Americká armáda má údajně v držení vyspělé technologie a materiály nepozemského původu. Mezi nimi jsou také trosky vesmírných lodí, které kdysi na Zemi havarovaly. Tyto materiály mají být ukryty na tajných základnách.
Je hangár na Wrightových–Pattersonově letecké základně jednou z těchto skrýší?
Letecká základna v Ohiu je v určitých kruzích hned za legendární Oblastí 51 tou nejsledovanější vojenskou základnou světa.
Právě zde bylo v 50. a 60. letech sídlo projektu Blue Book, který se zaměřoval na vyšetřování těch nejslavnějších případů UFO. Je tedy poměrně logické domnívat se, že pokud existují nějaké fyzické, materiální důkazy o existenci neznámých létajících objektů, velké množství z nich bylo za účelem dalšího zkoumání převezeno na Wrightových-Pattersonovu základnu.
Nachází se zde dodnes? Základna stojí v centru pozornosti ufologů i příznivců konspiračních teorií, kteří shodně poukazují na jednu konkrétní budovu a označují ji sklad mimozemských materiálů.
V hangáru 18, jak tuto budovu označují, mají být uloženy trosky havarovaných vesmírných lodí, neznámé technologie či dokonce supermoderní zbraně, které armáda od mimozemšťanů získala.
Některé teorie dokonce zmiňují i těla mimozemšťanů vyproštěná z havarovaných objektů! Kolik je na těchto zvěstech pravdy?
Dlouhá historie
O Wrightových–Pattersonově letecké základně se jako o možném úkrytu pro mimozemské artefakty, hovoří už dlouhá desetiletí.
Za zrodem legendy podle všeho stojí havárie dosud neznámého objektu v poušti poblíž Roswellu v Novém Mexiku v červenci 1947. Několik svědků po této události později potvrdilo, že se podílelo na převozu trosek na leteckou základnu v Ohiu.
Bývalý pilot Oliver Henderson údajně své ženě řekl, že letěl letadlem naloženým troskami spolu s několika malými mimozemskými těly z Roswellu na Wrightových–Pattersonovu základnu.
Další pilot a válečný veterán Marion Magruder pro změnu své rodině tvrdí, že v roce havárie na základně spatřil živého mimozemšťana, kterého armáda nakonec zahubila nejrůznějšími testy, jež na něm byly prováděny.
Letectvo ovšem všechna tato nařčení popírá.
„Pravidelně se mylně uvádí, že na letecké základně Wright-Patterson jsou nebo byly uloženy pozůstatky mimozemských návštěvníků,“ uvádí letectvo v oficiálním prohlášení vydaném v lednu 1985. Tato tvrzení zpráva rezolutně odmítá.
„Na letecké základně Wright-Patterson se nenacházejí a ani se nikdy nenacházeli mimozemští návštěvníci či (jejich) vybavení,“ tvrdí letectvo. Jsou tedy svědectví pilotů smyšlená?
Přístup zamítnut
Samotná existence hangáru 18 nebyla oficiálně nikdy potvrzena, indicie ovšem naznačují, že se za branami základny přeci jen skrývá cosi přísně tajného.
Pravdu o hangáru 18 se pokoušel dozvědět také někdejší generálmajor vzdušných sil, arizonský senátor a prezidentský kandidát Barry Morris Goldwater (1909–1998). Navzdory Goldwaterovu vysokému postavení mu je přístup k informacím rázně zamítnut.
Vlastní cestu k informacím si později prorazí britský hacker Matthew Bevan (*1974), který v 90. letech opakovaně pronikne do počítačů amerického letectva, NASA a NATO. Jeho cílem je zjistit pravdu o původu roswellského objektu.
To se mu sice nepodaří, v počítačích ale najde dokumenty o vyvíjeném vesmírném plavidle s antigravitační technologií. Tento stroj se má nacházet právě na zmiňované základně v Ohiu.
Hacker je později dopaden a vyslýchán. Na výsleších se podílejí také američtí agenti, kteří se Bevana opakovaně vyptávají na hangár 18 a co všechno o tomto zařízení zjistil.
Během soudu s Bevanem ovšem zástupce americké vlády a NASA odmítá potvrdit či vyvrátit existenci tohoto hangáru. Je tedy hangár skutečně pouhá smyšlenka, jak v dřívějším prohlášení tvrdí letectvo?