Záhady a napětí

Duch Sherwoodu: Lovci duchů ve slavném lese vyfotili tajemnou postavu

Duch Sherwoodu: Lovci duchů ve slavném lese vyfotili tajemnou postavu

Les známý především díky legendám o Robinu Hoodovi přitahuje nejen turisty, ale zřejmě také nadpřirozené jevy. Dvojice paranormálních vyšetřovatelů, která místo před časem navštívila, v lese během nočního průzkumu pořídila záhadný snímek postavy s kapucí na hlavě. Je to duch některého z dávných obyvatel Sherwoodul?

Světoznámý královský les Sherwood v anglickém hrabství Nottinghamshire je v mysli mnohých znám jako působiště národního hrdiny, lučištníka a zbojníka, který bohatým bral a chudým dával, Robina Hooda.

Pro svou bohatou historii je les oblíbenou turistickou atrakcí, ročně tudy projde kolem půl miliardy turistů, mezi nimiž jsou také vyšetřovatelé paranormálních jevů, kteří doufají, že se jim podaří zachytit důkazy o jeho dávno zesnulých obyvatelích.

Proslýchá se totiž, že duše zbojníků Hoodovy družiny tu stále přečkávají a čas od času o sobě dávají vědět formou nejrůznějších paranormálních aktivit. Letos v lednu se do Sherwoodu vydal také devětatřicetiletý vyšetřovatel z britského Doncasteru Dean Buckley a jeho stejně stará partnerka Veronica Buckley, která se označuje za médium.

Dvojice při nočním bádání údajně naráží na jednoho z přízračných obyvatel lesa a dokonce se jim tajemnou postavu podaří vyfotit! Zachytil fotoaparát vyšetřovatelů ducha legendárního zbojníka?

Dean a Veronica Buckley se vydali prozkoumávat noční Sherwood.

Někdo nás sleduje!

Dean Buckley se prý vyšetřování paranormálních jevů věnuje již dvacet let a Sherwoodský les po svůj zájem o Robina Hooda navštěvuje opakovaně. Během žádné z předchozích šesti návštěv však nezaznamenal nic, co byl se podobalo zážitkům z 29. ledna letošního roku.

Se svou partnerkou se do Sherwoodu vydávají asi půl hodiny před půlnocí a paranormální aktivity na sebe nenechají dlouho čekat. Oba mají neodbytný pocit, že je z temnoty mezi stromy ze všech stran kdosi pozoruje. A tento pocit vzrůstá, čím hlouběji do lesa vstupují.

Pak se začnou ozývat i záhadné zvuky. „Slyšeli jsme za sebou pískání a kroky a viděli jsme stíny,“ prohlašuje Dean. Když přijde na řadu použití přístrojů, které si dvojice na místo přinesla, dostaví se nečekaný úspěch.

Během pořizování fotografií se na jedné z nich ze tmy vystupuje světlejší mlžná skvrna, kterou Buckleyovi považují za postavu s kapucí na hlavě. Komu přízračná postava patří?

Dvojice vyšetřovatelů zachytila tajemnou postavu a komunikovala s ní.

Žena se zjevením komunikovala

Badatelé vylučují, že by objekt na fotografii byl další návštěvník Sherwoodu nebo snad nějaké zvíře. Souběžně totiž používají i kameru s nočním viděním, která by jim pomohla případného narušitele z masa a kostí detekovat. Jenže tato kamera nic mimořádného neukáže. Vyšetřovatelé se s postavou následně pokoušejí komunikovat.

Veronice se údajně daří navázat mimosmyslové spojení s postavou, která dvojici odhaluje detaily svého osudu. „Byl zraněn šípem a chtěl předat svůj příběh, aby našel klid. Viděla jsem také šípy, které letěly kolem,“ vypráví médium. Žena zároveň vyjadřuje své přesvědčení, že nešlo o ducha samotného Robina Hooda. Věří však, že rozmlouvala s členem jeho družiny.

Skutečně vyšetřovatelé vyfotili přízrak středověkého zbojníka? Skeptici pochopitelně namítají, že může jít o obyčejnou vadu snímku nebo také pára stoupající během mrazivé lednové noci z úst některého z badatelů. Dvojice nyní plánuje se do lesa vrátit k dalšímu vyšetřování.

Podaří se jim příště získat přesvědčivější důkazy?

Buckleyovi věří, že šlo o ducha někoho z družiny Robina Hooda.

Více z Záhady a napětí

Černá madona z Rocamadouru: Oživila i mrtvé dítě?

Záhady a napětí5.12.2022

Podmořská struktura Jonaguni. Pozůstatky prehistorické říše?

Záhady a napětí2.12.2022

Château de Brissac: Prochází se středověkým hradem oběť vraždy?

Záhady a napětí28.11.2022

Vědci se pokusili vychýlit trasu asteroidu. Dokáží ochránit Zemi před možnou kolizí?

Záhady a napětí25.11.2022

Mysteriózní strom z Dambaie: Dokázal sám vstát poté, co byl vyvrácen?

Záhady a napětí18.11.2022

Tajemství Čokoládových vrchů: Jak vznikl filipínský div světa?

Záhady a napětí14.11.2022

Podivná aktivita záhadné stanice UVB-76: Napadli ji hackeři?

Záhady a napětí11.11.2022

Zmizení Springfieldské trojice: Proč vrah tří žen stále uniká spravedlnosti?

Záhady a napětí7.11.2022

Planina džbánů: K čemu sloužili podivné nádoby?

Záhady a napětí4.11.2022
Záhady a napětí
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články