Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
HAPPY NEW YEAR: SPEKTAKULÁRNÍ NOVOROČNÍ PODÍVANÁ

Prchavý okamžik poslední vteřiny v roce se s tím správným výhledem může změnit v moment, kdy se zastaví čas a úžasem přestanete dýchat.

Výjimečné střešní terasy námi vybraných exkluzivních hotelů vám nabídnou ty nejautentičtější pohledy na miliony pestrobarevných světel. Restaurace vás naopak ohromí ohňostrojem chutí na jazyku, bary pozvou na jedinečné new years eve koktejly… Dopřejte si s Top Classem ten nejjedinečnější Silvestr.

1.

THAJSKO: EXOTICKÝ PŮVAB BANGKOKU

Jednou z mnoha výhod, které přináší bohatství, je možnost dostat se na místa vyhrazená pro privilegované.

Odjeďte za věčným létem uprostřed zimy a užijte si exkluzivní pobyty v 5* bangkokských hotelech, které vám otevřou dveře ke snovým novoročním party na střešních terasách.

SO SOFITEL:

DEJTE PŘEDNOST SOFISTIKOVANOSTI

Dynamika přírody, propojená v pěti elementech, zásadně ovlivnila architekturu bangkokského 5* hotelu So Sofitel.

Hravá kombinace sofistikované francouzské elegance a lokálního dynamického exotického stylu pak vyústila v použití pěti základních čínských prvků, které udržují harmonickou rovnováhu. Jednotlivá apartmá totiž vzývají oheň, vodu, zemi, dřevo či kov.

My ale doporučujeme ubytovat se jednoznačně v mezonetovém apartmá, inspirovaném vodním živlem, s názvem SO VIP s neuvěřitelným panoramatickým výhledem na město i z vany.

Kontakt: sofitel.com

CENA: od 39 400 Kč/noc

TOP 5 NEJLEPŠÍCH STŘEŠNÍCH BARŮ

* PARK SOCIETY

Jeden z nejkrásnějších pohledů na ohňostroje Bangkoku se vám naskytne ve 29. patře baru Park Society hotelu So Sofitel.

Náš jednoznačný top one sice není příliš vysoko, ale jeho dispozice s otevřeným výhledem do Lumpini parku s panoramatem skleněných a ocelových budov Siamu i Silomu z něj činí tu nejvybranější novoroční destinaci. Věřte nám, tohle místo si musíte rezervovat!

Kontakt:

* VERTIGO AND MOON

Ve výšce 61. podlaží nabízí bar stolování pod širým nebem na střeše hotelu Banyan Tree s jedním z nejlepších výhledů na celé panorama Bangkoku.

Vychutnat si tady můžete prémiové steaky i vybraná thajská jídla z mořských plodů, místo šampaňského doporučujeme ochutnat signature drink Vertigo Sunset, komponovaný z ananasu, brusinek, limetek a malibu.

Kontakt: banyantree.com

*SKY BAR

Jedním z vrcholů nočního života Bangkoku je bezpochyby návštěva střechy na Lebua State Tower. 63. podlaží a výhled na řeku, jen pár kroků do vyhlášené restaurace Sirocco i terasa s jedinečným kruhovým barem vás totiž ohromí.

A my víme, kam vás zveme… Molekulární mixologie není obsluze cizí, pod hvězdným nebem tak ochutnáte koktejlové kreace, o kterých se vám bude ještě dlouho zdát.

Kontakt: lebua.com/sky-bar

*THREE SIXTY

Výtahem vyjeďte do 32. patra hotelu Millennium Hilton a sledujte v úžasu, jak plyne čas. To, co Hiltonu chybí do výšky, tisíckrát přebije designový koncept baru.

Na velký obdélníkový open air prostor totiž volně navazuje kopule – gigantický létající talíř, který jako by přistál na okraji věže – s vnitřní restaurací se 360° výhledem. Romantika podbarvená jazzovou hudbou zaručena!

Kontakt: www3.hilton.com

*OCTAVE ROOFTOP LOUGE & BAR

Jedinečný smyslový zážitek prožijete ve 45. patře hotelu Mariott, kde vzývá oblohu výjimečný bar Octave.

Na rozdíl od mnoha střešních prostor v Bangkoku nabízí velkorysý několikapatrový prostor s možností posedět v příjemných zákoutích u robustních dřevěných stolů, oddělených květinovými stěnami.

Neonově modré osvětlení a chillout melodie vás příjemně naladí k vychutnávání originálních signature nápojů.

Kontakt: marriott.com

LONDÝN

https://www.guoman.com/en/hotels/united_kingdom/london/the_royal_horseguards/rooms_and_suites/grand_executive_river_view.html

OHŇOSTROJ CHUTÍ NA JAZYKU

*THE SHARD

Na jedinou noc v roce přemění hotel Shangri-La svůj taneční sál s výhledem na Temži a katedrálu svatého Pavla na neuvěřitelný jídelní sál. Welcome drink následuje menu o šesti chodech spárované s víny a šampaňským, podávaným o půlnoci.

Black tie event doprovází živá swingová a jazzová kapela a lístek vás vyjde na 13 200 Kč na osobu.

Kontakt: shangri-la.com

*ROYAL OPERA HOUSE

V Londýně rozhodně nenaleznete krásnější budovu, ve které strávit poslední den starého roku, než Covent Garden Royal Opera House.

Po recepci se šampaňským a kanapkami v baletním studiu se můžete těšit na čtyřchodové menu v Paul Hamlyn Hall, kde budou atmosféru podbarvovat serenády členů královského operního sboru. O půlnoci pak přejdete na terasu se soukromým výhledem na ohňostroj. Očekává se od vás společenský oděv a vstupní poplatek 16 300 Kč za osobu.

*CITY SOCIAL TOWER 42

Michelinský šéfkuchař Jason Atherton zve každoročně na silvestrovskou noc vybranou společnost, která může očekávat ohňostroj chutí nejen na svém jazyku, ale i dokonalý výhled na barevná světla půlnoci nad Temží.

Návštěvníci si mohou vybrat z nabídky čtyřchodového degustační menu za 4200 Kč či zvolit variantu šestichodového od 9700 Kč na osobu.

Kontakt: citysociallondon.com

*OBLIX THE SHARD

Téměř v polovině majestátního toweru Shard naleznete špičkovou restauraci Oblix, která každoročně přichází hned se dvěma nabídkami. Jedna pohostí milovníky masa, druhá je připravena výhradně pro vegetariány.

Obě menu vás vyjdou na 14 800 Kč a zahrnují víno, šampaňské i poplatek za služby.

Kontakt: oblixrestaurant.com

PAŘÍŽ

SILVESTROVSKÉ MENU BEZ CHYBIČEK

*PAVILLON LEDOYEN

Jedna z nejkrásnějších ulic světa, Champs-Élysées, patří i restauraci výjimečného šéfkuchaře Yannicka Allena. V novoroční večer je sice velmi obtížné získat místo, ale pokud se vám to povede, vychutnáte si devítichodové degustační menu za 20 400 Kč.

Na vinné párování si pak připravte 8150 Kč. Věřte nám ale, že tatarák z langustýn, foie gras z mořských ježků či dančí maso s lanýži a vanilkovou dýní jen tak někde neokusíte.

Kontakt: pavillon-ledoyen.fr

*LE MEURICE

Ve vyhlášené pařížské restauraci kraluje šéfkuchař Alain Ducasse. Jeho speciality jsou vysoce ceněné odbornou veřejností a jeho degustační menu vyhlášená, připravte si ale více než 30 000 Kč, abyste je ochutnali.

To silvestrovské vám však nabídne něco extra – bílé lanýže Alba, humry s dýněmi a černými lanýži či kambalu s kaviárem. Bon appétit!

Kontakt: alainducasse-meurice.com

*LE CINQ

Tři michelinské hvězdy jsou nezpochybnitelnou zárukou kvality a jméno šéfkuchaře Christiana Le Squera pak sázkou na jistotu.

Vychutnávání jeho silvestrovského menu za 33 900 Kč na osobu podbarvuje jazzový orchestr a celkovou atmosféru posledního dne v roce připomenou tisíce světel ohňostroje, které budete mít v hotelu Four Seasons Hôtel George V. na dosah ruky.

Kontakt: restaurant-lecinq.com

NEW YORK

NOC PLNÁ HUDBY

* ONE WORLD OBSERVATORY

V loňském roce měli VIP hosté poprvé možnost prožít závěr roku v klubu mezi 100. a 102. podlažím One World Observatory mrakodrapu.

I letos tomu nebude jinak – poslech legendárních DJ’s, exkluzivní koktejly i vynikající sladké a slané občerstvení s 360° výhledem na New York si užijete za cenu od 12 250 Kč za osobu.

Kontakt: oneworldobservatory.com

* BALL DROP GALA PARTY

Ve 22. a 23. patře na 810 7th Avenue v Convene Centru se i letos odehraje jedna z největší party roku.

Opět nabídne impozantní výhled na neuvěřitelné slavnosti na Times Square a téměř na dosah Waterford Crystal ball kouli, která stoupá s ubíhajícím časem večera k obloze.

Taneční hudba, výtečný raut i množství prémiového alkoholu vás strhnou do víru noci, kterou si užijete za cenu od 17 200 Kč.

* DAVID GEFFEN HALL

Chcete prožít něco opravdu netradičního? Pak si objednejte vstupenky na novoroční koncert newyorských filharmoniků, kteří připravují večer plný amerických klasiků, zahrnujících i milovaná díla od dvojice autorů Rodgerse a Hammersteina. Nejlepší lístky vás vyjdou od 7000 Kč.

AUSTRÁLIE: SRDCOVÁ SYDNEY

SVĚTLA NA VODNÍ HLADINĚ

* TALL SHIP CRUISE

Nezapomenutelný, téměř pětihodinový večer na lodi Soren Larsen nebo Southern Swan, plujících po přístavu Port Jackson, vás vtáhne přímo do dění posledního dne v roce.

Zažijete oba ohňostroje, ten v 9 hodin i nezapomenutelný půlnoční, tak, jak se vám ještě nepoštěstilo. Ochutnáte ústřice, královské krevety i variace s lososem či pravou asijskou kachní roládu, a to za cenu od 15 700 Kč.

* DINNER CRUISE

Nový rok ve velkém stylu prožijete také na luxusním katamaránu během 6hodinové plavby kolem Sydney Harbour, Opera House, Harbour Bridge i Luna Parku. Dopřejete si výtečné mořské ryby a steakovou večeři formou bufetu a nezapomeňte tančit! Plavba vás vyjde od 13 500 Kč.

Kontakt: smartcruisersydney.com

HONGKONG

*CAFÉ GRAY DELUXE

Moderní evropské pojetí menu šéfkuchaře Graye Kunze propojuje evropskou, asijskou a americkou kuchyni. Gray Deluxe má zcela jedinečný panoramatický výhled na přístav Victoria a najdete jej na 49. patře výjimečného hotelu The Upper House. Cena silvestrovského degustačního menu se tu pohybuje od 23 000 Kč na osobu.

* CÉ LA VI

Barevný a kouzelný poslední den v roce prožijete v baru a restauraci, která oslavuje život už svým samotným názvem. Opulentní interiér láká k objevování, mixologická kouzla na baru pak k nezřízenému ochutnávání signature koktejlů.

Nedivte se, až tady potkáte hvězdnou smetánku z celého světa, Cé La Vi patří k nejvyhledávanějším podnikům Hongkongu.

Kontakt: celavi.com

*SUGAR

Jako v cukrové pohádce se budete cítit v Sugar. Ve výšce 32. patra na Taikoo Shing Road zavítejte do moderního klubu, z jehož terasy se vám nabídne nevídaný výhled na hongkongské panorama výškových budov.

Neoddávejte se však jen pohledům do dálky, rozhodně doporučujeme roztočit to na baru a ochutnat například signaturní ultra prémiový spirit Four Fox Sake za 14 200 Kč za láhev.

Kontakt: sugar-hongkong.com

*AZURE RESTAURANT

Ve výšce dvacátého devátého a třicátého patra LKF mrakodrapu naleznete oázu kulinářských zázraků i dokonalé místo pro silvestrovskou oslavu. Panoramatický výhled slibuje nevšední podívanou, kterou si vychutnáte se sklenkou Moëtu Ice Imperial v ruce. Na celou láhev si připravte 24 000 Kč.

Kontakt: azure.hk

Chcete-li být být v centru dění, je newyorský The Knickerbocker hotel skvělou volbou. Londýnský The Royal Horseguards hotel nabízí tradiční anglickou atmosféru kořeněnou viktoriánskou elegancí. Interiéry v So Sofitel hotelu v Bangkoku jsou zařízeny v duchu pěti elementů.
Související články
Francouzské lázeňské město Evian-les-Bains ležící na hranici Švýcarska a Horního Savojska je známé svými léčivými vodami, které lákají návštěvníky z celého světa. Hôtel Royal byl otevřen již v roce 1909 jako lázeňské útočiště pro evropské královské rodiny a pojmenován na počest anglického krále Edwarda VII. Nyní se v jeho prostorách otevírá nové spa centrum uznávané […]
Aby se jednotlivé chutě nerušily či nepřebíjely, je třeba zvolit vhodné bylinky k tomu správnému druhu masa. Které nám navíc umožní obejít se bez koření? To vám prozradí následující článek.   Do mletého masa je vhodné přidat: Libeček, který svou vůní připomíná polévkové koření, proto se mu u nás říká vegeta nebo maggi. Když je čerstvý, […]
Ať už se snažíte jakkoliv, v zimě prostě rostliny nemají ideální podmínky k růstu, a tak snadno podlehnou různým škůdcům.   Je to jednoduché – Rostliny mají málo světla, většinou vyžadují při přezimování snížení teploty, což také někdy nemůžeme dodržet, ve většině bytů je i suchý vzduch a jejich oslabení přímo přitahuje různé breberky…Abychom proti […]
Slunečné město Miami na Floridě se stane domovem dalšího rezidenční projektu v režii prestižní automobilky. Tentokrát si tuto destinaci pro svůj premiérový projekt vybrala značka Pagani, která proslula svými výkonnými a rychlými vozy. V oblasti North Bay Village nyní chce postavit mrakodrap Pagani Residences.   Slunečné město Miami na Floridě přivítá první luxusní rezidenční projekt […]
reklama
Historie
Námořní střet u Cušimy: Japonci proti Rusům oprášili Nelsonův manévr
Na palubě ruské vlajkové lodi Suvorov vládne veselí. „Ať žije car!“ připíjejí si důstojníci. Panovníkovy narozeniny se přece musejí oslavit i na moři. Zrovna když je zábava v nejlepším, však přijde obávaná zpráva: Japonské válečné lodě jsou na dohled…   Bylo by to krásné překvapení pro cara – rozdrtit Japonce, s nimiž se už několik měsíců […]
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského […]
Musely letušky na svatbu zapomenout?
Chce létat. Pilotní licenci má, ale že by se usadila v kokpitu letadla, o tom si může nechat jen zdát. Americká společnost je ještě příliš konzervativní na to, aby tolerovala ženy-pilotky. Ellen Churchová se tak do letadla musí dostat jinak…   Vystudovala zdravotní školu. Ellen Churchová (1904–1965) nabízí své služby letecké společnosti Boeing Air Transport. […]
Pevnost Stříbrná Hora: Rakušané si na chloubu Fridricha Velikého netroufli
Věčně hladoví vojáci mu za jídlo občas „zaplatí“ knoflíkem z uniformy. Hostinskému ze Stříbrné Hory ve Slezsku to ale nevadí. Ví, že jeho zákazníci svůj dluh hned zítra vyrovnají. Ve zdejší pevnosti totiž vládne tuhá kázeň a vojáky by za neupravenost čekal tvrdý trest!   Pruský král Fridrich Veliký (1712–1786) ve 40. letech 18. století […]
Zajímavosti
Smutný vrabčák Édith Piaf: Život plný bolesti
Její matka ji opustí krátce po narození, aby si splnila sen o kariéře slavné zpěvačky. Otec pro změnu v roce 1916 narukuje do francouzské armády, a tak děvčátko skončí u své babičky, která vede nevěstinec v Bernay v Normandii.   Úlohu milující rodiny zastanou prostitutky naprosto vzorně. Hlavně v době, kdy Édith, celým jménem Édith […]
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
Nová lasvegaská dominanta se pyšní hned dvěma světovými rekordy. Předně na světě nenajdete větší kulovitou stavbu a zároveň je fasáda MSG Sphere opatřena největší LED obrazovkou! Displej zabírá úctyhodných 54 000 metrů čtverečních, a tak by do kapsy strčil i pražský Václavák!   K začátkům této unikátní stavby se musíme vrátit do února 2018, kdy […]
Osówka: Hitlerovo tajné město
Jen pár kilometrů od česko-polských hranic se poblíž polské obce Hlušice v Sovích horách nacházejí fragmenty tajemného podzemního města Osówka. Pokud by bylo dokončeno, bylo by jedním z největších stavebních projektů nacistického Německa.   Účel projektu nazvaného Reise (Obr) je tak tajný, že o něm neexistují žádné záznamy. Není znám ani zamýšlený rozsah podzemního města, […]
Žraloci na kokainu postrachem Floridy
Kauzu drogově závislých žraloků řeší tým odborníků z Floridy. Americký stát totiž funguje jako důležitý uzel pro obchodníky s drogami, zejména kokainem, putujícím do USA z Jižní a Střední Ameriky. A protože ne vždycky probíhá cesta podle plánu, je občas pro pašeráky bezpečnější se nákladu prostě zbavit. Hodit ho do moře.   A spolu s […]
Záhady a napětí
Tajuplný hrad Arundel: Hlídá ho duch bývalého majitele?
Anglický hrad Arundel není dnes známý díky své architektuře nebo slavné minulosti. Mluví se o něm spíše v souvislosti s paranormální aktivitou, která je tu údajně velmi častá. Dokonce vznikl i podrobný seznam, který má místní duchy kategorizovat a vést soupis jejich pozorování. Jaké přízraky tu obchází po chodbách?   Arundel leží nedaleko anglického města Littlehampton jen […]
Evropští šamani současnosti: Kde se s nimi můžete potkat?
Šaman jako prostředník mezi světem nadpřirozena a lidmi nás spojuje s nejstaršími obdobími prehistorie. Z hlediska geografie byl šamanismus původním náboženstvím sibiřských národů. Brzy se však dostává i do našich končin, třeba do Uher, kde se i v pozdním středověku nacházeli šamani-táltosové. Existují a působí na našem kontinentu dodnes?   Muž oslovovaný jako táltos právě odložil malý bubínek, […]
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině […]
Albrecht z Valdštejna: Zachránce, nebo zrádce?
Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) patří mezi nejkontroverznější postavy českých dějin. Tento cílevědomý muž celý život dychtí po moci a úspěšně vede války, přestože trpí dnou a pravděpodobně i syfilidou. Skutečně jeho kroky řídila zásadním způsobem astrologie?   Valdštejn pochází sice ze starého, avšak nepříliš majetného rodu. Jeho rodina žije na tvrzi v Heřmanicích, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Studená letní polévka
nejsemsama.cz
Studená letní polévka
Suroviny: 250 ml jahodového džusu 250 ml vody 160 g cukru 500 g jahod 200 g bílého jogurtu špetka skořice Na ozdobu: 8 jahod lístky máty 100 ml smetany ke šlehání Postup: V rendlíku zahřejte jahodový džus se 150 ml vody, přidejte špetku skořice a cukr a pomalu zahřívejte. Jakmile se směs začne vařit, stáhněte
Jak se má starat o dítě, když neuvaří kakao?
skutecnepribehy.cz
Jak se má starat o dítě, když neuvaří kakao?
Příběh mé sestry je smutný. Ale je to ohromná bojovnice. Když se jedná o dítě, dokáže se s osudem pořádně poprat. Lidský život píše romány, někdy bohužel smutné a kruté. Takový je příběh mé sestry. Bývala to krásná holka, plná života, rozesmátá, kluci ze širokého okolí do ní byli zbláznění. Kolem osmnáctého roku to s ní začalo jít z kopce. Nejhorší
Topinky tak akorát
panidomu.cz
Topinky tak akorát
Když zbude doma chleba, a stává se to často, není nic snazšího, než udělat topinky. Někdo dává přednost toustům, ale to je jedno, pravidla jsou skoro stejná. Udělat topinky přece není žádný problém, řeknete si. A už se těšíte, jak si na nich pochutnáte třeba s česnekem nebo k tataráku či s nějakou pomazánkou. Jenže
Manžel Rybové nevyznává lásku?
nasehvezdy.cz
Manžel Rybové nevyznává lásku?
Nestárnoucí herečka ze seriálu Ulice Linda Rybová (48) už mnoho let tvoří pár s hercem ze seriálu Specialisté Davidem Prachařem (65). Za všechny společné roky se ale tak moc nespekulovalo o krizi jak
Chřestový krém s pošírovaným vejcem
tisicereceptu.cz
Chřestový krém s pošírovaným vejcem
Suroviny 25 g másla 350 g zeleného chřestu 3 šalotky 2 hrsti špenátu 2 stroužky česneku 700 ml zeleninového vývaru sůl 3 plátky chleba 4 vejce olivový olej Postup Máslo a olej rozehř
Top Class hostil unikátní večeři s hodiářskou značkou Union Glashütte a posádkou slavného vozu Duckar
iluxus.cz
Top Class hostil unikátní večeři s hodiářskou značkou Union Glashütte a posádkou slavného vozu Duckar
Když se magazín Top Class spojil s ateliérem Chronoshop, bylo jasné, že se chystá něco výjimečného. Výsledkem byla nezapomenutelná večeře, která přilákala skutečně zajímavé hosty. Hlavní hvězdou večer
Fred Astaire: U filmu mu dali nejdřív košem
historyplus.cz
Fred Astaire: U filmu mu dali nejdřív košem
Elegán s graciézními pohyby tančí ve světle reflektorů. Miláček národa stále hledá partnerku, která mu bude důstojným protějškem. A pak jednoho dne spatří tu pravou. Světový film v tu chvíli získá legendu – duo Ginger a Fred. Přistěhovalec z Rakouska Fritz Austerlitz (1868–1923) pracuje v pivovaru v americké Nebrasce a se svým životem je docela spokojený. Zato
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Pánské tenisky pro každodenní stylizaci
epochanacestach.cz
Pánské tenisky pro každodenní stylizaci
Tenisky jsou obuv, kterou můžete nosit většinu roku. Na jaře a na podzim se v nich však budete cítit nejlépe. Hodit se budou i v létě během chladnějších večerů nebo při sportovních aktivitách, jako je jízda na kole, volejbal nebo basketbal.   K čemu můžete nosit pánské tenisky? Pánské tenisky jsou velmi univerzální obuví. Už
Syrovým mlékem proti ptačí chřipce? Rozhodně ne!
21stoleti.cz
Syrovým mlékem proti ptačí chřipce? Rozhodně ne!
Sociálními sítěmi se jako lavina šíří nový gastronomický „trend“. V jeho rámci lidé bez odborného vzdělání radí Američanům, aby konzumovali syrové kravské mléko. Údajně by totiž právě takto měli získa
Tanya Kachová: Měsíce a roky v zajetí
epochaplus.cz
Tanya Kachová: Měsíce a roky v zajetí
K únosům dochází dnes se zvýšenou intenzitou po celém světě. Hlavně co se týče dětí. Někdy trvá i deset let, než jsou objeveny. To může potvrdit Tanya Kachová z USA, jež byla v zajetí deset let, nebo Fusako Sanová z Japonska. Ta mohla devět let jen sledovat televizi a nesměla se hnout se z domu.
Tajemný Stonehenge nepřestává lákat
enigmaplus.cz
Tajemný Stonehenge nepřestává lákat
Tajemná kamenná stavba je jednou z nejznámějších turistických atrakcí Británie. Návštěvníků se líbí tajuplná atmosféra místa, jehož účel ani okolnosti vzniku dodnes nebyly objasněny. Co o podivuhodné