Lifestyle

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ LAGUNY SVĚTA: Magie panenského vodního živlu

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ LAGUNY SVĚTA: Magie panenského vodního živlu

Už vás omrzelo lenošení u bazénů dokonalých hotelů? Chcete zažít něco neotřepaného a čarokrásného? V pětihvězdičkovém skvostu vás sice ubytujeme, luxus vám totiž upřít opravdu nechceme, ale pak vás pozveme na cestu do blyštivých lagun, jejichž krásu kořenila sama příroda…

1. V SRDCI ZEMĚ: ZÁVRT IK KILL, YUCATÁN, MEXIKO

Nechte se okouzlit geniem loci zatopeného cenote (závrt krasového původu), které vzniklo provalením několika stropů hlubokých jeskyní. Uvnitř se můžete vykoupat v přírodní nádrži s křišťálově čistou podzemní vodou a věřte nám, že se budete cítit, jako byste se právě vnořili do nitra planety.

Ik Kil totiž naleznete 60 metrů pod povrchem země nedaleko města Pisté v Yucatánu v Mexiku.TIP: CESTA ZA RELAXACÍ Okouzlující a elegantní spa resort Châble byl nově otevřen v roce 2016 nedaleko historického města Mérida.

Uprostřed starého mayského lesa naleznete oázu klidu s 38 samostatně stojícími vilami a privátními bazény i dvě exkluzivní prezidentská apartmá v původní zrekonstruované haciendě z 19. století. Také tady zakusíte luxus in nature, místní spa jsou totiž součástí přírodní laguny.

CENA: Za noc ve vile Royal zaplatíte od 120 000 Kč.

2. POD POLÁRNÍM KRUHEM: MODRÁ LAGUNA, GRINDAVÍK, ISLAND

Bláa lónið neboli Modrou Lagunu naleznete na lávových polích na poloostrově Reykjanes. Jedinečné geotermální lázně mají mléčně modrou zhruba 39 °C teplou vodu bohatou na minerály, jež řeší mnohé problémy s pletí.

Dopřejte si relax v podobě masáže přímo uprostřed laguny a hýčkejte nejen svoje tělo, ale i mysl.TIP: BESPOKE POHODLÍ Necelých 14 km od Modré laguny využijte služeb jediného pětihvězdičkového butikového hotelu na Islandu – Diamond Suites ve městě Keflavík. V nejvyšším patře hotelu Keflavík naleznete sedm osobitě zařízených tematických apartmá, která byla pojmenována podle drahých kamenů.

Hotel si zakládá především na výtečné kuchyni a možnosti zařídit bespoke cestovatelské zážitky na míru.

CENA: Noc v apartmá Rubín vás bude stát přibližně 28 000 Kč.

3. POTAPĚČSKÝ SEN: OCEÁNSKÝ PRŮPLAV TO-SUA, SAMOA, SEVERNÍ PACIFIK

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Upolu Island v Samoa podlehnete kráse velké tůně se skrytou lagunou To-Sua, jež je obklopena vzrostlou divokou tropickou zahradou. Třicet metrů hluboká To-Sua je přístupná pouze po dřevěném žebříku.

Křišťálově čistá voda plná blyštivě barevných rybek je samozřejmostí, ale to nejkouzelnější je jeskynní průplav, jež vede do oceánu.

4. MAGICKÝ VÝLET: VODOPÁDY ERAWAN, NÁRODNÍ PARK ERAWAN, THAJSKO

Dopřejte si magický výlet k sedmi vodopádům národního parku Erawan. Každý ze stupňů je jiný, ale každý nabízí koupání v průzračné osvěžující vodě. Procházkou džunglí po upravených cestičkách, nelekejte se, cestu lehce projdete i v jednoduché obuvi, se dostanete ke všem sedmi stupňům, obklopeni tropickou zelení a hravými makaky.

Snový výlet vás naplní vaši duši harmonií.

TIP: S VŮNÍ THAJSKA Živelné město Bangkok nabízí množství top luxusních hotelů. Grand Hyatt Ewan je však sázkou na jistotu. Obklopen množstvím nákupních center totiž nabízí příjemnou relaxaci v jedinečných rezidenčních lázních, i dokonalé fine dining zážitky ve svých devíti restauracích a barech.

Prostorná apartmá v duchu thajského designu vás nadchnou nejen svým zařízením, ale především neuvěřitelným pohodlím.

CENA: Ubytování ve Spa Cottage King vás vyjde na cca 18 000 Kč za noc.

5. S CHUTÍ SOLI: NATURAL POOL, NÁRODNÍ PARK ARIKOK, ARUBA

Skrytou oázu Natural Poo,l plnou krásně teplé mořské vody, objevíte na vzdáleném severním pobřeží ostrova Aruba. Přírodní bazén, jehož stěny jsou tvořeny sopečným kamenem, je součástí národního parku Arikok. Zatímco se budete houpat na vlnách, nechte z vaší mysli odplynout starosti.

TIP: KOMFORT PŘEDEVŠÍMAll inclusive hotel Riu Palace Aruba spadá do řetězce Palm Beach hotels. Tento velkolepý palác nabízí vše, co potřebujete k té opravdové relaxaci. Rozlehlé bazény, vířivky, sauna, posilovna i výjimečná spa s řadou procedur, nabízejí dokonalou rovnováhu mezi elegancí a zábavou.

Množství zábavných programů pro děti i dospělé a vyžití na golfu, to vše je v Riu Palace samozřejmostí.

CENA: V Riu Palace zaplatíte od 12 500 Kč za noc.

6. SKRYTÝ RÁJ: HAMILTON POOL, AUSTIN, USA Nedaleko města San Antonio naleznete místo s dechberoucí přírodní lagunou, jež je ukryta pod skalním převisem. Ten vytváří zcela jedinečnou hru světel a stínů, která dopadá na 14 metrů vysoký vodopád. Vápencový strop i stěny jeskyně jsou tvořeny masivními krápníky, mezi nimiž objevíte hnízda roztomilých skalních vlaštovek.

TIP: ANTIQUE STYLE Překrásný butikový hotýlek Emma, který vznikl z původního pivovaru z roku 1894, si zachoval svůj osobitý ráz dodnes. Pravdou je, že celá jeho velkolepost stojí na překrásných interiérových detailech a původním zrestaurovaném zařízení. K dispozici vám bude pouhých pět pokojů a šest výjimečných apartmá.

Jednoznačně doporučujeme využít služby „culinary concierge“, neboli jídla na míru, a nechat si vytvořit během pobytu vlastní menu.

CENA: Za apartmá Billmeier zaplatíte za noc od 63 000 Kč.

7. JAKO Z POHÁDKY: FAIRY POOLS, OSTROV SKY, SKOTSKO

Soutěska v jižní části skotského ostrova Sky na řece Brittle má nespočet čarokrásných vodopádů, které vytvářejí mimořádné koupací laguny. V letní sezoně, když není voda tak chladná, nabízí až neuvěřitelný zážitek z koupání v panensky nedotknuté přírodě. Toto kouzelné místo je svými barvami jak vystřižené z pohádkových příběhů.

TIP: PRAVÁ OSTROVNÍ ATMOSFÉRA Skotsko v tom pravém slova smyslu okusíte, pokud se ubytujete na statku U tří komínů. Okamžitě na vás dýchne rodinná atmosféra s překrásným do detailu propracovaným ubytováním, za nějž jsou majitelé Three Chimneys každoročně oceňováni v mnohých prestižních cestovatelských žebříčcích.

Co však opravdu stojí za to, je jejich kuchyně, která si dokonce vysloužila řád britského impéria za jídlo, pití a servis od samotné královny Velké Británie.

CENA: Kvůli vysoké obsazenosti kontaktujte statek osobně.

8. VODOPÁDY HAVASU, GRAND KAŇON, ARIZONA USA

Pohádkovou oblastí arizonského Grand Canyonu jsou rozhodně vodopády Havasu necelý kilometr od městečka Supai. Přírodní laguna, do níž z výšky 37 metrů padá vodní proud, má díky vysokému obsahu minerálů jedinečnou azurovou barvu. Burácející zvuk vodopádů je pak zcela ohromující a velmi uklidňující.TIP: GAME ON Severní Arizona luxusem zrovna neoplývá.

Tak proč nenavštívit sousední Nevadu a neonové Las Vegas? Ve městě hazardu vybírejte jen z toho nejlepšího, čímž bezpochyby je hotel a kasino MGM, jehož součástí je vyhlášená francouzská restaurace fenomenálního michelinského šéfkuchaře Joëla Robuchona. Ať už se rozhodnete ubytovat v hotelu, nebo využít hotelových loaftů, připravte se na to, že tady party nikdy nekončí.

CENA: Za hotelová apartmá zaplatíte cca 20 000 Kč za noc. 9.

VODOPÁDY KUANG SI, LAOS

Necelých třicet kilometrů jižně od historického města Luang Prabang můžete navštívit překrásné vodopády s mělkými lagunkami známé jako Kuang Si Falls nebo Kuang Xi Waterfalls. Vodopád začíná v přírodních bazénech na vrcholu strmého svahu a jeho proud padá z výšky 60 metrů. Na osvěžení v tyrkysově modrých vodách nikdy nezapomenete.

Vykoupat se budete moci ve většině tůní, ale některé jsou posvátné a veřejnosti nepřístupné.

TIP: FRANCOUZSKÁ ELEGANCE
Do řetězce hotelů Sofitel spadá i pětihvězdičkový Luang Prabang. Magické místo vzniklo v původním sídle francouzského guvernéra z roku 1900 a naleznete jej v klidné vilové čtvrti. K dispozici vám bude 25 luxusně zařízených apartmá s pětimetrovými stropy, soukromé zahrady i kachlové bazény.
CENA: Od 15 000 Kč za noc.

10. KOUZLO BÍLÝCH PÍSKŮ: LAGUNY V LENÇÓIS MARANHENSES, BRAZÍLIE

Na severovýchodě Brazílie v Maranhão v národním parku Lençóis Maranhenses se ocitnete jako uprostřed knihy Tisíce a jedné noci. Písečné duny, mezi nimiž jsou rozesety laguny se sladkou vodou a překrásné mangrovníky, leží na více než 1500 km². Zdejší vodní krása je napájena deštěm a řekami z vnitrozemí.

TIP: PRO MILOVNÍKY KLIDU
Malý ráj na velké pláži Chili Beach Boutique v Jericoacoara má pouhých šest apartmá, které je možné pronajmout si jednotlivě i jako celek, cestujete-li ve větší skupině. Věřte nám, že tady vás uhranou sprchy pod širým nebem v soukromých tropických zahradách i zcela privátní atmosféra.

Více z Lifestyle

Měsíček lékařský je malý zázrak

Lifestyle22.9.2022

Největší modrý diamant utržil miliardu

Lifestyle20.9.2022

Mám tě ráda jako… sůl

Lifestyle15.9.2022

Delikátní skvost s logem chodce

Lifestyle13.9.2022

Kolínka, nebo mašličky?

Lifestyle8.9.2022

Mercedes-Benz AMG: Kupéčko pro nejmenší

Lifestyle6.9.2022

Když se řekne karamel

Lifestyle1.9.2022

Pořiďte si hodinky Elvise Presleyho

Lifestyle30.8.2022

Uschlý strom nekácejte

Lifestyle25.8.2022
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Obklopilo mě zelené světlo
skutecnepribehy.cz

Obklopilo mě zelené světlo

Stalo se to už před mnoha...
Bude se opakovat minulost a uteče od ní další partner?
nasehvezdy.cz

Bude se opakovat minulost a...

Když se naposledy radovala...
Spory o srdce dávné říše: Byl Velehrad centrem Velké Moravy?
epochaplus.cz

Spory o srdce dávné říše:...

Poutní místo Velehrad, nacházející se šest kilometrů...
Impozantní Rabí
epochanacestach.cz

Impozantní Rabí

Romantický hrad Rabí patří...
Rustikální koláč se žampiony
tisicereceptu.cz

Rustikální koláč se žampiony

Lahodný bramborový koláč přijde k chuti...
Funkční pokoj pro školáka
rezidenceonline.cz

Funkční pokoj pro školáka

Speciálně v době on-line výuky se projevilo, jak...
La Bottega Oaks Deli Bistro se zapojí do „Prague Mussle Week“
iluxus.cz

La Bottega Oaks Deli Bistro se...

La Bottega Oaks Deli Bistro v Nebřenicích se...
Bude dřív svatba, nebo miminko?
nasehvezdy.cz

Bude dřív svatba, nebo...

Když se na začátku...
České mozky vyvíjejí pro NASA přístroj, který má vyřešit dlouhodobé stravování ve vesmíru
epochaplus.cz

České mozky vyvíjejí pro NASA...

Přidají Češi svou ruku k dílu při...
Cannafest: Veletrh s vůní konopí
panidomu.cz

Cannafest: Veletrh s vůní...

Naštěstí jsou dávno pryč doby, kdy vůně konopí...
Hitlerovy zvukové zbraně: Osvojili si nacisté infrazvuk?
enigmaplus.cz

Hitlerovy zvukové zbraně:...

Hitlerovi inženýři za války vkládají veškeré úsilí do vývoje...
PFAS: Balíme jídlo do jedu?
21stoleti.cz

PFAS: Balíme jídlo do jedu?

Jejich výroba započala někdy v polovině 20....