Sexsymbol, ikona, filantrop a potížista. Mnoho přízvisek spojuje jedno jméno i tvář. Tvář člověka, který dokáže vyprodat celý stadion stejně rychle, jako nabourat vlastní vůz. Texty mu píše sám život, aby je pak jen vzal a zabalil do působivého, jemného soulu.
Na nos nasadí pilotky, vypracovanou figuru ohákne do kožené bundy a roztržených džín. Celý outfit doladí kytarou a blyštivou náušnicí. Na provokativní image postaví George Michael svou kariéru, aby se mohly jeho písničky, laděné do soulu, linout z rádií po celém světě. Zmítaný skandály, nadopovaný drogami, propíraný pro sexuální orientaci.
Zkrátka celebrita se vším všudy.
Bratři v triku
Lásku k hudbě si začne hýčkat už v dětství. Matka Lesley (1937–1997) je profesionální tanečnicí, takže ani vlnění do rytmu mu není cizí. Po otci naproti tomu získává šmrncovní řecko-kyperský vzhled, ze kterého jdou holky do kolen. Nápad na založení kapely dostává v době, kdy se na škole setkává s Andrewem Ridgeleym (*1963).
Dvojice nejprve vytváří ska (předchůdce reggae) kapelu The Executive, aby se později nechali unést britskou popovou scénou a zrodili se Wham! S akčně laděnou písní „Wake Me Up Before You Go Go“ nebo vánoční peckou „Last Christmas“ válcují hitparády.
Popová jízda však trvá jen do roku 1986, kdy si duo podá ruku a rozdělí se.
Exotický hezounek
S písní „Careless Whisper“ ještě za dob Wham!, začíná pomalu budovat sólovou kariéru. Slávu však sklízí až se sólo deskou Faith. Na písničky se trsá o sto šest, hezounek s koženou bundou je rázem sexsymbolem celých osmdesátek! Málokdo však tuší, že George v té době už pochybuje o své orientaci a dámské sukně ho zajímají jen pro pestrost a střih. Definitivní jasno přinese konec 90.
let, kdy je přistižen při sexu na veřejnosti. Z celého skandálu si odnáší pokutu, veřejně prospěšné práce a inspiraci na další taneční song. Poslední roky ale hvězdnou čáru netvoří. Tělo kdysi čiperného mladíka se bortí, rozlévá a ztrácí do stran pod nánosem tuku. Když světem obletí zpráva, že je nalezen mrtvý, fanoušci jsou zdrcení.
Podle pitvy jde však o přirozenou smrt.
Mecenáš s mikrofonem v ruce
Když zrovna nesvírá v ruce mikrofon nebo ubaleného jointa, rozděluje jmění potřebným. Jméno spojí například s charitami věnující se péči o HIV pozitivní nebo o děti s rakovinou. Právě tyto zákeřné nemoci mu vezmou několik milovaných. Zatímco v roce 1993 podléhá AIDS Michaelův partner, o 4 roky později prohrává boj s rakovinou zpěvákova maminka.
Rozhazovačnou náladu ale okusí i servírka v jednom baru, když obdrží spropitné v hodnotě 5 000 liber (tehdy 150 tisíc korun) nebo žena toužící po nákladném umělém oplodnění.
Té zpěvák údajně věnuje 15 000 liber (cca 475 tisíc korun).
Facebook
Twitter
RSS