Nezařazené

Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?

Tento článek je reklamním sdělením
Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?

Rozpočty českých domácnostní se v roce 2018 poperou s dalším růstem cen, který se mimo jiné týká také elektřiny. První pohled na nové ceníky dodavatelů prozrazuje, že zdražení rozhodně nebude malé. Jak se vyhnout zbytečně vysokým účtům a ušetřit tisíce?

Růst cen všude kolem

Podle předních ekonomů a odhadů ČNB půjdou v roce 2018 nahoru ceny bydlení, dopravy, potravin i energií. V případě elektřiny stojí za zdražováním kombinace rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a reakce dodavatelů. Úřad oznámil zvýšení regulované složky elektřiny o 2,5 %. Ta představuje polovinu koncové ceny pro odběratele.

Druhou část ovlivňuje již samotný dodavatel, což v praxi znamená, že cena nemusí vzrůst pouze o 2,5 %. A skutečně, u některých dodavatelů došlo ke zdražení elektřiny o více než 5 %. Změnu odůvodňují rostoucími cenami elektřiny na energetické burze. Tržní část ceny elektřiny zůstala zachována pouze u zlomku dodavatelů. Máte-li obavy z dalšího zdražování, ke kterému v případě neregulovaných složek může dojít i v průběhu roku, je nejvyšší čas inspirovat se několika tipy, jak ušetřit.

Rychlé cesty k efektivním úsporám

Kvůli zdražování zaplatí typická domácnost v roce 2018 o několik stokorun víc. V případě zbytečného plýtvání a využívání elektřiny jako hlavního zdroje vytápění se rozdíl vyšplhá klidně na tisíce. Rychlou cestou k úsporám je kontrola všech spotřebičů a jejich správné nastavení. Používáte úsporné osvětlení? Na jaký stupeň chladí lednička? Neběží v dětském pokoji neustále zapnutý počítač? Snížení spotřeby tam, kde je to jednoduše možné, je nejrychlejší cestou k sympatičtějším účtům.

Vzhledem k zásadním změnám v cenících se vyplatí porovnat aktuální nabídky a ušetřit za elektřinu přechodem k jinému dodavateli. Udělat si podrobný průzkum trhu zvládnete z pohodlí domova. Využijte online srovnání. Je nezávazné a zdarma. Vyplníte pouze kraj, přibližnou spotřebu elektřiny a současného dodavatele. Kalkulačka vše spočítá podle nových ceníků a ukáže vám, kolik procent nákladů můžete přechodem ušetřit. Porovnání dodavatelů elektřiny a nalezení nejlevnější nabídky se tak stává otázkou pár kliků.

Zdražování vás letos nezaskočí

V případě zájmu o přechod odešlete přímo z kalkulačky elektřiny poptávku na nového dodavatele. Zpět se vám ozvou odborníci, kteří vám s převodem bezplatně pomohou. Po uhrazení posledního vyúčtování u starého dodavatele dostanete nový rozpis záloh. Tím je vše hotovo. Rozhodnout se pro změnu dodavatele elektřiny můžete kdykoliv během roku. Pouze počítejte s tím, že výpovědní lhůta u stávajícího dodavatele bývá zpravidla 3 měsíce. Chcete-li ušetřit, rozhodně se nevyplatí zbytečně čekat.

Tento článek je reklamním sdělením
Nezařazené
Časopis, který by vás mohl zajímat

Více z Nezařazené

Jak zařídit stylovou elegantní kancelář? Stačí málo

Nezařazené20.11.2017

Tekutý lifting – injekční zákrok, který vás omladí o 5 let během 60 minut

Nezařazené15.11.2017

Historie masek v Benátkách

Nezařazené19.10.2017

Jak ušetřit při nákupech? Tipy i pro vás

Nezařazené6.10.2017

Naboso ve městě i kanceláři

Nezařazené6.10.2017

Jídlo ze supermarketů nás ničí. Teď na ně konečně vyzrajeme

Nezařazené3.10.2017

Proč jsou loterie tak lákavé? Může za to nedokonalost lidského mozku

Nezařazené28.9.2017

Nábor do britských speciálních jednotek není snadný proces

Nezařazené11.9.2017

Metrem D s plastovými sedačkami a telefonem u ucha? Aneb novinky z pražského undergroundu

Nezařazené1.8.2017

Výjimečný internetový magazín zabývající se nejzajímavějšími články z oblasti vědy a poznání, planety Země, historie, zajímavostí a lifestyle!

Copyright © RF-Hobby s.r.o