Lifestyle

HAPPY NEW YEAR: SPEKTAKULÁRNÍ NOVOROČNÍ PODÍVANÁ

HAPPY NEW YEAR: SPEKTAKULÁRNÍ NOVOROČNÍ PODÍVANÁ

Prchavý okamžik poslední vteřiny v roce se s tím správným výhledem může změnit v moment, kdy se zastaví čas a úžasem přestanete dýchat. Výjimečné střešní terasy námi vybraných exkluzivních hotelů vám nabídnou ty nejautentičtější pohledy na miliony pestrobarevných světel. Restaurace vás naopak ohromí ohňostrojem chutí na jazyku, bary pozvou na jedinečné new years eve koktejly… Dopřejte si s Top Classem ten nejjedinečnější Silvestr.

1.
THAJSKO: EXOTICKÝ PŮVAB BANGKOKU
Jednou z mnoha výhod, které přináší bohatství, je možnost dostat se na místa vyhrazená pro privilegované. Odjeďte za věčným létem uprostřed zimy a užijte si exkluzivní pobyty v 5* bangkokských hotelech, které vám otevřou dveře ke snovým novoročním party na střešních terasách.
SO SOFITEL:

DEJTE PŘEDNOST SOFISTIKOVANOSTI
Dynamika přírody, propojená v pěti elementech, zásadně ovlivnila architekturu bangkokského 5* hotelu So Sofitel. Hravá kombinace sofistikované francouzské elegance a lokálního dynamického exotického stylu pak vyústila v použití pěti základních čínských prvků, které udržují harmonickou rovnováhu. Jednotlivá apartmá totiž vzývají oheň, vodu, zemi, dřevo či kov. My ale doporučujeme ubytovat se jednoznačně v mezonetovém apartmá, inspirovaném vodním živlem, s názvem SO VIP s neuvěřitelným panoramatickým výhledem na město i z vany.
Kontakt: sofitel.com

CENA: od 39 400 Kč/noc

TOP 5 NEJLEPŠÍCH STŘEŠNÍCH BARŮ

* PARK SOCIETY
Jeden z nejkrásnějších pohledů na ohňostroje Bangkoku se vám naskytne ve 29. patře baru Park Society hotelu So Sofitel. Náš jednoznačný top one sice není příliš vysoko, ale jeho dispozice s otevřeným výhledem do Lumpini parku s panoramatem skleněných a ocelových budov Siamu i Silomu z něj činí tu nejvybranější novoroční destinaci. Věřte nám, tohle místo si musíte rezervovat!
Kontakt:
* VERTIGO AND MOON
Ve výšce 61. podlaží nabízí bar stolování pod širým nebem na střeše hotelu Banyan Tree s jedním z nejlepších výhledů na celé panorama Bangkoku. Vychutnat si tady můžete prémiové steaky i vybraná thajská jídla z mořských plodů, místo šampaňského doporučujeme ochutnat signature drink Vertigo Sunset, komponovaný z ananasu, brusinek, limetek a malibu.
Kontakt: banyantree.com

*SKY BAR
Jedním z vrcholů nočního života Bangkoku je bezpochyby návštěva střechy na Lebua State Tower. 63. podlaží a výhled na řeku, jen pár kroků do vyhlášené restaurace Sirocco i terasa s jedinečným kruhovým barem vás totiž ohromí. A my víme, kam vás zveme… Molekulární mixologie není obsluze cizí, pod hvězdným nebem tak ochutnáte koktejlové kreace, o kterých se vám bude ještě dlouho zdát.

Kontakt: lebua.com/sky-bar

*THREE SIXTY
Výtahem vyjeďte do 32. patra hotelu Millennium Hilton a sledujte v úžasu, jak plyne čas. To, co Hiltonu chybí do výšky, tisíckrát přebije designový koncept baru. Na velký obdélníkový open air prostor totiž volně navazuje kopule – gigantický létající talíř, který jako by přistál na okraji věže – s vnitřní restaurací se 360° výhledem. Romantika podbarvená jazzovou hudbou zaručena!
Kontakt: www3.hilton.com
*OCTAVE ROOFTOP LOUGE & BAR
Jedinečný smyslový zážitek prožijete ve 45. patře hotelu Mariott, kde vzývá oblohu výjimečný bar Octave. Na rozdíl od mnoha střešních prostor v Bangkoku nabízí velkorysý několikapatrový prostor s možností posedět v příjemných zákoutích u robustních dřevěných stolů, oddělených květinovými stěnami. Neonově modré osvětlení a chillout melodie vás příjemně naladí k vychutnávání originálních signature nápojů.
Kontakt: marriott.com
LONDÝN
http://www.guoman.com/en/hotels/united_kingdom/london/the_royal_horseguards/rooms_and_suites/grand_executive_river_view.html
OHŇOSTROJ CHUTÍ NA JAZYKU

*THE SHARD
Na jedinou noc v roce přemění hotel Shangri-La svůj taneční sál s výhledem na Temži a katedrálu svatého Pavla na neuvěřitelný jídelní sál. Welcome drink následuje menu o šesti chodech spárované s víny a šampaňským, podávaným o půlnoci. Black tie event doprovází živá swingová a jazzová kapela a lístek vás vyjde na 13 200 Kč na osobu.
Kontakt: shangri-la.com

*ROYAL OPERA HOUSE

V Londýně rozhodně nenaleznete krásnější budovu, ve které strávit poslední den starého roku, než Covent Garden Royal Opera House. Po recepci se šampaňským a kanapkami v baletním studiu se můžete těšit na čtyřchodové menu v Paul Hamlyn Hall, kde budou atmosféru podbarvovat serenády členů královského operního sboru. O půlnoci pak přejdete na terasu se soukromým výhledem na ohňostroj. Očekává se od vás společenský oděv a vstupní poplatek 16 300 Kč za osobu.

*CITY SOCIAL TOWER 42

Michelinský šéfkuchař Jason Atherton zve každoročně na silvestrovskou noc vybranou společnost, která může očekávat ohňostroj chutí nejen na svém jazyku, ale i dokonalý výhled na barevná světla půlnoci nad Temží. Návštěvníci si mohou vybrat z nabídky čtyřchodového degustační menu za 4200 Kč či zvolit variantu šestichodového od 9700 Kč na osobu.
Kontakt: citysociallondon.com

*OBLIX THE SHARD
Téměř v polovině majestátního toweru Shard naleznete špičkovou restauraci Oblix, která každoročně přichází hned se dvěma nabídkami. Jedna pohostí milovníky masa, druhá je připravena výhradně pro vegetariány. Obě menu vás vyjdou na 14 800 Kč a zahrnují víno, šampaňské i poplatek za služby.
Kontakt: oblixrestaurant.com

PAŘÍŽ

SILVESTROVSKÉ MENU BEZ CHYBIČEK
*PAVILLON LEDOYEN

Jedna z nejkrásnějších ulic světa, Champs-Élysées, patří i restauraci výjimečného šéfkuchaře Yannicka Allena. V novoroční večer je sice velmi obtížné získat místo, ale pokud se vám to povede, vychutnáte si devítichodové degustační menu za 20 400 Kč. Na vinné párování si pak připravte 8150 Kč. Věřte nám ale, že tatarák z langustýn, foie gras z mořských ježků či dančí maso s lanýži a vanilkovou dýní jen tak někde neokusíte.
Kontakt: pavillon-ledoyen.fr

*LE MEURICE
Ve vyhlášené pařížské restauraci kraluje šéfkuchař Alain Ducasse. Jeho speciality jsou vysoce ceněné odbornou veřejností a jeho degustační menu vyhlášená, připravte si ale více než 30 000 Kč, abyste je ochutnali. To silvestrovské vám však nabídne něco extra – bílé lanýže Alba, humry s dýněmi a černými lanýži či kambalu s kaviárem. Bon appétit!

Kontakt: alainducasse-meurice.com

*LE CINQ

Tři michelinské hvězdy jsou nezpochybnitelnou zárukou kvality a jméno šéfkuchaře Christiana Le Squera pak sázkou na jistotu. Vychutnávání jeho silvestrovského menu za 33 900 Kč na osobu podbarvuje jazzový orchestr a celkovou atmosféru posledního dne v roce připomenou tisíce světel ohňostroje, které budete mít v hotelu Four Seasons Hôtel George V. na dosah ruky.

Kontakt: restaurant-lecinq.com

NEW YORK

NOC PLNÁ HUDBY
* ONE WORLD OBSERVATORY
V loňském roce měli VIP hosté poprvé možnost prožít závěr roku v klubu mezi 100. a 102. podlažím One World Observatory mrakodrapu. I letos tomu nebude jinak – poslech legendárních DJ’s, exkluzivní koktejly i vynikající sladké a slané občerstvení s 360° výhledem na New York si užijete za cenu od 12 250 Kč za osobu.

Kontakt: oneworldobservatory.com

* BALL DROP GALA PARTY
Ve 22. a 23. patře na 810 7th Avenue v Convene Centru se i letos odehraje jedna z největší party roku. Opět nabídne impozantní výhled na neuvěřitelné slavnosti na Times Square a téměř na dosah Waterford Crystal ball kouli, která stoupá s ubíhajícím časem večera k obloze. Taneční hudba, výtečný raut i množství prémiového alkoholu vás strhnou do víru noci, kterou si užijete za cenu od 17 200 Kč.

* DAVID GEFFEN HALL
Chcete prožít něco opravdu netradičního? Pak si objednejte vstupenky na novoroční koncert newyorských filharmoniků, kteří připravují večer plný amerických klasiků, zahrnujících i milovaná díla od dvojice autorů Rodgerse a Hammersteina. Nejlepší lístky vás vyjdou od 7000 Kč.

AUSTRÁLIE: SRDCOVÁ SYDNEY
SVĚTLA NA VODNÍ HLADINĚ

* TALL SHIP CRUISE
Nezapomenutelný, téměř pětihodinový večer na lodi Soren Larsen nebo Southern Swan, plujících po přístavu Port Jackson, vás vtáhne přímo do dění posledního dne v roce. Zažijete oba ohňostroje, ten v 9 hodin i nezapomenutelný půlnoční, tak, jak se vám ještě nepoštěstilo. Ochutnáte ústřice, královské krevety i variace s lososem či pravou asijskou kachní roládu, a to za cenu od 15 700 Kč.

* DINNER CRUISE
Nový rok ve velkém stylu prožijete také na luxusním katamaránu během 6hodinové plavby kolem Sydney Harbour, Opera House, Harbour Bridge i Luna Parku. Dopřejete si výtečné mořské ryby a steakovou večeři formou bufetu a nezapomeňte tančit! Plavba vás vyjde od 13 500 Kč.

Kontakt: smartcruisersydney.com

HONGKONG

*CAFÉ GRAY DELUXE

Moderní evropské pojetí menu šéfkuchaře Graye Kunze propojuje evropskou, asijskou a americkou kuchyni. Gray Deluxe má zcela jedinečný panoramatický výhled na přístav Victoria a najdete jej na 49. patře výjimečného hotelu The Upper House. Cena silvestrovského degustačního menu se tu pohybuje od 23 000 Kč na osobu.

* CÉ LA VI
Barevný a kouzelný poslední den v roce prožijete v baru a restauraci, která oslavuje život už svým samotným názvem. Opulentní interiér láká k objevování, mixologická kouzla na baru pak k nezřízenému ochutnávání signature koktejlů. Nedivte se, až tady potkáte hvězdnou smetánku z celého světa, Cé La Vi patří k nejvyhledávanějším podnikům Hongkongu.
Kontakt: celavi.com
*SUGAR

Jako v cukrové pohádce se budete cítit v Sugar. Ve výšce 32. patra na Taikoo Shing Road zavítejte do moderního klubu, z jehož terasy se vám nabídne nevídaný výhled na hongkongské panorama výškových budov. Neoddávejte se však jen pohledům do dálky, rozhodně doporučujeme roztočit to na baru a ochutnat například signaturní ultra prémiový spirit Four Fox Sake za 14 200 Kč za láhev.
Kontakt: sugar-hongkong.com
*AZURE RESTAURANT

Ve výšce dvacátého devátého a třicátého patra LKF mrakodrapu naleznete oázu kulinářských zázraků i dokonalé místo pro silvestrovskou oslavu. Panoramatický výhled slibuje nevšední podívanou, kterou si vychutnáte se sklenkou Moëtu Ice Imperial v ruce. Na celou láhev si připravte 24 000 Kč.
Kontakt: azure.hk

Více z Lifestyle

Hořká sůl pro zdravý život

Lifestyle25.2.2021

Výstřední hrátky Miuccii Prady

Lifestyle23.2.2021

Jak se konečně vyspat do růžova

Lifestyle18.2.2021

Pod pokličkou inovačního centra: jak se vymýšlí úplně nové šampony a testují nové plenky

Lifestyle16.2.2021

Luis Vuitton otevřel skvost s novou sférou exkluzivity

Lifestyle16.2.2021

Posaďte se, prosím!

Lifestyle11.2.2021

Ostrý člun s pohodlím superjachty

Lifestyle9.2.2021

Vypěstujte si vlastní banány

Lifestyle4.2.2021

Unikátní poklad pro opravdové znalce

Lifestyle2.2.2021
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

4x sebeobrana proti záchvatu paniky
panidomu.cz

4x sebeobrana proti...

Je to jeden z nejnepříjemnějších stavů, které...
8x jídelníček pro zdravější kůži
panidomu.cz

8x jídelníček pro zdravější...

Jídlo není lék, ale někdy dokáže divy....
Zůstaly mi jizvy na těle i na duši
nasehvezdy.cz

Zůstaly mi jizvy na těle i...

Bylo mi jednačtyřicet, když jsem se...
Otestován na Covid snadno a rychle! Testy společnosti Humasis byly povoleny Ministerstvem zdravotnictví ČR
21stoleti.cz

Otestován na Covid snadno a...

Dne 24.2.2021 Ministerstvo zdravotnictví ČR...
Po čem sáhnout, když při pečení chybí…
panidomu.cz

Po čem sáhnout, když při...

Komu by se to někdy nestalo: Pečete koláč,...
Ptačí park ve východních Čechách
epochanacestach.cz

Ptačí park ve východních...

Josefovské louky, ptačí...
Vodní zámek Červená Lhota: Jaké záhady jsou s ním spjaty?
epochanacestach.cz

Vodní zámek Červená Lhota:...

Vodní zámek Červená...
Zpátky na parket! 6 strhujících národních tanců
epochaplus.cz

Zpátky na parket! 6...

Plesová sezóna vrcholí, taneční sály ale letos zejí...
Strašidelný hotel v Anglii čeká demolice. Co se stane s jeho paranormálními obyvateli?
enigmaplus.cz

Strašidelný hotel v Anglii...

Anglické město Dudley bylo v minulosti...
Aby se vám lépe a lehčeji dýchalo
nasehvezdy.cz

Aby se vám lépe a lehčeji...

Více než pětina obyvatel Česka trpí potížemi s dýcháním....
Pražští řezníci vytáhli na Jindřicha Korutanského sekery
epochaplus.cz

Pražští řezníci vytáhli na...

28. listopadu 1310 dorazí Jan Lucemburský k branám...
Britská varianta COVID-19 se rychle šíří
21stoleti.cz

Britská varianta COVID-19 se...

Britská varianta COVID-19 se šíří i přes...