Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Most kozího muže má další oběť: Zaútočilo znovu děsivé monstrum?

Starý most v Texasu je už řadu let dějištěm různých strašidelných jevů a záhadných zmizení či úmrtí. Zmařené lidské životy má prý na svědomí kozí muž, děsivé monstrum připomínající křížence kozla s člověkem. Zabydlel se poblíž Altonského mostu nebezpečný netvor?

Přes malou říčku mezi městy Denton a Copper Canyon v severní části Texasu v roce 1884 vyroste nenápadný železný most, který mezi městy zajistí spojení.

Dnes se už přes něj motoristé ani chodci vydávat nemusejí, neboť v těsné blízkosti starého mostu byla před dvaceti lety zřízena moderní silnice a s ní také nový betonový most.

Leckomu přináší úlevu, zejména pak místním policistům, kterým svítá naděje, že jejich noční můra konečně končí.

Starý Altonský most je dějištěm několika nevysvětlitelných incidentů, s nimiž si zdejší autority marně lámou hlavu, a zvěsti, které mezi zdejšími obyvateli kolují,  vyšetřování příliš neusnadňují. Za zmizení řady motoristů je prý zodpovědný záhadný netvor.

Může na těchto zprávách být něco pravdy? A představuje obávaný kozí muž nebezpečí i v současnosti?

Napůl kozel, napůl člověk. Takové monstrum prý obchází okolím Altonského mostu.
Napůl kozel, napůl člověk. Takové monstrum prý obchází okolím Altonského mostu.

Zrození kozího muže

„Mám mnoho vzpomínek na starý Altonský most a miluji každičkou z nich,“ hlásá pamětní deska se jménem místního filantropa Wayna Stuarta Ryana, který se zasadil o renovaci mostu v roce 1998.  Ne každý se však s jeho slovy dokáže ztotožnit.

Opačný příběh by mohl vyprávět černošský farmář Oscar Washburn, který se v oblasti usadil se svou rodinou na přelomu 19. a 20. století, tedy krátce po vybudování mostu.

U místních je muž poměrně oblíben, je považován za spolehlivého a poctivého obchodníka a v komunitě si získá přátelskou přezdívku „kozí muž“. Washburn si bohužel získá také několik nepřátel.

Zejména stoupencům nechvalně známého Kukluxklanu (militantní organizace prosazující nadvládu bílých–pozn. red.) je úspěch kozího muže trnem v oku.

Když pak farmář u Altonského mostu umístí ceduli s nápisem „Tudy ke kozímu muži“, rozzuří to členy Kukluxklanu natolik, že se rozhodnou Washburna zabít. Mohla brutální vražda „kozího muže“ inspirovat vznik děsivých legend?

Vražda bez těla

Oscar Washburn je zavražděn v srpnu roku 1938, kdy  na jeho farmu přijede několik útočníků s vypnutými světly na autě, odvlečou jej od rodiny a dovezou ho až k mostu, kde mu kolem krku uvážou smyčku a svrhnou ho dolů.

Záhy v šoku zjišťují, že tělo z provazu zmizelo, jako by tam snad nikdy ani nebylo. Mohlo spadnout do řeky? Vodní hladina je naprosto klidná a také se neozvalo žádné šplouchnutí, které by pád těla dokazovalo.

Útočníky to znejistí a zároveň rozlítí natolik, že se vrátí na farmu a vyvraždí celou Washburnovuu rodinu. Tělo samotného farmáře nebylo nikdy nalezeno, což dá později vzniknout, fámám o jeho možném přežití.

Další se klaní k tomu názoru, že Washburn při útoku skutečně zahynul, ale na mostě zůstává jeho duch, který se mstí za svůj nespravedlivý osud. Jak ale vražda černošského farmáře souvisí s výskytem hrozivého a nebezpečného monstra?

Z tohoto mostu byl svržen oblíbený černošský farmář.
Z tohoto mostu byl svržen oblíbený černošský farmář.

Monstrum útočí

Zejména v 60. a 70. letech minulého století se v okolí starého Altonského mostu začnou množit podivné incidenty. Vyděšení svědkové hlásí pozorování obrovského asi 2,5 metru vysokého stvoření.

Má černou kůži bez chlupů a jeho břicho je vůči zbytku těla neúměrně velké. Hlavu má vsazenou přímo mezi ramena, jako by ani neměl krk, a jeho tváři dominuje velký špičatý nos.

Tvor se pohybuje zvláštním způsobem, slovy svědků „jako by se to snažilo dostat ven z hustého bahna“. A jeho chodidla směřují dozadu! Takové monstrum v létě roku 1969 zaútočilo na skupinu mladých lidí, kteří společně tráví čas u jezera.

Tvor prý narazí do auta Johna Reicharta a pak se pokouší popadnout jeho ženu. Přátelé jsou incidentem natolik otřeseni, že okamžitě spěchají na policejní stanici. „Ti lidé měli opravdu strach,“ podotýká strážník James S. McGee.

Co je tak vyděsilo? Ať už to bylo cokoliv, bylo to rozhodně skutečné, na kapotě Reichartova vozu totiž po útoku zůstal hluboký, asi 75 centimetrů dlouhý škrábanec.

Útočí na auta

Názory na to, jak se monstrum připomínající člověka kříženého s kozlem, v oblasti objevilo, se různí.

„Jedna legenda praví, že před mnoha lety, jistý rádoby uctívač ďábla v oblasti bezděčně otevřel portál do nějaké pekelné říše, který umožnil monstru vstup do našeho světa,“ navrhuje americký publicista Nick Redfern, který je kozímu muži na stopě již několik let.

Jiní mají za to, že na sebe doslovnou podobu kozího muže bere duch zavražděného farmáře. Této hypotéze nasvědčuje fakt, že monstrum velice často útočí na auta, která mu zřejmě připomínají Washburnovy poslední okamžiky.

Dokonce se mezi místními tvrdí, že se s kozím mužem či duchem farmáře setká každý, kdo přes most přejede se zhasnutými světly, jako to udělali jeho vrahové. Je duch farmáře zodpovědný také za sérii podivných zmizení poblíž mostu?

Záhadná zmizení

Vedle pozorování děsivého hybrida u mostu, kterému se mezi místními říká Most kozího muže,  60. letech odstartuje také série záhadných zmizení řidičů, po nichž zůstane pouze opuštěný vůz odstavený u cesty.

Jeden takový případ je zaznamenán 15. listopadu 1967. I tentokrát policisté nacházejí blízkosti starého Altonského mostu odstavený automobil. Vůz je prázdný, ale nezdá se, že by došlo k nějaké nehodě.

Jako by jeho posádka na cestě zastavila a jednoduše zmizela. K autu se nikdo nepřihlásí a jeho majitele se nepodaří vypátrat. To je scénář, který se v oblasti opakuje znepokojivě často. Komu vozy patří a co se stalo s lidmi, kteří v nich seděli?

Je kozí muž zodpovědný za řadu opuštěných aut nalezených poblíž mostu? Co se stalo s jejich pasažéry?
Je kozí muž zodpovědný za řadu opuštěných aut nalezených poblíž mostu? Co se stalo s jejich pasažéry?

Nejasná smrt

Postupem času incidentů v blízkosti mostu ubývá, naopak na něm ale přibývá množství lovců duchů a vyšetřovatelů paranormálních jevů, kteří touží přijít záhadě kozího muže na kloub.

Jejich zájem vzroste v roce 2018 poté, co je z řeky protékající pod Altonském mostem vyloveno tělo 17letého mladíka. Lermont Stowers-Jones zemřel 20. listopadu toho roku údajně poté, co z neznámých pohnutek skočil z mostu do ledové vody.

Rodiče chlapce však vylučují, že by se do řeky vrhl sám, Lermont má totiž panický strach z výšek, takže by se k ničemu podobnému neodhodlal. Rodina zesnulého chlapce věří, že byl zavražděn a že jeho smrt má co do činění s legendou o kozím muži.

Existuje podezření, že vražda Ocara Washburna mohla někoho v oblasti přinejmenším inspirovat, aby hrůzný čin zopakoval. Také Stowers-Jones totiž patří k černošské menšině. Může mít jeho smrt souvislost s dávnou legendou?

reklama
Související články
Po Evropě kolují temné legendy o lidech, kteří byli odsouzeni k věčnému životu ve vlčí podobě. Někdy však nejde jen o jednotlivce – prokletí prý postihlo celý polský šlechtický rod. Jak tato kletba vznikla a co s ní má společného biskup Stanislav? A je pravda, že poslední z vlkodlaků zemřel na jižní Moravě?   Evropské legendy se […]
Lomozící duch, přízrak na nádvoří, bořící se zdi i záhadný pohanský kámen v nedalekém lese – nenápadný zámek v poklidné středočeské obci skrývá víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Místní legendy a svědectví o nadpřirozených jevech naznačují, že tu stále působí neznámé síly. Co se v těchto místech opravdu odehrává?   Na místě zámku […]
V 50. letech, v době, kdy v Československu probíhalo pronásledování biskupů, kněžích a dalších duchovních, se odehrál zázrak, který později uznal i papež Jan Pavel II. (1920–2005). V Želivském klášteře se měl ze smrtelné a nevyléčitelné diagnózy záhadně vzpamatovat kněz Jiří Maria Veselý (1908–2004). Skutečně šlo o zázrak?   Oboustranný zápal plic, otrava krve, nádory. To vše jsou diagnózy, […]
Hluboko v džunglích Bornea a bažinách Číny se podle svědků ukrývá tvor, který odporuje veškeré logice. Obří žába s krokodýlí hlavou prý zvládne sežrat člověka. Pro domorodce je to pohroma, vědci zůstávají klidní: jsou to tvorové z legend, míní. Jenže svědectví přibývá a kryptozoologové hovoří o možném přežití pravěkého mastodonsaura!   Na severu Bornea, třetího […]
reklama
reklama
Historie
Na Oxfordském slovníku pracoval i šílený vrah
Už v polovině 19. století se londýnští intelektuálové shodnou, že existující anglické slovníky jsou zcela nedostačující. Rozhodnou se proto vytvořit nový, daleko obsáhlejší. Teprve po 22 letech však jejich plán nabere konkrétnější rysy.   Roku 1879 se Filologická společnost konečně domluví s Oxfordským vydavatelstvím na spolupráci. Připravovaný slovník má mít celkem čtyři svazky o 6400 stranách. […]
Sychrov: Galerie Rohanů skrývala překvapení
Stopy Rohanů lze vysledovat až do 10. století, nicméně skutečné slávy se rod dočká o několik staletí později. Svůj vliv ve Francii upevňují až do revoluce, pak se část z nich přesune do českých zemí. Jejich domovem se na více než 100 let stane zámek Sychrov.   S přestavbou Sychrova začne roku 1820 kníže Karel Alain […]
Panenka Barbie nesměla být krásná
Nejslavnější panence světa je 66 let a její cesta na trh byla mimořádně obtížná. Nikdo v úspěch panenky s dospělými tvary nevěřil.   Americká podnikatelka Ruth Handlerová (1916–2002) je spolu se svým manželem Elliotem (1916–2011) spoluvlastnicí nadějně se rozvíjející hračkářské firmy Mattel a přináší do společnosti ženský pohled. Rychle si povšimne, že zatímco autíček, stavebnic a figurek […]
Vlastenec Kinský s Marií Terezií nepohnul
Moderně uvažující politik, který předběhl svou dobu, český vlastenec, zároveň ale temperamentní až prchlivý muž. Takový je Filip Josef Kinský, jeden z nejbližších poradců Marie Terezie.   Pokud jsou k úspěšnému výkonu politické funkce třeba patřičné geny, má Filip Josef Kinský z Vchynic a Tetova (1700–1749) o budoucnost postaráno. Jeho otcem totiž není nikdo jiný než Václav Norbert […]
Zajímavosti
Je libo kořen? Zázračná tapioka zachraňuje životy
Dlouhá fronta se klikatí několik metrů. Ten, kdo už ji vystál, je sladce odměněn a chtivě brčkem usrkává podivnou tekutinu, kterou na dně obohacuje několik malých kuliček. Bubble tea právě dobývá Evropu!   Jak spolu souvisí cévnatá rostlina, kterou bychom našli především v tropických oblastech, a oblíbené pití teenagerů? Odpověď zní: Tapioka!   Šestkrát ročně […]
Potpourri: Květinový záhon v misce
Krásu a vůni květin si už naši předkové chtějí přenést do svých domovů a zachovat ji co nejdéle. A tak vymyslí proceduru, která jim v tom má pomoci.   Na lenošce se rozkošnicky usmívá krásná Madame de Pompadour (1721–1764). Francouzský král Ludvík XV. (1710–1774) rozepne masivní knoflíky kabátce a zhluboka se nadechne. Místností se line […]
Seymour Hersh: Hlídací pes demokracie
Rok 1968. Válka ve Vietnamu eskaluje a Američané mají těžké ztráty. Vietkong je všude, situace je napjatá. Americké velení se všemi silami snaží situaci zvrátit. A s neúspěchy přichází frustrace a s frustrací násilí.   Ale skutečnou podstatu násilí v Americe tuší málokdo. Armáda si informace hlídá. Když novinář Seymour Hersh (*1937) dostane od svého známého zajímavý tip, […]
Řeka Eufrat: Je kolébka civilizace na pokraji zániku?
Před tisíci lety pomůže k rozvoji prvních zemědělských společností na světě a v Bibli je dokonce zmíněn jako jedna ze čtyř řek, které zavlažují zahradu Eden. I dnes jsou na něm závislé miliony lidí. Ale zdá se, že nemusí trvat dlouho a řeka Eufrat zcela vyschne…   Může se to zdát jako ironie osudu i […]
Záhady a napětí
Děsivé pozadí filmu Nosferatu: Ožívá v něm mrtvý jazyk!
Horor Nosferatu amerického režiséra Roberta Eggerse přináší nejen návrat jednoho klasického filmového upíra, ale i něco mnohem tajemnějšího. Upírský hrabě Orlok v něm totiž hovoří jazykem, který zmizel ze zemského povrchu před více než 1500 lety! Jak se tvůrcům filmu podařilo znovu vdechnout život něčemu, co bylo již dávno mrtvé? A mělo to nějaký dopad na […]
Fascinující záhada hadí bohyně: Koho zobrazuje tajemná minojská soška?
Nedaleko krétského hlavního města Heráklion se nachází palác Knóssos, údajné útočiště bájného Minotaura, kterého zde nechal uvěznit krétský král Minos. Právě po něm byla pojmenována civilizace, která rozsáhlý komplex vybudovala. Ve 20. století byly v paláci nalezeny dvě sošky žen, světu známé jako hadí bohyně. O žádném hadím kultu v době Minojské civilizace se ale dodnes […]
Jakubovo osuárium: Jde o důkaz, že měl Ježíš rodinu?
V roce 2002 se na veřejnost dostává předmět, který by mohl být jedním z nejvýznamnějších archeologických objevů souvisejících s křesťanstvím. Kamenná schránka na kosti, tzv. osuárium, nese nápis: „Jakub, syn Josefův, bratr Ježíšův“. Opravdu jde o důkaz existence Ježíšovy rodiny, nebo je to podvrh, který měl zvýšit cenu artefaktu?   Osuárium, které údajně pochází z […]
Česko má čtyři vodíkové stanice, většina zemí EU žádnou
Vodíková mobilita se stává jedním z klíčových prvků dekarbonizace dopravy. Ačkoli se o vodíkovém pohonu hovoří jako o slibné technologii budoucnosti, jeho rozvoj v Evropě zatím probíhá nerovnoměrně. Česká republika se však v této oblasti posunula vpřed – má již čtyři veřejné vodíkové stanice, zatímco většina zemí EU stále nemá žádnou. Podle analýzy webu cistadoprava.cz, […]
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Na Maltě už léto začalo
panidomu.cz
Na Maltě už léto začalo
Potřebujete si odpočinout? Zkuste vyrazit na Maltu, hlavní sezóna tu právě začíná, přitom tu ještě není tolik turistů, ale ani není ještě extrémní horko. A tak se dá vyrazit jak obdivovat památky, tak na túru na kole a dokonce si i zaplavat v neuvěřitelně čistém moři. Malta leží pouhých 280 km od severoafrických břehů, čemuž
Pečený květák
nejsemsama.cz
Pečený květák
Takto upečený květák můžete přidat do salátu nebo si na něm pochutnat jen tak s oblíbeným dipem. Hodí se k němu česnekový i rajčatový. Ingredience: ● 1 středně velký květák ● 100 ml olivového oleje ● 1 lžička kari ● sůl ● pepř ● špetka mletého chilli ● 1 lžička mletého koriandru Postup: Květák překrojte na poloviny nebo na silné plátky. Spařte ho vroucí
Zdrženlivá moderna s trochou brutality
rezidenceonline.cz
Zdrženlivá moderna s trochou brutality
Jakmile otevřete dveře, vedoucí do tohoto bytu, doslova ztratíte smysl pro realitu, ohromeni dokonalostí hrou linií, světla a stínu. Jako byste právě vstoupili do malého samostatného světa, plného ticha a harmonie. Nepříliš velký single byt mladého svobodného muže, situovaný do progresivního rezidenčního komplexu ve velmi dynamické ruské metropoli, odráží charakter města a zdůrazňuje vkus a
KARLOVARSKÝ KRAJ: KDE SE RODÍ NEJCHUTNĚJŠÍ KYSELKY?
epochanacestach.cz
KARLOVARSKÝ KRAJ: KDE SE RODÍ NEJCHUTNĚJŠÍ KYSELKY?
V Karlovarském kraji vyvěrají jedinečné minerální prameny, které léčí návštěvníky z celého světa. Jejich největší koncentrace se nachází ve slavném lázeňském trojúhelníku. Pojďme se ale podívat na ty, o kterých se tak často nepíše. Řeč je o kyselkách, které najdete v samém nitru přírody. Při vašich výletech nezapomeňte ochutnat přírodní minerální vody různého složení a
Hrůza v kině – i ve skutečnosti? Některé pavouky bosou nohou nezašlápnete!
enigmaplus.cz
Hrůza v kině – i ve skutečnosti? Některé pavouky bosou nohou nezašlápnete!
Mladá žena si češe vlasy před zrcadlem: „Dneska mi to vážně sluší,“ říká si pro sebe. Náhle jí ale zmrzne úsměv na tváři. Na podlaze totiž spatří pochodujícího malého pavouka. „Huš,“ křikne žena a zaš
Sovětská sonda Kosmos 482 se vrací. Po 50 letech
21stoleti.cz
Sovětská sonda Kosmos 482 se vrací. Po 50 letech
Sovětská sonda Kosmos 482, která byla vypuštěna 31. března 1972 v rámci programu Venera s cílem prozkoumat planetu Venuši, se po více než 50 letech na oběžné dráze chystá na nekontrolovaný návrat do z
Krutá zrada Kuklové od tajného milence?
nasehvezdy.cz
Krutá zrada Kuklové od tajného milence?
Konečně zvítězila nad zákeřnou nemocí a oznámila, že je zcela zdravá. Radostné chvíle Michaely Kuklové (57) však údajně zastínilo zklamání. Přišla o muže, který jí měl být velkou oporou. Půvabná he
Moderní výzkumy: Sam Parnia a příjemné umírání
epochaplus.cz
Moderní výzkumy: Sam Parnia a příjemné umírání
Britský vědec Sam Parnia strávil čtvrt století zkoumáním zážitků blízké smrti a přinesl překvapivé závěry: umírání je často příjemné a klidné. Od teplého světla po setkání s příbuznými – jeho výzkumy naznačují, že smrt nemusí být děsivá. Přečtěte si, co moderní věda odhaluje o „oné straně“. Příjemné pocity Moody ale samozřejmě není jediný a ve
Luminox představuje své dosud nejvíce stealth taktické hodinky
iluxus.cz
Luminox představuje své dosud nejvíce stealth taktické hodinky
Společnost Luminox rozšiřuje svou legendární řadu Navy SEAL 3500 o nové hodinky blackout s inspirací stealth, které jsou vyrobeny výhradně z patentovaného materiálu CARBONOX™. Díky pouzdru, lunetě, a
Je možné, aby takové přátelství skončilo?
skutecnepribehy.cz
Je možné, aby takové přátelství skončilo?
Prošla jsem v práci tvrdou šikanou. Žádný z kolegů, se kterými jsem vždy dobře vycházela, se za mě nepostavil. Dokonce ani Šárka. Na základní škole jsem pracovala ráda do té doby, než mě začal tvrdě šikanovat ředitel. Bylo to naprosto nespravedlivé a všichni to věděli. Chtěl se mě zbavit a přijmout místo mě svou známou, mladou krev. Povídalo se,
6 čínských vynálezů, které změnily svět
historyplus.cz
6 čínských vynálezů, které změnily svět
Ting, vyčerpaná po celodenní dřině, si sedne ke své misce nudlí. S chutí se pouští do jídla. Bez těstovin by na samé výspě Říše středu se svou rodinou nepřežila…   Rychle hotové jídlo v podobě misky nudlí vítězí v čínské kuchyni už po tisíce let. Jeden archeologický objev rozsekne i dlouholetý spor Číňanů s Italy,
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz