Lifestyle

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ LAGUNY SVĚTA: Magie panenského vodního živlu

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ LAGUNY SVĚTA: Magie panenského vodního živlu

Už vás omrzelo lenošení u bazénů dokonalých hotelů? Chcete zažít něco neotřepaného a čarokrásného? V pětihvězdičkovém skvostu vás sice ubytujeme, luxus vám totiž upřít opravdu nechceme, ale pak vás pozveme na cestu do blyštivých lagun, jejichž krásu kořenila sama příroda…

1. V SRDCI ZEMĚ: ZÁVRT IK KILL, YUCATÁN, MEXIKO

Nechte se okouzlit geniem loci zatopeného cenote (závrt krasového původu), které vzniklo provalením několika stropů hlubokých jeskyní. Uvnitř se můžete vykoupat v přírodní nádrži s křišťálově čistou podzemní vodou a věřte nám, že se budete cítit, jako byste se právě vnořili do nitra planety.

Ik Kil totiž naleznete 60 metrů pod povrchem země nedaleko města Pisté v Yucatánu v Mexiku.TIP: CESTA ZA RELAXACÍ Okouzlující a elegantní spa resort Châble byl nově otevřen v roce 2016 nedaleko historického města Mérida.

Uprostřed starého mayského lesa naleznete oázu klidu s 38 samostatně stojícími vilami a privátními bazény i dvě exkluzivní prezidentská apartmá v původní zrekonstruované haciendě z 19. století. Také tady zakusíte luxus in nature, místní spa jsou totiž součástí přírodní laguny.

CENA: Za noc ve vile Royal zaplatíte od 120 000 Kč.

2. POD POLÁRNÍM KRUHEM: MODRÁ LAGUNA, GRINDAVÍK, ISLAND

Bláa lónið neboli Modrou Lagunu naleznete na lávových polích na poloostrově Reykjanes. Jedinečné geotermální lázně mají mléčně modrou zhruba 39 °C teplou vodu bohatou na minerály, jež řeší mnohé problémy s pletí.

Dopřejte si relax v podobě masáže přímo uprostřed laguny a hýčkejte nejen svoje tělo, ale i mysl.TIP: BESPOKE POHODLÍ Necelých 14 km od Modré laguny využijte služeb jediného pětihvězdičkového butikového hotelu na Islandu – Diamond Suites ve městě Keflavík. V nejvyšším patře hotelu Keflavík naleznete sedm osobitě zařízených tematických apartmá, která byla pojmenována podle drahých kamenů.

Hotel si zakládá především na výtečné kuchyni a možnosti zařídit bespoke cestovatelské zážitky na míru.

CENA: Noc v apartmá Rubín vás bude stát přibližně 28 000 Kč.

3. POTAPĚČSKÝ SEN: OCEÁNSKÝ PRŮPLAV TO-SUA, SAMOA, SEVERNÍ PACIFIK

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Upolu Island v Samoa podlehnete kráse velké tůně se skrytou lagunou To-Sua, jež je obklopena vzrostlou divokou tropickou zahradou. Třicet metrů hluboká To-Sua je přístupná pouze po dřevěném žebříku.

Křišťálově čistá voda plná blyštivě barevných rybek je samozřejmostí, ale to nejkouzelnější je jeskynní průplav, jež vede do oceánu.

4. MAGICKÝ VÝLET: VODOPÁDY ERAWAN, NÁRODNÍ PARK ERAWAN, THAJSKO

Dopřejte si magický výlet k sedmi vodopádům národního parku Erawan. Každý ze stupňů je jiný, ale každý nabízí koupání v průzračné osvěžující vodě. Procházkou džunglí po upravených cestičkách, nelekejte se, cestu lehce projdete i v jednoduché obuvi, se dostanete ke všem sedmi stupňům, obklopeni tropickou zelení a hravými makaky.

Snový výlet vás naplní vaši duši harmonií.

TIP: S VŮNÍ THAJSKA Živelné město Bangkok nabízí množství top luxusních hotelů. Grand Hyatt Ewan je však sázkou na jistotu. Obklopen množstvím nákupních center totiž nabízí příjemnou relaxaci v jedinečných rezidenčních lázních, i dokonalé fine dining zážitky ve svých devíti restauracích a barech.

Prostorná apartmá v duchu thajského designu vás nadchnou nejen svým zařízením, ale především neuvěřitelným pohodlím.

CENA: Ubytování ve Spa Cottage King vás vyjde na cca 18 000 Kč za noc.

5. S CHUTÍ SOLI: NATURAL POOL, NÁRODNÍ PARK ARIKOK, ARUBA

Skrytou oázu Natural Poo,l plnou krásně teplé mořské vody, objevíte na vzdáleném severním pobřeží ostrova Aruba. Přírodní bazén, jehož stěny jsou tvořeny sopečným kamenem, je součástí národního parku Arikok. Zatímco se budete houpat na vlnách, nechte z vaší mysli odplynout starosti.

TIP: KOMFORT PŘEDEVŠÍMAll inclusive hotel Riu Palace Aruba spadá do řetězce Palm Beach hotels. Tento velkolepý palác nabízí vše, co potřebujete k té opravdové relaxaci. Rozlehlé bazény, vířivky, sauna, posilovna i výjimečná spa s řadou procedur, nabízejí dokonalou rovnováhu mezi elegancí a zábavou.

Množství zábavných programů pro děti i dospělé a vyžití na golfu, to vše je v Riu Palace samozřejmostí.

CENA: V Riu Palace zaplatíte od 12 500 Kč za noc.

6. SKRYTÝ RÁJ: HAMILTON POOL, AUSTIN, USA Nedaleko města San Antonio naleznete místo s dechberoucí přírodní lagunou, jež je ukryta pod skalním převisem. Ten vytváří zcela jedinečnou hru světel a stínů, která dopadá na 14 metrů vysoký vodopád. Vápencový strop i stěny jeskyně jsou tvořeny masivními krápníky, mezi nimiž objevíte hnízda roztomilých skalních vlaštovek.

TIP: ANTIQUE STYLE Překrásný butikový hotýlek Emma, který vznikl z původního pivovaru z roku 1894, si zachoval svůj osobitý ráz dodnes. Pravdou je, že celá jeho velkolepost stojí na překrásných interiérových detailech a původním zrestaurovaném zařízení. K dispozici vám bude pouhých pět pokojů a šest výjimečných apartmá.

Jednoznačně doporučujeme využít služby „culinary concierge“, neboli jídla na míru, a nechat si vytvořit během pobytu vlastní menu.

CENA: Za apartmá Billmeier zaplatíte za noc od 63 000 Kč.

7. JAKO Z POHÁDKY: FAIRY POOLS, OSTROV SKY, SKOTSKO

Soutěska v jižní části skotského ostrova Sky na řece Brittle má nespočet čarokrásných vodopádů, které vytvářejí mimořádné koupací laguny. V letní sezoně, když není voda tak chladná, nabízí až neuvěřitelný zážitek z koupání v panensky nedotknuté přírodě. Toto kouzelné místo je svými barvami jak vystřižené z pohádkových příběhů.

TIP: PRAVÁ OSTROVNÍ ATMOSFÉRA Skotsko v tom pravém slova smyslu okusíte, pokud se ubytujete na statku U tří komínů. Okamžitě na vás dýchne rodinná atmosféra s překrásným do detailu propracovaným ubytováním, za nějž jsou majitelé Three Chimneys každoročně oceňováni v mnohých prestižních cestovatelských žebříčcích.

Co však opravdu stojí za to, je jejich kuchyně, která si dokonce vysloužila řád britského impéria za jídlo, pití a servis od samotné královny Velké Británie.

CENA: Kvůli vysoké obsazenosti kontaktujte statek osobně.

8. VODOPÁDY HAVASU, GRAND KAŇON, ARIZONA USA

Pohádkovou oblastí arizonského Grand Canyonu jsou rozhodně vodopády Havasu necelý kilometr od městečka Supai. Přírodní laguna, do níž z výšky 37 metrů padá vodní proud, má díky vysokému obsahu minerálů jedinečnou azurovou barvu. Burácející zvuk vodopádů je pak zcela ohromující a velmi uklidňující.TIP: GAME ON Severní Arizona luxusem zrovna neoplývá.

Tak proč nenavštívit sousední Nevadu a neonové Las Vegas? Ve městě hazardu vybírejte jen z toho nejlepšího, čímž bezpochyby je hotel a kasino MGM, jehož součástí je vyhlášená francouzská restaurace fenomenálního michelinského šéfkuchaře Joëla Robuchona. Ať už se rozhodnete ubytovat v hotelu, nebo využít hotelových loaftů, připravte se na to, že tady party nikdy nekončí.

CENA: Za hotelová apartmá zaplatíte cca 20 000 Kč za noc. 9.

VODOPÁDY KUANG SI, LAOS

Necelých třicet kilometrů jižně od historického města Luang Prabang můžete navštívit překrásné vodopády s mělkými lagunkami známé jako Kuang Si Falls nebo Kuang Xi Waterfalls. Vodopád začíná v přírodních bazénech na vrcholu strmého svahu a jeho proud padá z výšky 60 metrů. Na osvěžení v tyrkysově modrých vodách nikdy nezapomenete.

Vykoupat se budete moci ve většině tůní, ale některé jsou posvátné a veřejnosti nepřístupné.

TIP: FRANCOUZSKÁ ELEGANCE
Do řetězce hotelů Sofitel spadá i pětihvězdičkový Luang Prabang. Magické místo vzniklo v původním sídle francouzského guvernéra z roku 1900 a naleznete jej v klidné vilové čtvrti. K dispozici vám bude 25 luxusně zařízených apartmá s pětimetrovými stropy, soukromé zahrady i kachlové bazény.
CENA: Od 15 000 Kč za noc.

10. KOUZLO BÍLÝCH PÍSKŮ: LAGUNY V LENÇÓIS MARANHENSES, BRAZÍLIE

Na severovýchodě Brazílie v Maranhão v národním parku Lençóis Maranhenses se ocitnete jako uprostřed knihy Tisíce a jedné noci. Písečné duny, mezi nimiž jsou rozesety laguny se sladkou vodou a překrásné mangrovníky, leží na více než 1500 km². Zdejší vodní krása je napájena deštěm a řekami z vnitrozemí.

TIP: PRO MILOVNÍKY KLIDU
Malý ráj na velké pláži Chili Beach Boutique v Jericoacoara má pouhých šest apartmá, které je možné pronajmout si jednotlivě i jako celek, cestujete-li ve větší skupině. Věřte nám, že tady vás uhranou sprchy pod širým nebem v soukromých tropických zahradách i zcela privátní atmosféra.

Více z Lifestyle

Gucci & Superplastic: Investice i zábava

Lifestyle17.5.2022

Na kontrolu očí choďte pravidelně

Lifestyle12.5.2022

Lifestyle10.5.2022

Vše o skladování vajec

Lifestyle5.5.2022

Kupte si luxusní byt uprostřed oceánu!

Lifestyle3.5.2022

Instinkt kočky před otravou neochrání

Lifestyle28.4.2022

Unikátní whisky zrála 81 let

Lifestyle26.4.2022

Kaskadér Jan Homolka tváří charitativních triček KlokArt

Lifestyle25.4.2022

Malý slovníček milovníka sýrů

Lifestyle21.4.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Sen o kočáru se zopakoval hned třikrát
skutecnepribehy.cz

Sen o kočáru se zopakoval...

Probudila jsem se hrůzou. Kočár...
Vladimir Majakovskij: Zabiju se, když odejdeš!
epochaplus.cz

Vladimir Majakovskij: Zabiju...

Pro jedny je mistrem slova, pro druhé...
Pacienti s osteoporózou by se neměli bát pravidelně cvičit
21stoleti.cz

Pacienti s osteoporózou by se...

Miliony lidí s osteoporózou by se neměly bát pravidelně...
Domácí aviváž vás příjemně překvapí
panidomu.cz

Domácí aviváž vás příjemně...

Je ekologicky nezávadná, k prádlu šetrná, ale...
Šťavnatý ovocný koláč
tisicereceptu.cz

Šťavnatý ovocný koláč

Dopřejte si vynikající mřížkový...
Severní Morava: Kraj plný tradic i moderních měst
epochanacestach.cz

Severní Morava: Kraj plný...

Severní Morava se...
Podivuhodní delfíni: Opičí se víc, než opice – a paměť mají lepší, než slon
epochaplus.cz

Podivuhodní delfíni: Opičí se víc,...

Mít paměť jako slon není zase takové terno....
Miluje stále svého expartnera?
nasehvezdy.cz

Miluje stále svého expartnera?

Ačkoli už od rozchodu herečky...
Královny moderních koupelen
rezidenceonline.cz

Královny moderních koupelen

Díky modernímu designu, variabilitě a kvalitním...
Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance prozrazuje potenciál Mission R
iluxus.cz

Porsche 718 Cayman GT4...

Od studie na závodní trať....
Muže má omotaného kolem prstu
nasehvezdy.cz

Muže má omotaného kolem prstu

Ještě před pár lety byla ADÉLA...
Příběh muže, který přežil pád ze 47. patra: Obrovská náhoda, nebo nezpochybnitelný zázrak?
enigmaplus.cz

Příběh muže, který přežil pád...

Statistika říká, že pád ze třetího patra...