Zabýval se konspiracemi, UFO i mrzačením dobytka, než v nemocnici zemřel po banálním zákroku. Vypadalo by to jako nešťastná nehoda, ke kterým občas dochází, kdyby se badateli ovšem pár dnů před smrtí kdosi nenaboural do počítače.
A kdyby zpráva koronera jako příčinu smrti neuvedla úder tupým předmětem!
Americký spisovatel a badatel Jim Keith (1949–1999) se intenzivně zabýval konspiračními teoriemi, jak ufologickými, tak politickými.
Jednou z věcí, která Keitha obzvláště zaujala, byl fenomén černých vrtulníků, které jsou často spojovány s pozorováním UFO a mrzačením dobytka na amerických i zahraničních pastvinách.
Mezi jeho další témata patří například temné projekty zaměřené na ovládání mysli, muži v černém, létající talíře, skryté vlády či podezřelá úmrtí těch, kteří na možná spiknutí upozorňují.
Nakonec se i Keithova vlastní smrt odehrává za tak podivných okolností, že z ní vzniká téma, kterému by se jistě sám horlivě věnoval.
Existují totiž jisté indicie poukazující na možnou vraždu. Nesrovnalosti v dokumentech ohledně příčiny smrti a smazaná data z Keithova počítače těsně před jeho skonem jen podporují spekulace, že smrt badatele nebyla náhodná a mohla souviset s jeho prací.
Dostal se snad na stopu informacím, které za žádnou cenu nesmí spatřit světlo světa?
Festival osudových událostí
Na začátku září 1999 Jim Keith vystoupí na každoročním festivalu Burning Man v Nevadě, kde si při nešťastném pádu z pódia zlomí nohu. Kvůli silným bolestem se druhý den nechá odvézt do nemocnice, kde následně začnou připravovat na operaci pod narkózou.
Z nemocnice badatel vytočí číslo svého přítele, konspiračního teoretika George Pickarda, kterému pak do telefonu tvrdí, že jeden z ošetřovatelů v nemocnici se jmenuje stejně jako někdo, s kým debatoval ve věci černých helikoptér o několik měsíců dříve.
Možná jde jen o shodu jmen, jenže i tato zvláštní náhoda, začne se Keithově podivné smrti působit podezřele.
Badatel se navíc plánovaného zákroku velice obává. „Mám pocit, že jestli mě uspí, už se nevrátím. Vím, že jestli mě uspí, tak umřu,“ svěřuje se svému synovci Chrisi Davisovi.
Jsou to jen slova vystrašeného pacienta a paranoidního člověka, který slyšel až příliš mnoho konspiračních teorií, nebo je opravdu v nebezpečí?
Někdo ho sledoval
Keithovy obavy zřejmě nejsou zcela nepodložené. Jen pár dnů před smrtí se jednomu svému kolegovi v emailové korespondenci svěřuje, že se s jeho počítačem dějí podivné věci. Kdosi se mu prý do počítače naboural a sledoval vše, co do něj muž zapisoval.
Z jeho disku navíc zmizela veškerá práce. „Existuje několik možností:
Byl jsem hacknut přes modem a můj počítač nakazil virus, který postihuje pouze mou složku s články a žádné jiné soubory Wordu, nebo se mi někdo vloupal do domu a smazal je,“ píše 3. září kolegovi. O čtyři dny později je mrtvý.
Zabít ho měla krevní sraženina v plicích. K takovým případům skutečně čas od času dochází, je to sice tragédie, ale není na ní zpravidla nic nepřirozeného. V případě Jima Keitha je tomu ale jinak.
Zpráva koronera totiž jako příčinu smrti uvádí úder tupým předmětem! Byl skutečně odstraněn proto, že odstranění článků z jeho počítače se komusi nezdálo jako dostatečné řešení?