Tento kus země o rozloze 380 km², byl v minulosti dobýván i adorován pro své umístění u jižních břehů Velké Británie…Ačkoli se sem turisté většinou vypravují za účelem letní dovolené, jsou tu i tací, které sem táhne nechvalně proslulá pověst ostrova.
Někteří záhadologové tvrdí, že jsou zde uvězněny stovky mrtvých duší. Stojí za nadměrným výskytem paranormálních jevů energetické linie skryté pod povrchem?
Roku 1921 přichází amatérský archeolog Alfred Watkins (1855–1935) s názorem, že Velkou Británií prochází systém rovných čar, které směřují skrze nejznámější historické monumenty – především z období neolitu.
Jeho teorie se později rozšířila a implementovala do všech koutů planety a těmto liniím (z angl. ley lines) byla přisouzena vlastnost nést nadpřirozenou energii, proudící pod zemí.
Jedna taková “neviditelná energetická řeka“ údajně proudí i skrze ostrov Wight, což má za následky kumulace mnoha nevšedních jevů…

Budovy už nestojí, tajemno však zůstává
O záhadách na ostrově Wight vyšla řada knih a dokumentů. Lidé v nich popisují především zkušenosti se zemřelými, kterým vyměřený čas na planetě Zemi nebyl dostatečně dlouhý a bloumají tak světem dál.
Jedním z takových míst je území bývalé Královské národní nemocnice, kde dnes stojí oblíbená botanická zahrada.
Dříve se zde s tuberkulózou léčilo na sto tisíc lidí a někteří z těch, kteří boj se zákeřnou nemocí prohráli, jsou dodnes přítomni mezi subtropickými rostlinami a stromy.
Návštěvníci zde údajně mohou zahlédnout zdravotní sestry ve Viktoriánském oblečení či ducha mladé dívky. Dalším místem, které bylo srovnáno se zemí, ale tajemná energie zůstala, je bývalé sídlo Knighton Gorges.
Místo prosáklé smrtí a násilím, nakonec v 19. století údajně vypálil sám majitel domu Maurice George Bisset (1757–1821). Ačkoli ze sídla zůstala jen příjezdová brána, někteří tvrdí, že za šera se jim celá rozsáhlá budova zjevuje.
Tajemné sídlo tak každoročně navštěvují nadšenci paranormálních jevů a věří, že se zjeví i jim. Je na tom něco pravdy nebo šlo o pouhou halucinaci?

Královské vězení i dětský pláč
Jedno z turisty nejnavštěvovanějších míst ostrova, přes 900 let starý hrad Carisbrooke Castle, je také místem plným tajemných příběhů.
Domov jedné z dcer královny Viktorie (1819–1901) byl dříve vězením krále Karla I. (1600–1649) a jeho dcera, princezna Alžběta (1635–1650), zde ve věku pouhých 14 let zemřela.
Na své si tak přijdou příznivci historie i záhad. Prý se tu zjevují různé entity včetně utonulé ženy, v odrazu místní studny. Asi nejznámějším místem na ostrově Wight je pro záhadology barokní sídlo Appuldurcombe House.
Ačkoli byla budova silně poškozena za 2. světové války a značná část je pouhým skeletem, stále přitahuje návštěvníky pro svůj častý výskyt paranormálních jevů. Údajně zde byl zaznamenám dětský pláč, přízračný koňský povoz či mniši v hnědých pláštích.
Sídlo Appuldurcombe House bylo před pár lety na prodej, zdá se ale, že stále nenašlo svého kupce. Dá se vůbec najít někdo, kdo by v takovém domě chtěl žít?
