Na texaských se plážích se v poslední době začaly objevovat záhadné „čarodějné lahve“, podle všeho jde o relikvie použité při magických rituálech.
Velmi často tyto nádoby obsahují lidskou moč, vlasy, odstřižené nehty, rezavé špendlíky a další podivné objekty. Jak se do moře dostaly a k čemu měly sloužit?
Moře občas na pevninu vyplaví lecjaké bizarní předměty, mezi ty nejnovější patří čarodějné lahve nacházené na texaských plážích.
Na jejich výskyt koncem loňského roku upozornili pracovníci Harteho výzkumného ústavu pro studium Mexického zálivu při Texaské A&M univerzitě v Corpus Christi. Zpravidla jde o uzavřené průhledné skleněné lahve s nejrůznějším obsahem.
Uvnitř může být skutečně cokoliv od hlíny a listí až po lidské tělní tekutiny, vlasy či nehty. O čem četné nálezy těchto magických předmětů vypovídají? Působí snad na pobřeží Texasu nějaký moderní čarodějný kult, který má vyplavené lahve na svědomí?
Mají dlouhou tradici
Čarodějné lahve nejsou ve světě ničím novým. Používají se jako ochrana proti čarodějnictví a hovoří o nich různé historické prameny z Anglie a Spojených států. Nejstarší dochovaná zmínka pochází z Anglie 17. století, samotné lahve ale mohou být mnohem starší.
Jace Tunnell, ředitel pro zapojení komunity v Harte Research Institute, tvrdí, že za posledních několik let našel při svých týdenních průzkumech pláží osm takových lahví, přičemž některé jsou značně obrostlé mořskými organismy, což svědčí o tom, že byly v moři už nějakou dobu.
A nemusejí nutně pocházet přímo z Texasu. Vzhledem k oceánským proudům v Mexickém zálivu mohly lahve doputovat doslova odkudkoli na světě. Jde tedy spíše o pozůstatky magických rituálů z minulosti, co moře na texaské pláže vyplavuje?
Jak se dostaly do moře?
Místní a historický původ by jistě pomohla určit bližší analýza obsahu lahví. Sám Tunnell však žádnou ze „svých“ lahví neotevřel. Jde přeci jen o magický artefakt, se kterým by si chtěl pohrávat jen málokdo.
„Vypráví se, že lidé do láhve vkládají předměty, jako jsou klacíky, listy, kovové nebo jiné předměty z okolí svého domu, a házejí je do oceánu v naději, že tím zaženou smůlu do svého života,“ vysvětluje Tunnell.
„Lidé to dělají, aby si přáli štěstí, nebo aby seslali kouzla ostatní.“ Objevy čarodějných lahví se přitom neomezují jen na Texas. V roce 2020 byla v Belgii objevena čarodějná lahev ze 16. století.
V roce 2016 byl ve Virginii v USA učiněn nález čarodějné lahve z dob občanské války. Za zmínku ovšem stojí skutečnost, že lahve byly nejčastěji umisťovány pod krb, pod práh či podlahu domu nebo zazdívány do stěn. Jak se tedy tyto lahve dostaly do moře?
Pohltila snad domy, ve kterých se původně nacházely, přírodní pohroma jako záplavy či hurikán?