Nezařazené

Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?

Elektřina zdražuje! Jak i přesto v roce 2018 ušetřit?
Tento článek je reklamním sdělením

Rozpočty českých domácnostní se v roce 2018 poperou s dalším růstem cen, který se mimo jiné týká také elektřiny. První pohled na nové ceníky dodavatelů prozrazuje, že zdražení rozhodně nebude malé. Jak se vyhnout zbytečně vysokým účtům a ušetřit tisíce?

Růst cen všude kolem

Podle předních ekonomů a odhadů ČNB půjdou v roce 2018 nahoru ceny bydlení, dopravy, potravin i energií. V případě elektřiny stojí za zdražováním kombinace rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a reakce dodavatelů. Úřad oznámil zvýšení regulované složky elektřiny o 2,5 %. Ta představuje polovinu koncové ceny pro odběratele.

Druhou část ovlivňuje již samotný dodavatel, což v praxi znamená, že cena nemusí vzrůst pouze o 2,5 %. A skutečně, u některých dodavatelů došlo ke zdražení elektřiny o více než 5 %. Změnu odůvodňují rostoucími cenami elektřiny na energetické burze. Tržní část ceny elektřiny zůstala zachována pouze u zlomku dodavatelů. Máte-li obavy z dalšího zdražování, ke kterému v případě neregulovaných složek může dojít i v průběhu roku, je nejvyšší čas inspirovat se několika tipy, jak ušetřit.

Rychlé cesty k efektivním úsporám

Kvůli zdražování zaplatí typická domácnost v roce 2018 o několik stokorun víc. V případě zbytečného plýtvání a využívání elektřiny jako hlavního zdroje vytápění se rozdíl vyšplhá klidně na tisíce. Rychlou cestou k úsporám je kontrola všech spotřebičů a jejich správné nastavení. Používáte úsporné osvětlení? Na jaký stupeň chladí lednička? Neběží v dětském pokoji neustále zapnutý počítač? Snížení spotřeby tam, kde je to jednoduše možné, je nejrychlejší cestou k sympatičtějším účtům.

Vzhledem k zásadním změnám v cenících se vyplatí porovnat aktuální nabídky a ušetřit za elektřinu přechodem k jinému dodavateli. Udělat si podrobný průzkum trhu zvládnete z pohodlí domova. Využijte online srovnání. Je nezávazné a zdarma. Vyplníte pouze kraj, přibližnou spotřebu elektřiny a současného dodavatele. Kalkulačka vše spočítá podle nových ceníků a ukáže vám, kolik procent nákladů můžete přechodem ušetřit. Porovnání dodavatelů elektřiny a nalezení nejlevnější nabídky se tak stává otázkou pár kliků.

Zdražování vás letos nezaskočí

V případě zájmu o přechod odešlete přímo z kalkulačky elektřiny poptávku na nového dodavatele. Zpět se vám ozvou odborníci, kteří vám s převodem bezplatně pomohou. Po uhrazení posledního vyúčtování u starého dodavatele dostanete nový rozpis záloh. Tím je vše hotovo. Rozhodnout se pro změnu dodavatele elektřiny můžete kdykoliv během roku. Pouze počítejte s tím, že výpovědní lhůta u stávajícího dodavatele bývá zpravidla 3 měsíce. Chcete-li ušetřit, rozhodně se nevyplatí zbytečně čekat.

Tento článek je reklamním sdělením

Více z Nezařazené

Knižní nabídka

Nezařazené23.7.2020

Opravdový odpočinek pro rodiče? 3 tipy na ubytování s animačním programem

Nezařazené16.3.2020

České páry často neví, do kdy založit rodinu

Nezařazené4.2.2020

Druhá generace Mercedes-Benz GLA přijíždí i ve sportovní verzi

Nezařazené27.12.2019

Černé díry: Největší záhady vesmíru

Nezařazené23.12.2019

Online půjčka je alternativou, pokud na peníze opravdu spěcháte

Nezařazené10.10.2019

Fotopast s wifi přináší řadu zajímavých možností

Nezařazené8.10.2019

Projekt modrá kniha: Některé případy UFO nedokázali objasnit ani experti

Nezařazené19.9.2019

Nebankovní půjčky Opava

Nezařazené22.8.2019
Nezařazené
Časopis, který by vás mohl zajímat