Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Kam za vybranými specialitami?

Gastronomická scéna se neustále proměňuje, proto zůstávejte ve střehu a nebojte se experimentů.

1. JEN POCTIVÉ MÁ SMYSL!

Designová restaurace Signature, ležící jen několik kilometrů od dálnice z Brna směrem na Prahu, je doslova božskou oázou uprostřed dopravní džungle. Snoubí se zde elegantní design s rafinovaným smyslem pro detail, který zaujme již na první pohled.

Majitelé restaurace Jiří Lešikar a Lumír Sendrei rozhodně nejsou v gastronomii nováčky.

Společně sestavili tým profesionálů v čele s šéfkuchařem Pavlem Veltruským, jenž je připraven se podělit o své umění a dopřát každému exkluzivní gastronomický zážitek.

Na menu se stabilně objevují vybrané speciality, dále je nabídka pravidelně obměňována podle sezony. Každý pokrm je navíc geniálně spárován s tím nejkvalitnějším vínem. Top Class může vřele doporučit!

Kontakt: Vintrovna 35, Brno – Popůvky, restaurantsignature.cz

Výběr z menu:

* Cappelletti plněné ricottou a medvědím česnekem, divoká brokolice, vlašský ořech 240 Kč

* Králičí fašírka, špičaté zelí, jarní zelenina 320 Kč

* Čokoládová pěna s malinami a malinovým sorbetem 165 Kč

2. KDO JE NEJMLADŠÍ

3* MICHELINSKÝ ŠÉFKUCHAŘ?

Nejmladší držitel tří michelinských hvězd, německý šéfkuchař Kevin Fehling, si toto nejprestižnější kuchařské ocenění světa opravdu zaslouží. Předvádí totiž nejen jedinečné chuťové, ale i dokonalé vizuální zážitky.

Restauraci The Table, jíž ostříleně velí, nemáte tak daleko, stačí si zajet pouze do centra Hamburku.

Zajímavý a nevšední je i interiér restaurace, který nabízí pouze jediný ohromný dvacetimístný stůl z třešňového dřeva, jež se vine jako had okolo otevřené kuchyně.

Servírovaná jídla jsou příjemnou fúzí klasické a exotické kuchyně, často využívanou ingrediencí je především thajské curry a samozřejmě nechybí exotické ovoce.

Kontakt: thetable-hamburg.de

Výběr z menu:

* Hamachi z lososa s makronkou ze zeleného čaje, žitným chlebem Pumpernickel, bramborovým pyré, birjání a červenou řepou

* Glazovaný uzený úhoř s rýžovou pěnou, bujónem dashi a citrusem yuzu

* Ústřice Gillardeau, pečené telecí pralinky s koprem, mraženým worchestrem a Bloody Mary

3. ÚCTA K MATCE ZEMI

Tří hvězdičková norská michelinská restaurace Maaemo, jejíž jméno v překladu znamená Matka Země, se pod vedením šéfkuchaře Esbena Holmboe Banga soustředí především na čisté, jasné a přirozené chutě zrcadlící krásnou krajinu.

Šéfkuchař do svého menu zahrnuje pouze lokální produkty a vybrané farmářské potraviny. Ve velmi privátní atmosféře, restaurace má totiž jen osm stolů, můžete ochutnat to nejlepší, co Norsko nabízí:

langusty s borovicovými esencemi, makrely pečené na medvědím česneku či Røros zmrzlinu s hnědým máslovým karamelem.

Celý tým se soustředí na to, abyste si odnesli především komplexní prožitek, nejen dokonalý chuťový vjem. Na degustační menu si připravte přibližně 7200 Kč, budete-li si přát jídlo spárovat s vínem, připlatíte o 5000 Kč navíc.

Kontakt: maaemo.no

4. FRANCIE V NOVÉM

Oblíbenou restauraci Cafe de Paris nově naleznete v překrásném barokním Velkopřevorském paláci v Praze 1. Komfortnější zázemí i nesrovnatelně větší kapacita míst bude i nadále doprovázena vysokou kvalitou podávaných pokrmů, rodinným prostředím a profesionálním přístupem celého týmu, jak jste byli doposud v Cafe de Paris zvyklí.

Věříme, že na jejich Entrecôte se zkrátka nedá zapomenout, tak si jej přijďte vychutnat do nových prostor.

Kontakt: cafedeparis.cz

5. VIVAT RAW

Koncept restaurací, založený na vitarijánské stravě neboli na tepelně nezpracovaných pokrmech, si získává stále nové a nové obdivovatele a gourmety. Za raw zážitkem můžete vyrazit i do Karlových Varů.

Rozmanitý jídelníček Villy Ritter je sestaven ze surovin od těch nejlepších místních a evropských dodavatelů, obohacen o speciální recepty z bylinek rodinné farmy z Krušných hor.

Slibuje nejen opravdu výtečné a exkluzivní pokrmy, ale i dietní zdravý přístup k vašemu já.

Kontakt: villaritter.com

6. PRAHA Z JINÉ PERSPEKTIVY

Nově zrestaurovaná loď Pivovar kotví na stálém místě v centru Prahy na pravém břehu řeky Vltavy pod Štefánikovým mostem.

Její tři paluby nejsou jen ideálním místem pro relaxaci či odpočinek mezi prohlídkami památek, ale především také skvělým místem k posezení s kamarády či originálním prostorem pro uspořádání večírků, různých oslav či pracovního teambuldingu.

Restaurace s vlastním pivovarem nabízí výtečnou staročeskou kuchyni, letní terasa pak odpočinkové ležení s barem a grilovanými specialitkami.

Ochutnejte například kančí kýtu protknutou slaninou se šípkovou omáčkou, perníkovým knedlíkem a nokem kysané smetany za 298 Kč, nebo se nechte zlákat možností uvařit si vlastní pivo. Loď Pivovar, to je zkrátka tak trochu jiný pohled na panoramata Prahy!

Kontakt: Štefánikův most, Kotviště č. 19, Praha 1

7. VE VÍRU SÍDLIŠTĚ

Už vás nebaví obědy v centru Prahy, kde se dá jen těžko zaparkovat? Pak zkuste vyrazit do nově otevřené restaurace Nola v Praze na Pankráci.

Tady ochutnáte originální fúzi americké a francouzské kuchyně, těšit se můžete nejen na chutné hamburgery a steaky, ale také krevety, ryby, fritaty či bruschetty i lahodné domácí limonády.

V Nole si pohrávají s kořením tak, aby jídlo mělo skutečně chuť, nebojí se nových inovativních receptů. Nola je zkrátka prostor, kam rádi zavítáte a kam se bezpochyby také vrátíte.

Kontakt: Na Strži 40, Praha 4, nola.cz

8. MALÉ VERSAILLES

Vkusně zrekonstruovaná zahradní restaurace s penzionem Malé Versailles nedaleko lázeňského centra Karlových Varů nabízí útulné prostředí s výhledem do zeleně i vynikající gastronomii.

Nabídka menu je opravdu velkorysá, desítka předkrmů zahrnuje např. kachní riletes nebo burgundské šneky, hlavní chody pak zdobí vedle dalších delikates jehněčí kolínko s listovým špenátem a uzenou bramborovou kaší či kachna s variací zelí a bramborovými šiškami s cibulkou. Dezerty se zase svou jemností přímo rozplývají na jazyku.

Odpočiňte si v místě, kde si dříve pochutnával Johann Wolfgang Goethe a vypusťte všechny starosti.

Kontakt: Křižíkova 2, Karlovy Vary, maleversailles.com

9. POHODA V PARKU

Elegantní stavbu zahradní restaurace Miminoo najdete v klidném místě v parku přímo pod Žizkovskou věží. Tady léto nikdy nekončí – můžete jen tak relaxovat v houpačkách, zapůjčit si piknikový set nebo se usadit ve stínu na venkovní zahrádce.

Nezapomeňte však ochutnat grilované čerstvé mořské plody, italskou pastu či lahodné české domácí konfity.

Šéfkuchař David Prášek totiž řídí kuchyni jednoduchým pravidlem jedinečnosti surovin a jejich zcela domácího zpracování, takže můžeme zaručit 100% spokojenost.

Kontakt: Mahlerovy sady 1, Praha 3

10. OCHUTNÁVKA RAKOUSKO-UHERSKÉ KUCHYNĚ

Garantem, spolutvůrcem a supervizorem Pohostince Monarch, nové restaurace, která obohatila pražskou gastronomickou scénu svým konceptem rakousko-uherské kuchyně, je známý šéfkuchař Jan Punčochář z restaurace Grand Cru.

Ten ze svého týmu v Lodecké 4 vybral i nového šéfa Pohostince Jana Volšičku.

V aktuálním menu v ulici Na Perštýně nabídne tahle kreativní dvojice kromě rakousko-uherských specialit také sladkovodní ryby, například candáta pečeného na citronovém másle s tymiánem, listovým špenátem a pohankovým salátem, výborné dušené žebro s bramborovou kaší nebo typické dezerty, jakými jsou vanilkové větrníčky či borůvkové vdolky.

K jídlům vám nabídnou lihoviny, destiláty, vína i nealko nápoje výhradního dodavatele Premier Wines & Spirits; za zmínku jistě stojí tolik oblíbená fritz-kola či nový likér z divokých šípků Wilder.

Kontakt: Na Pernštýně 15, Praha 1

11. ČTVRTEK VE ZNAMENÍ JAZZU

Od 15. června se každý čtvrtek můžete těšit na zahradní party na terase Augustine Restaurant.

Nově si hosté kromě delikates z grilu od šéfkuchaře Marka Fichtnera, výborného piva a osvěžujících domácích limonád, budou moci vychutnat také výjimečné jazzové koncerty Terezy Krippnerové & The Masters.

Užijte si tu pravou a nefalšovanou letní pohodu pod širým nebem v doprovodu jazz, beer & barbeque.

Kontakt: Letenská 12, Praha 1

12. NEJTAJEMNĚJŠÍ WHISKY NA SVĚTĚ

Limitovaná edice single malt whisky The Glenlivet Cipher, v elegantní černé lahvi z neprůhledného skla, byla na trh uvedena s tajným chuťovým profilem.

Dnes už víme, že Cipher má světle zlatou barvu se zlatými odlesky, získanými zráním v sudech z amerického dubu.

V její vůni je cítit sladké aroma tvrdých bonbonů s tóny malinového džemu a chutná po vařených hruškách a skořici. Hloubku a komplexnost jí pak dodávají luxusní tóny tmavé čokolády a zázvorových bonbonů.

Ochutnejte nejtajemnější whisky světa, za jednu z 250 lahví limitované edice zaplatíte 2599 Kč.

Kontakt: prestigeselection.cz

13. KDYŽ VÁS SNY A VÁŠEŇ POHLTÍ…

Unikátní street food bistro na pražských Vinohradech Brixton Balls vzniklo z vášně a touhy žít život podle sebe. Pro masové a vegetariánské koule se hudební producent Tim Simenon zřekl glamour života plného hudby a cestování s kapelou Depeche Mode.

Jeho kolega Luděk Netušil za ně zase vyměnil kariéru v jedné z nejlepších pražských restaurací.

Oba dva dnes píšou kapitolu svého života spojenou s jednoduchým, ale vynikajícím a poctivě připraveným jídlem. Oba dva jsou na své bistro patřičně hrdí!

Kontakt: brixtonballs.cz

Brněnská designová restaurace Signature je božskou oázou uprostřed dopravní džungle. Kevin Fehling je nejmladším šéfkuchařem se třemi michelinskými hvězdami. V pražském Monarchu se můžete těšit na ochutnávku rakousko-uherské kuchyně.
Související články
Dvojice mrakodrapů, které vyrůstají v Novém Dílí, nabídnou nevšední exkluzivitu a přepych.  Není tedy divu, že je o tyto luxusní rezidence v hodnotě od jednoho do patnácti milionů dolarů velký zájem. Věže nabídnou svým obyvatelům také veškerý servis a zázemí, pro ty nejmovitější rezidenty jsou tu pak také čtyři rozlehlé penthousy.   Dvě nové věže […]
Přesněji řečeno se správnou mírou, protože i bylinkami se lze předávkovat. Překvapeni? Stará pravda říká, že každý lék může být jedem, záleží jen na množství.   Kdy si dát pozor Především je nezbytné si předem pročíst návod na každém balení a nespoléhat jen na informace posbírané na internetu. Na obale je uvedená přesná denní dávka […]
Brooklynská uznávaná dílna MSCHF spojila své síly s tradiční automobilovou ikonou Mercedes-AMG a vytvořila limitovanou řadu nábytku s vtipným názvem „Not for Automotive Use“. Netradiční design proměňuje mřížky grilů, bezpečnostní pásy a světlomety v radikální kusy nábytku pro automobilové nadšence.   V rámci fúze automobilového inženýrství a avantgardního designu představila značka MSCHF na letošní přehlídce […]
Vůbec první sluchátka od módního domu Hermès byla vyrobena experimentálním laboratoří Hermès Ateliers Horizons. Elegantní gadget si vyžádal dva roky vývoje a chlubí se ručně šitou hovězí kůží a kovovými povrchovými úpravami inspirovanými ikonickou kabelkou Kelly. A tomu odpovídá i cena 315 000 korun.   Značka Hermès se poprové ponořila do světa prémiového zvuku a […]
reklama
Historie
Kámasútra v kameni: Zachycují indické chrámy orgie?
Nepřehlédnutelné jsou už z dálky, skutečné překvapení nabízí ale až detailní pohled na jejich fasády. Chrámy v indickém Khadžuráhu totiž mají velmi nezvyklou výzdobu. Jejich zdi jsou poseté stovkami reliéfů, které zachycují divoké sexuální praktiky.   Britský vojenský geodet Cornet James Franklin nevěří vlastním očím. V roce 1819 totiž v džungli střední Indie objevuje pozapomenuté chrámové […]
Nejutajenější stavba NDR? Honeckerův bunkr!
Mezi Východem a Západem na konci 70. let minulého století přetrvává velké napětí. V Německé demokratické republice panuje názor, že je jejich země v neustálém ohrožení a NATO může zaútočit v podstatě kdykoliv.   Z toho důvodu východní Němci v letech 1978–1983 vybudují v lesích u Prendenu severovýchodně od Berlína protiatomový kryt, který je dnes […]
Kardinál Richelieu dobýval královu pracovnu
Jeho postavu v rudém plášti zná každý milovník historických románů Alexandra Dumase. Kardinál Richelieu ovládal Francii, tahal za nitky v celé Evropě a byl nedostižným mistrem intrik.   Nebýt křehké tělesné konstituce a chatrného zdraví, nejspíš by Armand-Jean du Plessis, vévoda de Richelieu (†1642), narozený 9. září 1585, kráčel ve stopách svého otce, vysokého důstojníka. I on […]
Stoletý papež zabránil rozpadu církve
V polovině 7. století ve Středomoří vrcholí útoky muslimů. Načas do jejich rukou padne i Sicílie. Jejich nadvláda tam nebude trvat dlouho, ale stačí to, aby z ostrova musela uprchnout většina křesťanských duchovních.   Jedním z nich je i Agatho (577–681), mnich benediktinského kláštera sv. Herma v Palermu. Je mu již téměř 80 let, ale ve svém poslání […]
Zajímavosti
Krajka: Krása lehká jako dech
Nádherná krajka dodává i jednoduchému oděvu punc výjimečnosti. Na její půvab spoléhají lidé už po staletí, a to nejenom tehdy, pokud chtějí dodat svému vzhledu na eleganci. S pomocí krajky dokazují své bohatství i společenský status.   Na prvenství ve výrobě krajek si dělají nárok Italové. Závěť z roku 1493, kterou zanechá člen milánského rodu […]
Javorový sirup: Tekuté zlato z kmene stromů
Javorový sirup je nejen sladidlo s unikátní chutí, ale také symbol tradice. Tento přírodní produkt je vyráběný především z mízy javoru cukrového, javoru červeného a javoru černého, ale někdy i z dalších druhů tohoto stromu.   Téměř všechna produkce se dnes soustředí do Spojených států amerických a Kanady, kde má výroba tohoto sirupu dlouhou historii. […]
Geniální kráska Hedy Lamarrová
Když Bůh rozdával krásu a inteligenci, u Hedy musel klimbnout, protože jí nadělil dvakrát. Jak jinak si vysvětlit, že vynález, který změnil svět, má na triku nejkrásnější žena své doby?   Ve dvanácti letech vyhraje rodačka z Vídně Hedwig Kieslerová (1914–2000) soutěž krásy, v šestnácti se vetře v Berlíně k filmu jako komparzistka. Rychle upoutá […]
Výrobu skafandrů drží v rukou módní značky!
Na návrat lidí na Měsíc čekáme už přes 50 let. Příprava mise Artemis III, která tam má dopravit posádku poprvé i s ženskou účastí, je však v plném proudu! Se startem se počítá nejdříve v září 2026, už teď ale víme, jaké obleky si s sebou astronauti přibalí na procházky po měsíčním regolitu.   Skafandr […]
Záhady a napětí
Šokující zpověď Keanu Reevese: Slavný herec prý viděl duchy!
Herec se svým kamarádem zastaví stopařce. Je to mladá dívka, co se prý potřebuje dostat domů. Jenže, když se auto přiblíží až k mostu, který vede do města, děvče zmizí, jako kdyby tu ani nikdy nebylo. Šlo snad u nějaký přelud, nebo třeba ducha, který věčně bloudí krajinou?   Když je hollywoodskému herci Keanu Reevesovi […]
Populární svíčková magie: Dokáže nám vrátit zdraví?
Hořící svíčka není jen zdrojem světla. Je to nepostradatelný nástroj při magických rituálech. S její pomocí si prý člověk může splnit přání a možná dokonce uzdravit smrtelné nemoci. Co je na tom ale pravdy? Opravdu je svíčka odpovědí na všechny problémy?   Svíčky mají už po celá staletí v magických a ostatně i náboženských rituálech […]
Mumie Lindowského muže: Byl obětován keltským bohům?
Zabit čtyřmi různými způsoby a pohřben v temné bažině. Kdo byl muž, kterého příroda dokonale uchovala po dvě tisíciletí? Rána do hlavy, škrcení, proříznuté hrdlo a nakonec utopení. Tělo Lindowského muže ukrývá tolik otázek, kolik ran utržilo. Co nám keltská minulost skrývá pod vrstvami rašeliny? Byla to vražda, nebo rituál?   Je 24. květen 1984 […]
Zámek Mokrosuky: Rejdiště místních duchů?
Sedm kilometrů od bývalého královského města Sušice se nachází malá obec Mokrosuky…Málokdo však zřejmě ví, že v tomto klidném, poměrně řídce navštěvovaném koutu vesnické Šumavy se nachází několik skutečně strašidelných míst. Pověsti o nich navíc často mají až děsivě realistické jádro…   Zámek Mokrosuky najdeme na místě dávné vodní tvrzi, a to pravděpodobně už od […]
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
LITOMĚŘICKÉ VINOBRANÍ 2025.
epochanacestach.cz
LITOMĚŘICKÉ VINOBRANÍ 2025.
Jedná se o jednu z největších a nejoblíbenějších akcí ve městě. Slavnost sklizně vinné révy je spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína, burčáku a dalších pochutin. Kulturní program bude probíhat opět na několika scénách – Mírové náměstí, historická scéna, divadelní nádvoří, hradní nádvoří, Tržnice Felixe Holzmanna, Dominikánské náměstí a klub Baronka. http://mkz-ltm.cz/mimoobjekty/program/vinobrani-2025-6126.html
Mistr Frabato: Český mág světového renomé!
enigmaplus.cz
Mistr Frabato: Český mág světového renomé!
Důkazem toho, že i v Čechách se rodí novodobí čarodějové, je František Bardon (1909–1958), přezdívaný mistr Frabato či Arion. [gallery ids="158583,158585,158584"] Jeho sláva dosáhla i daleko za
Alexandr Hamilton: Chudý imigrant založil první americkou banku
historyplus.cz
Alexandr Hamilton: Chudý imigrant založil první americkou banku
Malý Alexandr sklopí zrak a zakouká se na svoje staré ošoupané boty. Srdce se mu rozbuší a jeho bledá pleť zrudne hanbou. Nechce už dál poslouchat ty jízlivé řeči o své matce. Přidá proto do kroku, aby byl doma… Píše se rok 1789 a Amerika se stále vzpamatovává z války za nezávislost. I když boje skončily
Dovolená v Turecku: Od odpočinku až po zážitkové výlety
nejsemsama.cz
Dovolená v Turecku: Od odpočinku až po zážitkové výlety
Turecko není zdaleka jen azurové moře a hřejivé sluneční paprsky až do podzimu. Vyjeďte si na lodní výlet po řece, nebo se vydejte za historickými památkami, kterých tu není málo. Istanbul Hlavní město Turecka je Mekka byzantských kostelů, barevných bazarů, trhů s kořením a osmanských mešit. Tohle v plážovém letovisku prostě nezažijete! Silnou duchovní energií na vás dýchne Modrá mešita i Chrám Hagia Sofia, jehož
Miláčka má Rusevová v cizině?
nasehvezdy.cz
Miláčka má Rusevová v cizině?
Herečka Anežka Rusevová (38) ze seriálu ZOO Nové začátky je v poslední době jako vyměněná. Zdá se, že opět hubne, aby měla ještě štíhlejší postavu. prozradila, že ze skříně vyházela neforemné obl
Jak mě snacha chtěla vyštípat z domu
skutecnepribehy.cz
Jak mě snacha chtěla vyštípat z domu
Trápila jsem se otázkou, zda mladým vyklidit pole a nechat jim svůj dům, nebo zůstat a bojovat. Nakonec jsem se rozhodla. Nikam se nehnu! Už zase jsem si zalila šálek kávy studenou vodou. Vylila jsem tu břečku do dřezu a znovu zapnula rychlovarnou konvici – ani ťuk. Pustila jsem televizi – ticho a tma jako v hrobě. Chtěla jsem rozsvítit.
Říká se, že šedý zákal….
panidomu.cz
Říká se, že šedý zákal….
…se prý má nechat uzrát, než se bude operovat. Kde se tahle lidová moudrost vzala, těžko říct. Ve skutečnosti je tomu právě naopak.   Šedý zákal se hlásí nenápadně. Začnete vidět trochu nezřetelně jako přes závoj. V noci si musíte posvítit, jinak nevidíte skoro nic, stejně tak na čtení potřebujete silnou žárovku. Přitom vás ostré
Analýza DNA jako nástroj pro identifikaci obětí hromadných katastrof
21stoleti.cz
Analýza DNA jako nástroj pro identifikaci obětí hromadných katastrof
DNA neboli deoxyribonukleová kyselina je obsažena v každé tělní buňce a nese genetický materiál jedince, který se předává při rozmnožování z rodičů na potomky. Analýza DNA pak slouží k určení fyziolog
Dýňová polévka s karotkou
tisicereceptu.cz
Dýňová polévka s karotkou
Dýňová polévka je výtečná, sytá, lehce stravitelná a hotová rychle a prakticky bez námahy. Suroviny na 4 porce 1 dýně Hokaido 2 karotky 50 g másla 1 cibule 1 l zeleninového vývaru sůl, pep
Znázornění odolnosti: Victorinox Pro Air GMT Automatic
iluxus.cz
Znázornění odolnosti: Victorinox Pro Air GMT Automatic
Společnost Victorinox dnes uvedla na světové trhy hodinky Air Pro GMT Automatic, které jsou připraveny ke vzlétnutí do nebes a zároveň jsou příkladem závazku značky ke kvalitnímu řemeslnému zpracování
Stonehenge: Věčná záhada prehistorického kolosu – Dílo obrů, trpaslíků, nebo snad mimozemšťanů?
epochaplus.cz
Stonehenge: Věčná záhada prehistorického kolosu – Dílo obrů, trpaslíků, nebo snad mimozemšťanů?
Ačkoli dnes máme k dispozici ty nejmodernější vědecké metody, stále nevíme, kdo a proč nechal postavit Stonehenge v Anglii. Prozradí nám někdy své tajemství? Tento komplex menhirů a kamenných kruhů, zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO, je tak stále obestřen záhadami, na které historikové, archeologové i astronomové celá staletí marně hledají odpověď. Stonehenge je majestátním
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz