lety stalo a dodnes se tuto záhadu nepodařilo objasnit.   V roce 2016 zasáhla nemocnici ve městě Coos Bay v americkém Oregonu záhadná epidemie halucinací, […]
Mýtické bytosti Aqrabuamelu: Žili v Mezopotámii kříženci lidí a štírů?
Mytické bytosti nazývané Aqrabuamelu s tělem člověka a ocasem štíra měly kdysi obývat starověkou Mezopotámii. Jak se dočteme třeba ve slavném Eposu o Gilgamešovi, mělo jít o potomky bohů sloužící jako strážci podsvětí. Podle některých badatelů mohli být tito tvorové reálnější, než si dnes myslíme. Naznačuje to mimo jiné i jejich jednotné zobrazování?   Aqrabuamelu, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hebké potěšení z doteků luxusu
rezidenceonline.cz
Hebké potěšení z doteků luxusu
Kvalitní osušky, ručníky či froté pantofle díky své savosti a nadýchané struktuře potěší při každém koupelnovém rituálu, na pláži, v relaxačním centru nebo při sportu. Navíc mohou nejen hygienické oáze dodat nádherné barevné akcenty. TEXT: Blanka Stehlíková, FOTO: archivy firem
Pardubický kraj: Království dostihů a malebných řek
epochanacestach.cz
Pardubický kraj: Království dostihů a malebných řek
Oproti ostatním krajům je vnímán jako nejmenší. I přesto se krásy tohoto malého kousku ráje vyplatí prozkoumat do posledního detailu. Nabízí totiž nejen prosluněné louky a šumění řek, ale také elegantní zámky, vůni perníku nebo vojenský adrenalin. Pro chuťové pohárky Je to právě lahodný perník, který zdejší kraj proslavil, a propůjčil mu neodolatelnou „vůni“. První
Krásy skalních měst – Česká republika
nejsemsama.cz
Krásy skalních měst – Česká republika
Podzim je v plném proudu, tak proč si ho nezpříjemnit nějakým výletem do přírody. Skalních měst je u nás mnoho, hezky rozesetých po celé zemi. Pravčická brána Už dlouho je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska, a je tak pomyslným symbolem celé oblasti nedaleko Děčína. Můžete obdivovat její krásu z okolních vyhlídek, ale i
3 období chaosu v dějinách Egypta: Lidé v nouzi jedli vlastní děti
historyplus.cz
3 období chaosu v dějinách Egypta: Lidé v nouzi jedli vlastní děti
Břehy Nilu pokrývají stovky obrovských kamenných bloků. Už od dob Staré říše tu Egypťané budují chrámy, pohřebiště, města i vesnice. Právě Nil a jeho každoroční záplavy jsou totiž klíčem k jejich obživě. Pak ale přijde dramatický zvrat… Kolem roku 2200 př. n. l. se v Egyptě prudce ochladí, což má za následek více než 20letý výpadek pravidelných
Jak a kdy myši dobyly Evropu
21stoleti.cz
Jak a kdy myši dobyly Evropu
Myši domácí se poprvé objevily zhruba před 500 tisíci lety, a to na indicko-pákistánském subkontinentu nebo íránské náhorní plošině, později se rozdělily do několika poddruhů. K lidským společnostem s
SIN uvádí speciální výstavu Objects of Desire
iluxus.cz
SIN uvádí speciální výstavu Objects of Desire
Značka SIN, známá svou inovativní sklářskou technologií Vitrum Vivum, s potěšením představuje exkluzivní prodejní výstavu s názvem Objects of Desire, která potrvá od 21. listopadu do 20. prosince 2024
Čočkové ragú se špagetami
tisicereceptu.cz
Čočkové ragú se špagetami
Připravili jsme pro vás ragú s mletým masem, červeným vínem a parmazánem. Suroviny 100 g červené čočky 150 g mletého hovězího masa 4 velká rajčata 2 mrkve 1 velká cibule 3 stroužky česneku
Brzobohatá už chodí bez manžela! Co se děje?
nasehvezdy.cz
Brzobohatá už chodí bez manžela! Co se děje?
Předávaly se divadelní Ceny Thálie a na slavnostním večeru nechyběla ani Daniela Brzobohatá (45), které předvedla krásnou róbu. K překvapení všech ale dorazila bez manžela Ondřeje Brzobohatého (41
Uvažujete o sušičce?
panidomu.cz
Uvažujete o sušičce?
Děláte dobře. Sušit nemusíte jen ovoce, jde to i s bylinkami, květinami na pot pouri, masem a samozřejmě houbami. S některými přístroji toho dokážete ještě mnohem víc, třeba vyrobit jogurt, nechat kynout těsto, nebo usušit domácí nudle… Aby vám sušička dělala radost a dobře sloužila, musíte si ji vybrat sobě na míru. Velikost tak akorát
Život jí vzalo její „mládí“
skutecnepribehy.cz
Život jí vzalo její „mládí“
Lenka byla moje kamarádka od střední. Jenže zatímco my všichni jsme dospěli, založili rodiny, ona si stále užívala jako dvacetiletá. A to se jí vymstilo. Na škole jsme byli skvělá parta, dodnes se vlastně vídáme na četných srazech. S žádnou jinou školou to takto nemám. Nejbližší jsem si tehdy byla právě s Lenkou. Zábavná a bezstarostná holka, moc
Berta a Rosa: osudové ženy Emila Holuba
epochaplus.cz
Berta a Rosa: osudové ženy Emila Holuba
Má se z něj stát na otcovo přání doktor. A protože to je hodný chlapec, obětuje svou lásku k archeologii a přírodním vědám a doktorem se opravdu stane. Ale jeho láska k dobrodružství a Africe nezmizí. Jakmile odpromuje, otočí se ke své kariéře zády. „Pojedu do Afriky,“ prohlásí a po třech měsících příprav se vydává na cestu. Je
Největší operní záhady: Prokletá operní díla
enigmaplus.cz
Největší operní záhady: Prokletá operní díla
Kolem oper se točí celá řada záhad. V některých sálech údajně řádí duchové, jistá operní díla prý svým tvůrcům přinášejí nevysvětlitelnou smůlu a návštěva konkrétních představení vás může stát život!
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz