Úvod
Věda
Planeta země
Historie
Zajímavosti
Lifestyle
Záhady a napětí
Pyramidy v Antarktidě: Stojí v ledových pustinách stavby neznámé civilizace?

Již několikrát se v průběhu let debatovalo nad původem pyramid stojících za jižním polárním kruhem. Podle vědců jsou to pouze hory, které takto vytvaroval vítr.

Různí badatelé jsou přesto přesvědčeni o umělém původu pyramid a spojují je s působením neznámé civilizace.

Zprávy o tom, že byla v Antarktidě objevena pyramida, se objevují již nějakou dobu a zdaleka nejde o nic nového.

První objekt ve tvaru nezvykle pravidelného jehlanu, je v Antarktidě objeven již během nešťastné britské expedice Terra Nova v letech 1910–1913, která pod vedením námořníka a objevitele Roberta Scotta (1868–1912) o pouhých 34 dnů prohrála boj o prvenství na jižním pólu země.

Její členové navíc při zpáteční cestě zahynuli a jediným tichým svědkem výpravy se stávala zmrzlá těla a zápisky účastníků. V nich se mimo jiné hovoří o nevysoké pravidelné hoře, kterou pojmenovali jednoduše tak, jak na všechny působí – Pyramida.

O více než 100 let později už objevitelé život riskovat nemusí, odlehlé kouty Země totiž mnohdy prohledávají prostřednictvím aplikace Google Earth z bezpečí svého domova. Na satelitních snímcích Antarktidy přitom odhalují další pyramidu!

Je to skutečně jen dílo přírody, nebo za přesným geometrickým tvarem objektu stojí inteligentní tvůrci?

PŘEVRATNÝ OBJEV

Co napoví satelit?

V listopadu roku 2016 se na internetovém serveru YouTube objeví video, které se v následujících dnech stane virálním a začnou si jej všímat i mainsteamová média.

Kanál Thirdphaseofmoon zabývající se nejčastěji různými konspiračními teoriemi, který na útvar upozornil, v daném videu hovoří o pyramidě nacházející se na souřadnici 79°58’39.25″S 81°57’32.21″W .

Zdánlivě nenápadný objekt uprostřed ledové pustiny při přiblížení nabírá nezvykle pravidelný tvar čtyřboké pyramidy. A v její těsné blízkosti stojí ještě dva mnohem menší, ale stejně pravidelné objekty.

Člověk se při pohledu na trojici pyramid zčásti zavátých sněhem nedokáže ubránit dojmu, že se dívá na snímek, z nějakého katastrofického filmu, v němž se Egypt ocitá pohřben pod ledem.

Nejedná se však o počítačové triky hollywoodských filmařů, nýbrž skutečné satelitní záběry. Tajemné pyramidy stojí v oblasti Ellsworthova pohoří v Antarktidě a jejich neuvěřitelně přesný tvar donutí i velká světová média přemýšlet nad stejnou otázkou.

Může něco takové vzniknout přirozenou cestou, nebo tu v dávných dobách působili vyspělí stavitelé?

Sídlila kdysi na Antarktidě neznámá civilizace?
Sídlila kdysi na Antarktidě neznámá civilizace?

ZÁHADNÍ STAVITELÉ

Nejstarší monument

Americký spisovatel David Childress (*1957) zaměřený na záhady historie Země tvrdí, že pokud by pyramidy v Antarktidě byly umělé, šlo by nejspíše o nejstarší pyramidy světa a předchůdce všech ostatních staveb tohoto typu.

„Po celém světě nacházíme důkazy pyramidových struktur,“ doplňuje jeho britský kolega Andrew Collins (*1957). „Měli bychom se zabývat možností, že Antarktida bývala obydlená. Byla to ztracená civilizace? Byli to pradávní astronauti?

Možná v Antarktidě stojí nejstarší monument naší vlastní civilizace,“ uvažuje Collins. Mnoho badatelů v souvislosti se záhadnou pyramidou zmiňuje také neblaze proslulou a stále poněkud tajemnou expedici High Jump ze 40. let minulého století.

Tehdy se k Antarktidě vydává několik tisíc vojáků, stovky vědců a mnoho letadel a lodí. Expedice je brzy předčasně ukončena s velkými ztrátami na životech a technice a odchod jejích účastníků připomíná spíše zběsilý útěk.

K tomu, co se za polárním kruhem odehrálo, se nikdo nechce vyjadřovat.

Pouze admirál  Richard E. Byrd (1888–1957), který výpravu vedl, později učiní neurčitá prohlášení, z nichž lze vyvodit jeho přesvědčení, že je Antarktida obývána vyspělou civilizací. Potkal se během expedice z jejími zástupci?

Podle vědců je tajemný úkaz tzv. nunatek, vrchol hory vystupující z ledovce.
Podle vědců je tajemný úkaz tzv. nunatek, vrchol hory vystupující z ledovce.

CO SE SKRÝVÁ UVNITŘ?

Vzácná návštěva

Je pravdou, že Antarktida bývala kdysi kvetoucím kontinentem s tropickým podnebím. Jenže tyto časy jsou už miliony let minulostí. Jde snad o pozůstatek nějaké civilizace z dob, kdy po Zemi kráčeli dinosauři?

Kdo Mohla by ale taková stavba přežít až do současnosti? Existuje také možnost, že Antarktida zamrzla až mnohem později než se vědci domnívají.

Vždyť i Richard Byrd při svém legendárním přeletu nad jižním pólem, který expedici High Jump předcházel, údajně spatřuje zelenou oázu s podivnými zvířaty!

Konspirační teoretici ve svých úvahách pyramidu spojují zejména s návštěvou amerického ministra zahraničí Johna Kerryho (*1943) v Antarktidě, která se odehrála měsíc před zveřejněním videa.

Podle jejich spekulací byl přímo v pyramidě, což by znamenalo, že je stavba stále přístupná. Vědci ale tuto možnost rezolutně odmítají stejně jako fakt, že by jakákoliv pyramida v Antarktidě byla umělého původu.

Jde prý o takzvaný nunatak, přírodní skálu vystupující z pevninského ledovce, kterou do tvaru pyramidy stovky tisíc let brousil vítr a led.

Různí badatelé připouštějí, že může jít o stavbu z dob, kdy byla Antarktida zelená.
Různí badatelé připouštějí, že může jít o stavbu z dob, kdy byla Antarktida zelená.
reklama
Související články
Na více než 15 000 kamenech s rytinami najdeme údajně potvrzení prakticky všeho, o čem dnešní záhadologové sní. Obrázky zachycují dinosaury, pokročilé lékařské zákroky nebo pokročilé technologie, nápadně připomínající ty moderní. Jsou kameny skutečné? Kdo je mohl vytvořit a co všechno by měly dokazovat?   Peruánský lékař Javier Cabrera Darquea (1924–2001) slaví 42. narozeniny. Mezi dary se […]
Neobvyklý jev od 30. října 2023 trápí správu národní rezervace Kealia Pond na havajském ostrově Maui. Voda v tamním jezírku se zabarvila do jasně růžového odstínu a nikdo zatím netuší proč. Podobné jevy bývají často považovány za znamení ohlašující nějaké nepříjemné události. Jde i tentokrát o předzvěst blížící se pohromy, nebo má vše racionální vysvětlení? […]
Po útoku neznámého dravce v Guatemale zahynulo nejméně 75 kusů drůbeže a prasat. Mrtvá zvířata údajně s prokousnutým krkem a vysátou krví nacházeli farmáři na svých dvorcích v asi 40kilometrovém okruhu. I když není jasné, co přesně je usmrtilo, mnozí místní se obávají, že jde o následky řádění čupakabry!   Farmáři ve středoamerické Guatemale se […]
Když je italskému chlapci Benedettu Supinovi deset let, v rukou mu náhle vzplane komiksová knížka. Opakovaně pak zkouší zapálit různé objekty a téměř vždy se mu to podaří. Oheň ale nedokáže kontrolovat, a proto se několikrát málem upálí ve vlastní posteli. Jeho rodiče jej po čase pošlou k doktorům, jenže ti nic neobjeví. Měl chlapec […]
reklama
Historie
Matematický most: Obešla se jeho stavba bez šroubů?
Postavil ho Isaac Newton a jeho konstrukci navrhl v duchu svých gravitačních zákonů tak důmyslně, že ke spojům jednotlivých prvků nebylo třeba vůbec žádných šroubů a hřebíků. Když ho pak studenti ze zvědavosti rozebrali, již ho nedokázali dát znovu dohromady v původním stavu. To je jedna z mnoha pověstí, které se vážou k tzv. Matematickému […]
Jindřich VII. spojil dvě růže v jednu
Velšský šlechtic Edmund Tudor má díky svému původu vysoké postavení. Jeho matkou je totiž královna-vdova Kateřina z Valois, takže je nevlastním bratrem anglického krále Jindřicha VI.   Bratři se ovšem liší příslušností k váženým rodům. Zatímco Jindřich (1421–1471) pochází z Lancasterů, díky Edmundovi stoupá hvězda rodu Tudorů. Nebude to ale ještě sám Edmund (1430–1456), kdo ji vynese až […]
Bombardování Tokia v březnu 1945: Cítili letci po náletu pach spáleného masa?
Během několika měsíců ztratili desítky letounů. Navíc pumy, shazované z obrovské výšky, jen málokdy zasáhnou určený cíl. Právě proto americký generál LeMay stanoví na počátku března 1945 pro letecké útoky na Japonsko novou strategii…   Už žádné cílené bombardování za denního světla! Přednost dostanou noční kobercové nálety z nízkých výšek, při nichž budou posádky bombardérů […]
Odpůrce Habsburků přišel o všechno
Mocný rod Habsburků je na počátku 17. století neklidný. Ve Slezsku mu roste nepoddajný protivník, kterého bude třeba se všemi prostředky zbavit.   Pokud by se osud Jana Jiřího Krnovského (1577–1624) odvíjel podle nalinkovaných předpokladů, strávil by život v církevních službách. Ostatně vystuduje kalvínskou akademii ve Štrasburku. A když v roce 1604 absolvuje, hned jako […]
Zajímavosti
Podivuhodní vodní pavouci: Cítí krabi bolest?
Rozpětí jeho nohou může dosáhnout až čtyř metrů. Rozvážně pochoduje po mořském dně. Pravděpodobně si ale klepetem osobně nepotřesete: žije v hloubce od 50 do 600 metrů! Račte se seznámit alespoň na dálku: velekrab japonský.   Velekrabovi můžeme směle závidět. Dožívá se běžně přes 100 let. A ani na zemi není – obzvlášť v porovnání s lidmi a […]
Vášnivé flamenco: Tanec, který rozdělil Španělsko
Temperamentní flamenco je pro většinu světa znakem španělské národní identity. Ale ne vždy to s ním bylo tak jednoduché. Dnes se těší uměleckému i akademickému respektu, což potvrzuje i skutečnost, že ho UNESCO v roce 2010 prohlašuje za součást světového nehmotného kulturního dědictví.   Flamenco je umělecká forma zahrnující tanec s řadou prvků, jako je […]
Zrádný jet lag: Co se při něm děje a jak mu předejít?
Tzv. jet lag neboli pásmová nemoc sice není nic, co by mělo cestovatele ohrožovat na životě, na druhou stranu by se ale bez něj klidně obešli. Existuje ovšem několik triků, jak adaptaci v nové destinaci urychlit.   Tělo není stroj. Má své mouchy. V tomto případě ale za projevy, které dokážou zkazit minimálně prvních pár […]
Černý jako eben: Proč je to dřevo tak drahé?
Hrobové ticho a rozestavěné figurky napovídají, že v místnosti právě probíhá vypjatá šachová partie. Oba muži se vzájemně bedlivě sledují a nechtějí udělat chybu. Pak jeden z nich neuváženě táhne koněm a protivník zaváhání bryskně využije. Temnou ebenovou figurkou dá šach mat!   Až 20 metrů vysoký strom jménem tomel, rostoucí v tropech a subtropech, dává světu […]
Záhady a napětí
Zapomenutý mcelský zázrak: Zjevila se dětem Panna Marie?
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii?   Je 4. července roku 1849 a po malé vsi Mcely kráčí dvě mladé dívky Kateřina Halšová a Františka Fričová, když najednou zahlédnou […]
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řádu je pak stejně tajemný jako jeho sláva. Co všechno dodnes nevíme o skutečných událostech ohledně osudu řádu i o tajuplnosti sakrálních templářských staveb?   Jednu z takových […]
Krvavé Šenky: Kdo obývá opuštěnou osadu?
Vybydlené domy, na kterých se už podepsal zub času, trčí z neupravovaného porostu. Vymlácená okna a okolo poházené věci, které zde obyvatelé při odchodu zanechali, působí až tísnivým dojmem. Jedná se o téměř opuštěnou osadu na Slovensku, která nese název Krvavé Šenky. Je opředená různými historkami a záhadami. Co je na nich pravdy?   S Krvavými […]
Používala CIA jasnovidce a dálkové nazírání?
Stanfordský výzkumný ústav v USA je svědkem podivného experimentu. 6. června 1972 zde vědci zjišťují, zda muž jménem Ingo Swann ovládá dálkové nazírání, jak tvrdí. Popsat má magnetometr umístěný v jiné části komplexu. Swann zařízení nejen přesně vylíčí, ale údajně ovlivní i jeho činnost. Udělá svými schopnostmi dojem i na americkou zpravodajskou službu?     Renomovaní američtí […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrádek u Nechanic: Po stopách šlechtického rodu Harrachů
epochanacestach.cz
Hrádek u Nechanic: Po stopách šlechtického rodu Harrachů
Reprezentační sídlo starobylého rodu Harrachů je ideálním prostředím k udržování starých tradic. A na zámku Hrádek u Nechanic dobře vědí, co zajímavého pro své návštěvníky připravit. Známý novogotický zámek Hrádek u Nechanic byl vystavěn hraběcí rodinou Harrachů mezi lety 1839 až 1857 jako jejich letní lovecké a reprezentační sídlo. Vyznačuje se nejen anglickou architekturou, bohatě zdobenými
Tři dívky v domě hrůzy
epochaplus.cz
Tři dívky v domě hrůzy
Napohled obyčejný pohodlný dům v rezidenční čtvrti v Clevelandu obývá sympatický muž, kterého si sousedé nemohou vynachválit. Nikdo z nich netuší, jak hrůzné tajemství se za jeho zdmi skrývá. Městečko Yauco na karibském ostrově Portorico má něco přes 30 tisíc obyvatel a 10. července 1960 k nim přibývá také Ariel Castro. Jeho rodiče Pedro Castro
Richard Lví srdce krutostí šokoval muslimy i křižáky
historyplus.cz
Richard Lví srdce krutostí šokoval muslimy i křižáky
S rukama pevně svázanýma za zády je postupně vyvádějí z města do pouště. Tam na ně již čekají kati. Marně budou muslimští vojáci sultána Saladina bušit do křesťanských řad, aby zachránili své souvěrce. Jejich osud je zpečetěn. Přezdívají mu Lví srdce. Už jeho současníci pohlížejí na anglického krále Richarda I. (1157–1199) jako na hrdinu, rytíře
Jak shodit kila a nepřibrat
nejsemsama.cz
Jak shodit kila a nepřibrat
Přejídáte se, jenže pak si vyčítáte nadbytečná kila? Do posilovny vás nikdo nedostane? Moc toho nenaspíte a v práci máte stres? Zkuste na to jít jinak. Asi vás překvapí, že váš chytrý metabolismus sám od sebe spálí 1300 až 2000 kalorií denně, bez jakékoli aktivity. Kolik přesně, to už záleží na vaší váze, výšce i jiném. Už to je ale přece dobrý
Velikonoce s Baronem
iluxus.cz
Velikonoce s Baronem
Velikonoce klepou na dveře, a jak lépe je strávit než v přítomnosti prvotřídních českých ovocných specialit a pálenek Baron Hildprandt. Nenechte se zaskočit dospělými koledníky, a kromě obarvených vaj
Jak jsem zkoumala svůj rozvětvený rod
skutecnepribehy.cz
Jak jsem zkoumala svůj rozvětvený rod
Seděla jsem nad archivem dlouho do noci a kolem mě se promenádovali duchové mých předků. Pak zamířili do jídelny ke kulatému stolu. Do toho domu po prarodičích jsem se přistěhovala nově, bydlela jsem tu zatím jen pár dní. Domek byl hodně dlouho opuštěný, protože babička s dědou už před lety odešli bydlet do domova seniorů, kde měli
Průmyslové potraviny jako zhouba našeho zdraví?
21stoleti.cz
Průmyslové potraviny jako zhouba našeho zdraví?
Člověk je tvor nepoučitelný, zejména co se skladby jídelníčku týká. Jakmile má možnost dopřát si potraviny s vysokým obsahem cukru, soli nebo tuku, nedokáže odolat. Přitom by měl. S každou další porcí
Čočková polévka s cizrnou a zeleninou
panidomu.cz
Čočková polévka s cizrnou a zeleninou
V této vegetariánské verzi supluje bílkovinu zelená čočka a cizrna, která chuťově doplňuje rajčata i brambory s řapíkatým celerem. Klidně uvařte toto jídlo z dvojnásobné dávky, určitě si nikdo nebude stěžovat ani druhý den, kdy se skvěle rozleží. Ingredience 300 g brambor 3 řapíkaté celery (200 g) 2 stroužky česneku 1 menší cibule 2 lžíce olivového
Radostná událost v rodině Leoše Mareše!
nasehvezdy.cz
Radostná událost v rodině Leoše Mareše!
U Marešových se slaví! Syn Jakub (18) se dostal na prestižní univerzitu Florida Southern College v Americe, kde se kromě studií byznysu bude také věnovat vodnímu lyžování, ve kterém je opravdu dobrý.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Co vše skrývá zřícenina hradu Házmburk?
enigmaplus.cz
Co vše skrývá zřícenina hradu Házmburk?
Zřícenina gotického hradu Házmburk, jež najdeme u vsi Klapý, asi 3,5 kilometru severozápadně od města Libochovice v okrese Litoměřice, je opředena nejednou bájí a pověstí, tak jako ostatně každé staro
Plněná cuketa s kuskusem, zeleninou a šunkou posypaná sýrem
tisicereceptu.cz
Plněná cuketa s kuskusem, zeleninou a šunkou posypaná sýrem
Suroviny 4 rajčata 3 cibule 8 lžic kuskusu 150 g uzené slaniny 200 g šunky 200 g strouhaného sýra Postup Cuketu podélně rozřízněte a vnitřek vydlabejte. Vydlabaný vnitřek nakrájejte na m