Záhadné stvoření známé jako vakovlk kdysi v hojném počtu obývalo Austrálii. Tento masožravý vačnatec byl ale ve 20. století vyhuben. Opravdu? V červenci roku 2015 známý lovec Michael Moss prohlásí, že vakovlci jsou ve skutečnosti stále naživu!
Latinské jméno Thylacinus cynocephalus v překladu znamená vačnatý pes s vlčí hlavou. A to na tohoto tvora přesně sedí. Vakovlk, nebo též tasmánský tygr, je považován za největšího dravého vačnatce, který byl velmi podobný psovitým šelmám.
Například vlkovi, od něhož se ale lišil velikostí mozku či počtem zubů. Moderní vakovlk se na Zemi poprvé objevil zhruba před 4 miliony let.
V roce 1936 byl údajně vyhuben. Podle zcela nového prohlášení uznávaného badatele v oblasti kryptozoologie (obor zkoumající zvířata, jejichž existence nebyla jednoznačně potvrzena–pozn. red.) Michaela Mosse je ale všechno jinak: „Vakovlci jsou ve skutečnosti stále mezi námi!“
Nečekané tvrzení
V červenci tohoto roku australský lovec a záhadolog Michael Moss rozpoutá bouřlivou debatu. Podle jeho slov totiž vakovlci, kteří jsou považováni za vyhubené, stále žijí. „Mám pro to pádné argumenty,“ říká Moss.
Před patnácti lety se mu podařilo natočit video, na kterém je podle něj jeden z těchto tvorů zaznamenán. To ale není všechno. Moss se rovněž odvolává na výpovědi celé řady svědků, kteří vakovlky údajně spatřili.
Podle něj je jen málo pravděpodobné, že by se všichni tito lidé spletli. Moss tvrdí, že s příchodem moderních technologií nebude problém existenci těchto živočichů prokázat. „Už brzy budu mít v rukou nezvratné důkazy,“ slibuje. Mnozí ale jeho slova zpochybňují.
Vždyť vědci shodně prohlašují, že vakovlci před několika desítkami let vyhynuli! Jak vysvětlit tento rozpor?
Definitivní důkaz
„Pozorování jsou hlášena z mnoha různých částí Austrálie. To dokazuje, že vakovlci ve skutečnosti nikdy nevyhynuli,“ říká Moss. I jemu se prý jednou povedlo tohoto tvora natočit na kameru.
Zrnité video bylo pořízeno v australském spolkovém státě Victoria a ukazuje vychrtlého tvora podobného psovi, který peláší vzhůru po travnatém svahu. Navzdory rychlému pohybu lze poměrně zřetelně zahlédnout jeho pruhovanou srst. Opravdu jde o vakovlka?
Moss o tom nepochybuje. Smlouva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin (CITES) v současnosti označuje vakovlky jen za „pravděpodobně vyhynulé“.