Nezařazené

Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?

Tento článek je reklamním sdělením
Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?

Rozpočty českých domácnostní se v roce 2018 poperou s dalším růstem cen, který se mimo jiné týká také elektřiny. První pohled na nové ceníky dodavatelů prozrazuje, že zdražení rozhodně nebude malé. Jak se vyhnout zbytečně vysokým účtům a ušetřit tisíce?

Růst cen všude kolem

Podle předních ekonomů a odhadů ČNB půjdou v roce 2018 nahoru ceny bydlení, dopravy, potravin i energií. V případě elektřiny stojí za zdražováním kombinace rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a reakce dodavatelů. Úřad oznámil zvýšení regulované složky elektřiny o 2,5 %. Ta představuje polovinu koncové ceny pro odběratele.

Druhou část ovlivňuje již samotný dodavatel, což v praxi znamená, že cena nemusí vzrůst pouze o 2,5 %. A skutečně, u některých dodavatelů došlo ke zdražení elektřiny o více než 5 %. Změnu odůvodňují rostoucími cenami elektřiny na energetické burze. Tržní část ceny elektřiny zůstala zachována pouze u zlomku dodavatelů. Máte-li obavy z dalšího zdražování, ke kterému v případě neregulovaných složek může dojít i v průběhu roku, je nejvyšší čas inspirovat se několika tipy, jak ušetřit.

Rychlé cesty k efektivním úsporám

Kvůli zdražování zaplatí typická domácnost v roce 2018 o několik stokorun víc. V případě zbytečného plýtvání a využívání elektřiny jako hlavního zdroje vytápění se rozdíl vyšplhá klidně na tisíce. Rychlou cestou k úsporám je kontrola všech spotřebičů a jejich správné nastavení. Používáte úsporné osvětlení? Na jaký stupeň chladí lednička? Neběží v dětském pokoji neustále zapnutý počítač? Snížení spotřeby tam, kde je to jednoduše možné, je nejrychlejší cestou k sympatičtějším účtům.

Vzhledem k zásadním změnám v cenících se vyplatí porovnat aktuální nabídky a ušetřit za elektřinu přechodem k jinému dodavateli. Udělat si podrobný průzkum trhu zvládnete z pohodlí domova. Využijte online srovnání. Je nezávazné a zdarma. Vyplníte pouze kraj, přibližnou spotřebu elektřiny a současného dodavatele. Kalkulačka vše spočítá podle nových ceníků a ukáže vám, kolik procent nákladů můžete přechodem ušetřit. Porovnání dodavatelů elektřiny a nalezení nejlevnější nabídky se tak stává otázkou pár kliků.

Zdražování vás letos nezaskočí

V případě zájmu o přechod odešlete přímo z kalkulačky elektřiny poptávku na nového dodavatele. Zpět se vám ozvou odborníci, kteří vám s převodem bezplatně pomohou. Po uhrazení posledního vyúčtování u starého dodavatele dostanete nový rozpis záloh. Tím je vše hotovo. Rozhodnout se pro změnu dodavatele elektřiny můžete kdykoliv během roku. Pouze počítejte s tím, že výpovědní lhůta u stávajícího dodavatele bývá zpravidla 3 měsíce. Chcete-li ušetřit, rozhodně se nevyplatí zbytečně čekat.

Tento článek je reklamním sdělením
Nezařazené
Časopis, který by vás mohl zajímat

Více z Nezařazené

Netradiční garáže, které vám vezmou dech

Nezařazené23.8.2018

Zdražuje váš dodavatel energií? Přejděte k Centropolu

Nezařazené18.5.2018

Kvalitní nábytek z Německa

Nezařazené10.5.2018

Víte, jaký významný den připadá na 22. dubna?

Nezařazené18.4.2018

Blíží se konec klasického sledování televize?

Nezařazené11.4.2018

Únik, aneb jak se dostat z místa katastrofy!

Nezařazené21.2.2018

Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?

Nezařazené10.1.2018

Jak zařídit stylovou elegantní kancelář? Stačí málo

Nezařazené20.11.2017

Tekutý lifting – injekční zákrok, který vás omladí o 5 let během 60 minut

Nezařazené15.11.2017

Výjimečný internetový magazín zabývající se nejzajímavějšími články z oblasti vědy a poznání, planety Země, historie, zajímavostí a lifestyle!

Copyright © RF-Hobby s.r.o | Zásady ochrany osobních údajů | Cookies