Lifestyle

Katamarány – Když jeden trup nestačí…

Katamarány – Když jeden trup nestačí…

Možná nevynikají ohromující velikostí, za to mají tvary za nimiž se spolehlivě otočíte. Jsou natolik svůdné, že vám nezbude než v jejich přítomnosti zašeptat „Wow“.

Jakmile jednou vstoupíte na jejich palubu vznikne závislost. Taková, jež vás pohltí. A nebudete jí mít dost. Nač se tísnit na velké lodi nebo v obyčejném hotelu, když můžete okusit svou vlastní verzi potěšení. A to na zpěněných vlnách. Uprostřed širého nekonečna.

Pohádka na vlnách

Privilège Signature 580

Žhavá novinka oděná do slušivého kabátu se nyní pyšní délkou 18 metrů. Jestli jste někdy toužili po maximálním komfortu a zázemí jako z katalogu, tohle bude ono.

Svůdné křivky
Úchvatný design, silný výkon a vzhled, jež bere dech. Je možná ještě krásnější než Gisele Bündchen v dobách kdy předváděla svůdné kousky pro Victoria’s Secret. Je prvním katamaránem svého druhu a vlajkovou lodí Privilège, jež umožňuje vstup do kabiny majitelů rovnou z přední paluby. Loděnice přitom spadá pod křídla německé skupiny Hanse. Právě ta stojí za inovativním a líbivým designem, jež v posledních letech přitahuje pozornost. O dokonalé jádro a oku lahodící křivky se postaral designér a zkušený námořník Marc Lombard.

Prostor? Velkolepý!
Kormidelníkovi byl vyhrazen prostor mezi kokpitem a střechou nástavby. Na ní najde posádka vše, po čem při chytání bronzu touží, totiž velkolepý společenský prostor. Na hlavní palubě je možné odpočívat v pohodlných houpacích sítích nebo zastíněném salonku, z nějž je možné ve chvilce skočit do chladivého oceánu. Nestrádá ale ani podpalubí, nabízející hned několik variant jak mu vdechnout designový život. Privilège je dostupná ve dvou verzích, s pěti nebo čtyřmi kabinami. Posléze už jen stačí zadat další požadavky jako materiál, vybavení. Například s umístěním kuchyně si lze velice snadno hrát. „Pětsetosmdesátka“ se totiž pyšní velkolepými prostory a tím pádem maximálním pohodlím pro několik nadšenců.

Pohodlnost především
V obou verzích je možné vychutnat si soukromí dvoulůžkových kajut s vlastní koupelnou. Podobně intimně je brána také zadní kabina, nabízející pohodlné dvoulůžko a probuzení při prvních paprscích slunce. To vše díky dokonale vyvedeným střešním oknům.

Nejrychlejší a nejnadupanější

Gunboat 68

Život je příliš krátký na to, ztrácet čas na lodi, jež nedokáže pořádně zvednout adrenalin v krvi. Revoluční katamarán spojuje vše co od plavby čekáte, vítr ve vlasech i přepych. Gunboat 68 s vámi klidně obepluje svět. A přitom nebudete muset udělat žádný ústupek.

Vize pana Johnstona
Jmenoval se Peter Johnstone, narodil se jako syn majitele loděnice J Boats a toužil změnit svět. S pohodlným, ale především rychlým katamaránem, jež by rozpumpoval adrenalin v žilách. Společně s dvojicí Melvin & Morelli, dal proto vzniknout vlastní vymazlené legendě, Gunboat 62. Zájem o jeho soukromou pýchu byl ale takový, že jej začal vyrábět ve větším. A Spojené státy americké a Karibik si okamžitě získal. Do Evropy připluly tyto elegantní krásky poprvé roku 2007, konkrétně do Barcelony. A právě tehdy začaly masově bořit evropský trh. Zájemci byli z interiéru natolik nadšení, že po něm zahořeli touhou.

Nadstandardní spolupráce
Vnější linie jsou ohromné a dávají jasně najevo, že tohle plavidlo bude Ferrari na vodě. Rychlé, okázalé a vytoužené. Už jen samotný vývoj překypoval péčí a nadstandardním zacházením. Dohromady se totiž spojili Gunboat, VPLP, Patrick Le Quément a Christopher Chedal Anglay, aby rozvržení poskytovalo prostor pro fantazii budoucího majitele. Pohodlné sedačky v krémových barvách si vás získají na první pohled. Do podobně sofistikovaných tónů je laděný také interiér, špičkový design se proto jemně škádlí s ultra lehkou konstrukcí. A při vší té nádheře ještě dostanete na výběr, totiž v uspořádání. Ať už zvolíte čtyři, pět nebo šest kabin, všechny by měly vynikat nadstandardním prostorem a vysokou praktičností. Sladkým bonusem je výhled na oceán. Z každého místa, na němž se budete nacházet.

Mistrova vášeň

Sunreef 80

Plavby po oceánu mohou chutnat po soli a větru, anebo po dobrodružství a přepychu. Designová vila udělá z každé výpravy zážitek, jež se vám navždy vryje do paměti.

Námořnictví v krvi
Jejich rodokmen pochází z Gdaňsku. Města přeplněného nabušenými námořníky, jež mají touhu vyrazit na širé moře již od kolébky, a silnou ekonomikou. Loděnice disponují plně vybavenými dílnami a specialisty, kteří jsou schopni se řádně mazlit i s tím nejmenším šroubkem. To vše propůjčuje výsledným katamaránům punc originality a dokonalosti.

Podle vaší chuti
Jak si svůj Sunreef sestavíte je jen a jen na vlastní chuti a preferencích. Honosná apartmá s dokonalými závěsy a prostornou šatnou nebo nepřehlédnutelnou koupelnu připomínající malé plovoucí lázně tepající modernou. Můžete mít vše. Společenský prostor nabízí panoramatický rozhled do okolní krajiny, která je mnohonásobně dokonalejší než kdejaké umělecké dílo. Zároveň se plynule otevírá na terasu, na níž je možné nechat promluvit své kreativní „já“. Pokud ale zrovna není chuť na vystavování smyslných křivek žádostivému slunci, je k dispozici krytý, ale přesto plně vybavený salonek. K dokonalosti nechybí ani vířivka či gril.

Dárek pro pana Nadala
O něco vymazlenější verzi Sunreef 80 Power si do svého, již tak okázalého majetkového portfolia, zahrnul také antukový král Rafael Nadal. K převzetí jedinečného plavidla, které mu bylo vyrobeno přímo na míru došlo v červnu letošního roku. Nadalův katamarán je přitom žhavou famme-fatale svého druhu, jež kombinuje pohodlí „pětihvězdy“ a zároveň se pyšní, nepřehlédnutelnými jemnými liniemi. Prostory? Velkolepé. Barvy? Béžové a krémové. Dokonalost? 100%. Do jemných barev si tenista nechal zahalit impozantní hlavní salonek, z něhož je možné dostat se na hlavní palubu. A také své apartmá. Kromě honosné postele se VIP koutek pyšní také bočním balkonem. To aby španělský krasavec mohl přiživovat své tak již svůdné opálení. Katamaránu Sunreef 80 Power nechybí ale ani řádný úložný prostor, do kterého je možné uschovat nejen početné vodní vybavení, ale kupříkladu i tenisové rakety.

Více z Lifestyle

Bvlgari Hotel Roma – Nový klenot v kolébce módy

Lifestyle19.1.2021

Jak jedí u sousedů?

Lifestyle14.1.2021

Nejčastější mýty o zubech

Lifestyle13.1.2021

Triumfální módní opojení s logem Louis Vuitton

Lifestyle12.1.2021

Resort Blackcomb: Největší a nejlepší

Lifestyle7.1.2021

Na zdraví…

Lifestyle5.1.2021

Zahřejte svůj hrníček

Lifestyle31.12.2020

Exkluzivní trezory: Bezpečné, nedobytné i okázalé

Lifestyle29.12.2020

Monako – Ráj chutnající po hazardu a moci

Lifestyle22.12.2020
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ivanu národ miluje, Olgu nenávidí!
nasehvezdy.cz

Ivanu národ miluje, Olgu...

Přestože Olgu Menzelovou (42) a Ivanu...
Nový Jičín: Město klobouků
epochanacestach.cz

Nový Jičín: Město klobouků

Návštěvnické centrum...
Hygge: Dánský recept na dokonalé bydlení
panidomu.cz

Hygge: Dánský recept na...

Nová životní filozofie, která zasahuje také do...
Mořský věnec podomácku
panidomu.cz

Mořský věnec podomácku

Také si z dovolené přivážíte kamínky, lastury, mušle? A...
Zdravější pivo? Vědci poprvé upravili chmel moderní technologií CRISPR
21stoleti.cz

Zdravější pivo? Vědci poprvé...

Více léčivých látek a hořkých kyselin v chmelu...
Tajil před ní manžel milenku a syna?
nasehvezdy.cz

Tajil před ní manžel milenku...

Nečekaně dramatický závěr roku prožila vdova po...
Prokletí slavné Werichovy vily
enigmaplus.cz

Prokletí slavné Werichovy vily

Dva letopočty, čtyři úmrtí. V dubnu 1980...
Má hlídat dítě, místo toho ho chladnokrevně zabije
epochaplus.cz

Má hlídat dítě, místo toho...

Když ráno 29. února roku 2016 opouštějí Vladimír...
Řež u Hradce Králové: Staré pořádky skončily, Prusko je hegemonem
epochaplus.cz

Řež u Hradce Králové: Staré...

Píše se 3. červenec roku 1866 a více než dvouměsíční...
Bílá Šumava zahřeje
epochanacestach.cz

Bílá Šumava zahřeje

Příroda se uložila ke...
Zdravé množství soli: Ani málo, ani moc
panidomu.cz

Zdravé množství soli: Ani...

Bohužel u soli rada z titulku málokdy odpovídá...
Úspěch českého SPACE týmu společnosti Atos
21stoleti.cz

Úspěch českého SPACE týmu...

Český SPACE tým společnosti Atos se bude podílet na...