Lifestyle

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ LAGUNY SVĚTA: Magie panenského vodního živlu

NEJKRÁSNĚJŠÍ PŘÍRODNÍ LAGUNY SVĚTA: Magie panenského vodního živlu

Už vás omrzelo lenošení u bazénů dokonalých hotelů? Chcete zažít něco neotřepaného a čarokrásného? V pětihvězdičkovém skvostu vás sice ubytujeme, luxus vám totiž upřít opravdu nechceme, ale pak vás pozveme na cestu do blyštivých lagun, jejichž krásu kořenila sama příroda…

1. V SRDCI ZEMĚ: ZÁVRT IK KILL, YUCATÁN, MEXIKO

Nechte se okouzlit geniem loci zatopeného cenote (závrt krasového původu), které vzniklo provalením několika stropů hlubokých jeskyní. Uvnitř se můžete vykoupat v přírodní nádrži s křišťálově čistou podzemní vodou a věřte nám, že se budete cítit, jako byste se právě vnořili do nitra planety.

Ik Kil totiž naleznete 60 metrů pod povrchem země nedaleko města Pisté v Yucatánu v Mexiku.TIP: CESTA ZA RELAXACÍ Okouzlující a elegantní spa resort Châble byl nově otevřen v roce 2016 nedaleko historického města Mérida.

Uprostřed starého mayského lesa naleznete oázu klidu s 38 samostatně stojícími vilami a privátními bazény i dvě exkluzivní prezidentská apartmá v původní zrekonstruované haciendě z 19. století. Také tady zakusíte luxus in nature, místní spa jsou totiž součástí přírodní laguny.

CENA: Za noc ve vile Royal zaplatíte od 120 000 Kč.

2. POD POLÁRNÍM KRUHEM: MODRÁ LAGUNA, GRINDAVÍK, ISLAND

Bláa lónið neboli Modrou Lagunu naleznete na lávových polích na poloostrově Reykjanes. Jedinečné geotermální lázně mají mléčně modrou zhruba 39 °C teplou vodu bohatou na minerály, jež řeší mnohé problémy s pletí.

Dopřejte si relax v podobě masáže přímo uprostřed laguny a hýčkejte nejen svoje tělo, ale i mysl.TIP: BESPOKE POHODLÍ Necelých 14 km od Modré laguny využijte služeb jediného pětihvězdičkového butikového hotelu na Islandu – Diamond Suites ve městě Keflavík. V nejvyšším patře hotelu Keflavík naleznete sedm osobitě zařízených tematických apartmá, která byla pojmenována podle drahých kamenů.

Hotel si zakládá především na výtečné kuchyni a možnosti zařídit bespoke cestovatelské zážitky na míru.

CENA: Noc v apartmá Rubín vás bude stát přibližně 28 000 Kč.

3. POTAPĚČSKÝ SEN: OCEÁNSKÝ PRŮPLAV TO-SUA, SAMOA, SEVERNÍ PACIFIK

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Upolu Island v Samoa podlehnete kráse velké tůně se skrytou lagunou To-Sua, jež je obklopena vzrostlou divokou tropickou zahradou. Třicet metrů hluboká To-Sua je přístupná pouze po dřevěném žebříku.

Křišťálově čistá voda plná blyštivě barevných rybek je samozřejmostí, ale to nejkouzelnější je jeskynní průplav, jež vede do oceánu.

4. MAGICKÝ VÝLET: VODOPÁDY ERAWAN, NÁRODNÍ PARK ERAWAN, THAJSKO

Dopřejte si magický výlet k sedmi vodopádům národního parku Erawan. Každý ze stupňů je jiný, ale každý nabízí koupání v průzračné osvěžující vodě. Procházkou džunglí po upravených cestičkách, nelekejte se, cestu lehce projdete i v jednoduché obuvi, se dostanete ke všem sedmi stupňům, obklopeni tropickou zelení a hravými makaky.

Snový výlet vás naplní vaši duši harmonií.

TIP: S VŮNÍ THAJSKA Živelné město Bangkok nabízí množství top luxusních hotelů. Grand Hyatt Ewan je však sázkou na jistotu. Obklopen množstvím nákupních center totiž nabízí příjemnou relaxaci v jedinečných rezidenčních lázních, i dokonalé fine dining zážitky ve svých devíti restauracích a barech.

Prostorná apartmá v duchu thajského designu vás nadchnou nejen svým zařízením, ale především neuvěřitelným pohodlím.

CENA: Ubytování ve Spa Cottage King vás vyjde na cca 18 000 Kč za noc.

5. S CHUTÍ SOLI: NATURAL POOL, NÁRODNÍ PARK ARIKOK, ARUBA

Skrytou oázu Natural Poo,l plnou krásně teplé mořské vody, objevíte na vzdáleném severním pobřeží ostrova Aruba. Přírodní bazén, jehož stěny jsou tvořeny sopečným kamenem, je součástí národního parku Arikok. Zatímco se budete houpat na vlnách, nechte z vaší mysli odplynout starosti.

TIP: KOMFORT PŘEDEVŠÍMAll inclusive hotel Riu Palace Aruba spadá do řetězce Palm Beach hotels. Tento velkolepý palác nabízí vše, co potřebujete k té opravdové relaxaci. Rozlehlé bazény, vířivky, sauna, posilovna i výjimečná spa s řadou procedur, nabízejí dokonalou rovnováhu mezi elegancí a zábavou.

Množství zábavných programů pro děti i dospělé a vyžití na golfu, to vše je v Riu Palace samozřejmostí.

CENA: V Riu Palace zaplatíte od 12 500 Kč za noc.

6. SKRYTÝ RÁJ: HAMILTON POOL, AUSTIN, USA Nedaleko města San Antonio naleznete místo s dechberoucí přírodní lagunou, jež je ukryta pod skalním převisem. Ten vytváří zcela jedinečnou hru světel a stínů, která dopadá na 14 metrů vysoký vodopád. Vápencový strop i stěny jeskyně jsou tvořeny masivními krápníky, mezi nimiž objevíte hnízda roztomilých skalních vlaštovek.

TIP: ANTIQUE STYLE Překrásný butikový hotýlek Emma, který vznikl z původního pivovaru z roku 1894, si zachoval svůj osobitý ráz dodnes. Pravdou je, že celá jeho velkolepost stojí na překrásných interiérových detailech a původním zrestaurovaném zařízení. K dispozici vám bude pouhých pět pokojů a šest výjimečných apartmá.

Jednoznačně doporučujeme využít služby „culinary concierge“, neboli jídla na míru, a nechat si vytvořit během pobytu vlastní menu.

CENA: Za apartmá Billmeier zaplatíte za noc od 63 000 Kč.

7. JAKO Z POHÁDKY: FAIRY POOLS, OSTROV SKY, SKOTSKO

Soutěska v jižní části skotského ostrova Sky na řece Brittle má nespočet čarokrásných vodopádů, které vytvářejí mimořádné koupací laguny. V letní sezoně, když není voda tak chladná, nabízí až neuvěřitelný zážitek z koupání v panensky nedotknuté přírodě. Toto kouzelné místo je svými barvami jak vystřižené z pohádkových příběhů.

TIP: PRAVÁ OSTROVNÍ ATMOSFÉRA Skotsko v tom pravém slova smyslu okusíte, pokud se ubytujete na statku U tří komínů. Okamžitě na vás dýchne rodinná atmosféra s překrásným do detailu propracovaným ubytováním, za nějž jsou majitelé Three Chimneys každoročně oceňováni v mnohých prestižních cestovatelských žebříčcích.

Co však opravdu stojí za to, je jejich kuchyně, která si dokonce vysloužila řád britského impéria za jídlo, pití a servis od samotné královny Velké Británie.

CENA: Kvůli vysoké obsazenosti kontaktujte statek osobně.

8. VODOPÁDY HAVASU, GRAND KAŇON, ARIZONA USA

Pohádkovou oblastí arizonského Grand Canyonu jsou rozhodně vodopády Havasu necelý kilometr od městečka Supai. Přírodní laguna, do níž z výšky 37 metrů padá vodní proud, má díky vysokému obsahu minerálů jedinečnou azurovou barvu. Burácející zvuk vodopádů je pak zcela ohromující a velmi uklidňující.TIP: GAME ON Severní Arizona luxusem zrovna neoplývá.

Tak proč nenavštívit sousední Nevadu a neonové Las Vegas? Ve městě hazardu vybírejte jen z toho nejlepšího, čímž bezpochyby je hotel a kasino MGM, jehož součástí je vyhlášená francouzská restaurace fenomenálního michelinského šéfkuchaře Joëla Robuchona. Ať už se rozhodnete ubytovat v hotelu, nebo využít hotelových loaftů, připravte se na to, že tady party nikdy nekončí.

CENA: Za hotelová apartmá zaplatíte cca 20 000 Kč za noc. 9.

VODOPÁDY KUANG SI, LAOS

Necelých třicet kilometrů jižně od historického města Luang Prabang můžete navštívit překrásné vodopády s mělkými lagunkami známé jako Kuang Si Falls nebo Kuang Xi Waterfalls. Vodopád začíná v přírodních bazénech na vrcholu strmého svahu a jeho proud padá z výšky 60 metrů. Na osvěžení v tyrkysově modrých vodách nikdy nezapomenete.

Vykoupat se budete moci ve většině tůní, ale některé jsou posvátné a veřejnosti nepřístupné.

TIP: FRANCOUZSKÁ ELEGANCE
Do řetězce hotelů Sofitel spadá i pětihvězdičkový Luang Prabang. Magické místo vzniklo v původním sídle francouzského guvernéra z roku 1900 a naleznete jej v klidné vilové čtvrti. K dispozici vám bude 25 luxusně zařízených apartmá s pětimetrovými stropy, soukromé zahrady i kachlové bazény.
CENA: Od 15 000 Kč za noc.

10. KOUZLO BÍLÝCH PÍSKŮ: LAGUNY V LENÇÓIS MARANHENSES, BRAZÍLIE

Na severovýchodě Brazílie v Maranhão v národním parku Lençóis Maranhenses se ocitnete jako uprostřed knihy Tisíce a jedné noci. Písečné duny, mezi nimiž jsou rozesety laguny se sladkou vodou a překrásné mangrovníky, leží na více než 1500 km². Zdejší vodní krása je napájena deštěm a řekami z vnitrozemí.

TIP: PRO MILOVNÍKY KLIDU
Malý ráj na velké pláži Chili Beach Boutique v Jericoacoara má pouhých šest apartmá, které je možné pronajmout si jednotlivě i jako celek, cestujete-li ve větší skupině. Věřte nám, že tady vás uhranou sprchy pod širým nebem v soukromých tropických zahradách i zcela privátní atmosféra.

Více z Lifestyle

Obraz ozvláštní i zútulní

Lifestyle30.11.2023

Delikátní zážitek u Breitlingu

Lifestyle28.11.2023

Jak na pigmentové skvrny

Lifestyle23.11.2023

Black Friday: Wi-Fi produkty, které ulovíte se slevou!

Lifestyle21.11.2023

Ohromující diamantová kreditka pro 150 vyvolených

Lifestyle21.11.2023

Antidepresiva na talíři

Lifestyle16.11.2023

Koncept superjachty Stardom má největší plážový klub v historii

Lifestyle14.11.2023

Mangold vás mile překvapí

Lifestyle9.11.2023

Skotský unikát jde do aukce

Lifestyle7.11.2023
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články

Tiffany & Co. oznámuje svou nejnovější kreativní spolupráci se současným umělcem Danielem Arshamem
iluxus.cz

Tiffany & Co. oznámuje svou...

Tiffany & Co. oznamuje svůj...
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz

Lilkové závitky se sýrem

Pro milovníky italské kuchyně přinášíme...
Rozešli se, protože mu přišla na nevěru?
nasehvezdy.cz

Rozešli se, protože mu...

Vypadalo to, že spolu...
Dlouhodobou medikací s chatrnému zdraví?
21stoleti.cz

Dlouhodobou medikací s...

Od náhodného objevení penicilinu v roce 1928, jsou...
Hora Blaník: Svatý Václav stále ještě spí
epochanacestach.cz

Hora Blaník: Svatý Václav...

Všichni známe legendu, podle níž v útrobách posvátné...
Síla páry: Od Heronovy koule až po lokomotivu
epochaplus.cz

Síla páry: Od Heronovy koule...

S párou si lidé pohrávali už ve starověku....
Moje máma cítila, že jsem ve smrtelném nebezpečí
skutecnepribehy.cz

Moje máma cítila, že jsem ve...

Byla to jen taková hloupá hra, která mě mohla stát život....
Ticho ve vztahu tíží
panidomu.cz

Ticho ve vztahu tíží

Mlčení mezi partnery může úplně rozvrátit vztah....
Manžel ji podvedl s kolegyní?
nasehvezdy.cz

Manžel ji podvedl s kolegyní?

Ačkoli si herečka Adéla...
Bizarní případ skutečného Otesánka. Pojídá odpadky, živá zvířata, mrtvoly v márnici i roční dítě!
enigmaplus.cz

Bizarní případ skutečného Otesánka....

Nad neobvyklým apetitem a zvláštními...
Učit se, jíst i vraždit: Co všechno dokážeme ve spánku?
epochaplus.cz

Učit se, jíst i vraždit: Co...

Když spíme, většinou jen ležíme v posteli a...
Domácí spotřebiče dokážou překvapit
rezidenceonline.cz

Domácí spotřebiče dokážou...

Málokterý segment trhu se vyvíjí tak rychle jako domácí...