Třicet let letos v květnu uplynulo od dosud neobjasněného zmizení dvojice maturantek a matky jedné z nich. V brzkých ranních hodinách, se vytratily z domu, kde zůstaly jejich veškeré osobní věci včetně peněženek s doklady.
Jediným vodítkem, které vyšetřovatelé v případu mají, jsou záhadné telefonáty.
Devatenáctiletá Suzanne Streeter a její o rok mladší spolužačka Stacy McCall z amerického Springfieldu v Missouri 6. června roku 1992 úspěšně odmaturovaly a ještě téhož večera se vydávají tuto událost náležitě oslavit.
Dvě hodiny po půlnoci se dvojice loučí s kamarády a vzájemně se ujišťují, že se ráno opět shledají a vyrazí společně do akvaparku. Jenže to se nestane.
Dívky odcházejí přespat do domu, kde Suzanne Streeter žije se svou 47letou matkou Sherrill Levitt, a co se děje poté, už nikdo netuší.
Když následujícího rána kolem deváté hodiny na adresu Suzanne dorazí kamarádka maturantek Janelle Kirby, aby je vyzvedla cestou do akvaparku, na její klepání nikdo nereaguje.
Dveře domu jsou ale odemčené, tak vstoupí dovnitř a zjistí, že je prázdný. Žádná ze tří žen není nikde k nalezení, přitom se nezná, že by někam odešly.
Oblečení, které dívky měly předchozího večera na sobě, je pečlivě složené v pokoji, na zemi jsou položené jejich kabelky s penězi a doklady a jejich auta jsou zaparkovaná před domem. Kam se tedy ženy poděly?
Zničené důkazy
Podle svědectví Janelle nejsou v domě patrné žádné známky zápasu a o tom, že by se mohlo trojici žen stát něco nepříjemného, vypovídá pouze rodinný jorkšírský teriér, který je stále uvnitř a údajně vypadá rozrušeně.
Zatímco dívka prochází domem a hledá zmizelé maturantky, telefon uvnitř vytrvale vyzvání.
V naději, že se dozví něco o svých kamarádkách, Janelle zvedne sluchátko, z něj se ale ozve hlas neznámého muže, který ze sebe chrlí znepokojivé sexuální narážky.
Policii Kirby také přiznává, že skleněné stínítko na světle na verandě bylo rozbité, ale žárovka neporušená.
S dobrým úmyslem za pomoci svého přítele střepy z verandy uklidila, čímž ale také mohla nevědomě zničit potenciální důkazy. Těch má policie v případu zmizení springfieldské trojice už tak zoufale málo.
Další potenciální důkaz o pár hodin později neúmyslně zničí matka 18leté Stacy Janis McCall, když se do domu vydá hledat svou dceru, se kterou se od rána nemůže spojit. I ona najde dům prázdný, a tak na místo okamžitě přivolá policii.
Po uskutečnění hovoru při kontrole záznamníku objeví podivnou zprávu, která je však nedopatřením vymazána. Zůstává případ neobjasněn právě díky těmto nepříjemným omylům?
Záhadný volající
Vyšetřovatelé jsou v případu zcela bezradní. Nikdo netuší, kam se ženy poděly a co se s nimi stalo. Jejich těla nebyla nikdy nalezena, přesto jsou v v roce 1997 úředně prohlášeny za mrtvé, předpokládá se, že byly uneseny a následně zavražděny.
Do dnešního dne policie od veřejnosti obdržela více než 5000 tipů, ale žádný nevede k odhalení pachatele. Jedna z dalších zmařených stop pochází z 31. prosince roku 1992, kdy se zmizení trojice probírá v televizním pořadu America’s Most Wanted.
Do studia toho dne zavolá neznámý muž, který podle policie disponuje „prvotřídními znalostmi o únosu“. Volající dokazuje, že o případu ví mnohem více, než je v dané době veřejnosti známo.
Hovor je však naneštěstí přerušen, když se operátor linky pokusí spojit s vyšetřovateli ze Springfieldu.
Policisté následně veřejně vyzývají muže, aby je kontaktoval, záhadný volající se ale již nikdy neozve. Uniká spravedlnosti dodnes díky souhře náhod, při nichž mizí veškeré stopy, nebo je možné, že vůbec nešlo o náhody?