Chcete žít věčně? V americkém státě Michigan už nějakou dobu funguje Kryonický institut, který vám to údajně umožní. Stačí jen podepsat několik papírů a nechat se krátce po smrti zmrazit.
Vzbudí vás prý ve chvíli, kdy věda natolik pokročí, že vás bude možné bez problému přivést zpátky k životu…
Metoda zvaná kryonika prý umožňuje uchovávání zesnulých lidí tak dlouho, dokud nebude někdy v budoucnu možné jejich oživení. Možnost nechat se po smrti zamrazit v naději na probuzení například za 500 let vypadá na první pohled nepravděpodobně.
Podle mnohých vědců jde ale o důvěryhodnou metodu, která je prý lidem schopna zajistit nesmrtelnost!
Jak správně zmrazit mrtvolu?
Jako otec kryoniky je označován americký vědec Robert Ettinger (1918–2011).
Ten svou teorii o zmrazování lidí představí v roce 1962. „Je možné uchovat za velmi nízkých teplot tělo člověka, kterého současná medicína nedokáže udržet při životě,“ uvádí. Pokud prý civilizace přetrvá, lékaři budou údajně jednou schopni vyléčit cokoliv.
„Nezáleží na tom, co nás zabije, zda to bude vysoký věk či nemoc. Dříve či později naši přátelé z budoucnosti mohou být schopni postavit se úkolu oživit nás a vyléčit,“ uvádí Ettinger.
Nepravděpodobně znějící varianta získá reálné rozměry v dubnu roku 1976. Tehdy Ettinger společně s dalšími třemi kolegy založí ve městě Clinton v Michiganu Kryonický institut, jehož prvním klientem se stane Ettingerova matka. Další zákazníci na sebe nenechají dlouho čekat…
Čekání na život
Co se s klientem Kryonického institutu po smrti stane? Jeho tělo je obaleno suchým ledem, čímž se údajně předejde rozkladu tkání. Následně je převezeno do areálu samotného institutu, kde je jeho krev nahrazena nemrznoucí kapalinou.
V průběhu několika dní je zemřelý šetrným způsobem zmrazen až na minus 196 °C, což je teplota kapalného dusíku. V poslední fázi je tělo přeneseno do mrazicího boxu. Tam je uchováno tak dlouho, jak je to třeba.
Následně už je prý totiž nutné pouze čekat na příhodný okamžik v budoucnosti, kdy vědci naleznou na každou chorobu lék. A samozřejmě také na okamžik, kdy bude mrtvé někdo schopen přivádět zpátky k životu.