Patříte-li mezi milovníky paranormálních jevů a fascinují-li vás obskurní předměty s děsivou minulostí, neváhejte a navštivte s námi putovní muzeum Newkirkových. Opravdu je v něm uloženo prokleté černé zrcadlo i posedlá panenka Ruby?
Většina lidí zná manžele Ed (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovi, jejich práci i jejich sbírku okultních předmětů, z níž běhá mráz po zádech.
Za zmínku však stojí i druhý pár, co má pro strach uděláno a který má obdobné zájmy jako Ed a Lorraine. Jsou jimi Greg a Dana Newkirkovi z amerického Kentucky.
Výzkum tajemna
Greg a Dana patří již dvě desetiletí mezi profesionály, kteří se nevysvětlitelnými záležitostmi zabývají na plný úvazek a veřejnost je zná pod přezdívkami Mulder a Scullyová.
Jejich rozsáhlý výzkum parapsychologie, kryptozoologie a temných artefaktů jim zajistil nejen vystupování v různých televizních seriálech, ale též účast ve zpravodajských médiích, z nichž stojí za zmínku například The Independent či The Washington Post.
Když zrovna neloví duchy, pořádají dechberoucí přednášky, s nimiž pravidelně beznadějně vyprodávají sály po celých státech. Jejich součástí je multimediální prezentace s použitím unikátních osobních záběrů a soukromých spisů k daným případům. Snaha Newkirkových vyústila v založení Putovního muzea.
Putovní muzeum
Muzeum Newkirkových je jediným na světě, co disponuje rozsáhlou sbírkou historických a strašidelných artefaktů, a k tomu je mobilní.
Výstava obsahuje vzácné kusy proslulé svými nadpřirozenými schopnostmi, které ještě donedávna děsily své původní majitele, než je dostali do opatrovnictví manželé Newkirkovi.
Odvážným návštěvníkům je jako bonus umožněno na vlastní kůži vyzkoušet tajemné schopnosti hrůzostrašných unikátů. Muzeum bylo založeno v roce 2013. Co v muzeu nejdeme?
Záhada černého zrcadla
V muzeu se nacházejí děsivé artefakty ze všech koutů světa a paranormálních oblastí od ufologie, přes kryptozoologii, až po předměty zasažené různými druhy magie.
Některé se podařilo vypátrat samotným Newkirkovým, jiné byly muzeu věnovány ze soukromého vlastnictví.
Mezi nejzajímavější a zároveň aktivní předměty patří černé zrcadlo, které prý v lidech vyvolává úzkost a ukazuje jim vize jejich nejhorších nočních můr včetně obrazů vlastní mrtvoly.
Navíc zrcadlo působí jako baterie pro ostatní předměty, které v jeho přítomnosti údajně zvýšily svou aktivitu.
Děsivá panenka i obraz
Neméně výjimečnou součástí sbírky je údajně posedlá panenka Ruby, v níž má dřímat duch mrtvé holčičky.
Panenka údajně způsobuje náhlou nevolnost a bolesti hlavy u lidí, co ji právě drží, ačkoliv někteří tvrdí, že v nich vyvolala také mateřský soucit.
Tyto odvážlivce panenka údajně přiměla k tomu, aby ji chovali jako malé dítě, zpívali jí ukolébavky a něžně ji hladili, ačkoliv si dotyční své chování vůbec neuvědomovali.
Dalším strašidelným artefaktem je Dívka s kočkou, obraz s průkaznou, měřitelnou paranormální aktivitou, který působí až nebývale strašidelně a shazuje ostatní obrazy okolo. Za zmínku stojí také dřevěná soška s propíchnutýma očima a provazem kolem krku.
Tuto sošku nalezli dva turisté a přinesli si ji domů. Chvíli nato u nich doma začalo docházet k nevysvětlitelným jevům a nakonec se jim prý zjevil děsivý přízrak staré ženy.
Jsou příběhy tajemných předmětů skutečné, nebo jde o pouhou fantazii, která má za cíl zvýšit návštěvnost muzea?