Lifestyle

Young Fashion Brands: Mladí & nadějní

Young Fashion Brands: Mladí & nadějní

Nejnovější kolekce velkých módních hráčů plní stránky lifestylových a fashion časopisů se železnou pravidelností. Nejen z toho důvodu je občas dobré zaměřit pozornost směrem k mladým talentům. Seznamte se s návrháři, jejichž jména se právem začínají těšit stále intenzivnějšímu zájmu.

Anna October: nenucenost především
Étericky působící návrhářka, s výrazně romantickým stylem tvorby, založila svou značku v roce 2010 a do vínku jí vdechla především mladistvost, ženskost a něhu.
Modely ukrajinské umělkyně se do světel reflektorů poprvé dostaly v roce 2012 v rámci londýnského a pařížského Fashion Weeku a Mercedes-Benz Kiev Fashion Days. Anninu tvorbu tehdy ihned zaregistrovala zahraniční lifestylová média v čele s Vogue a Business of Fashion. Další zájem na sebe nedal dlouho čekat…
Hned dva roky po uvedení své první kolekce se Anna dostala do výběru třiceti mladých módních návrhářů aspirujících na ocenění LVMH Prize. Vítězem ročníku 2014 se nakonec stal Kanaďan Thomas Tait, i „pouhá“ účast mezi třemi desítkami vyvolených však mladé návrhářce přinesla mnohá pozitiva a plno cenných kontaktů.

Kdy se o ní začalo mluvit? 2012

Hlavní poznávací znamení: Romantické motivy, puntíky, volány, šaty na jedno rameno, zvonové rukávy, obliba bavlněného materiálu a šifonu…
Zajímavost: Anna se ve své tvorbě inspiruje mimo jiné také knižními předlohami. Letos na jaře například přitáhl její pozornost román amerického spisovatele F. Scotta Fitzgeralda Něžná je noc, což se odrazilo ve ztvárnění jejích módních show.
Kontakt: Její modely můžete zakoupit on-line přímo na stránkách annaoctober.com, nebo na módních portálech mytheresa.com a matchesfashion.com.

Huishan Zhang: Prolínání východu se západem
Mladá čínská hvězda, která se (nejen) na londýnské módní scéně stává pojmem, se ke svým kořenům hrdě hlásí. Ve své tvorbě umně kombinuje východní dědictví se západními vlivy.
Čím je Huishan zajímavý? Především tím, že se rychle postavil na vlastní nohy. Z domova odešel již v 17 letech, aby v rámci své čerstvě nabyté svobody na nějaký čas prozkoumával Nový Zéland a Paříž. Nakonec zakotvil v Londýně, kde se vrhl do studií na umění a designu. Jeho talentu si všimla Delphine Arnault z francouzského koncernu LVMH Group a pozvala ho, aby si vyzkoušel práci v módním domě Dior. Budoucí návrhář tak strávil celý třetí ročník v ateliérech zaměřených na kožené výrobky a haute couture.
V září 2012 Huishan debutoval v rámci londýnského Fashion Weeku, kde se stal miláčkem módních editorů. Jeho tvorba se těší oblibě také mezi celebritami. V minulosti na sebe jeho modely oblékly například Gwyneth Paltrow, Keira Knightley, Naomi Campbell či Helen Mirren.
V letech 2014 a 2015 se Huishan objevil v indexu BoF 500 jako jeden z lidí, kteří formují globální módní průmysl. V roce 2015 se probojoval mezi finalisty aspirující na ocenění LVMH Prize.

Kdy se o něm začalo mluvit? 2011

Hlavní poznávací znamení: Ženskost, vzdušnost, jemné textury, romantické prvky, florální motivy…
Zajímavost: Mladý návrhář je milovníkem čínské historie, proto i každá z jeho kolekcí obsahuje nějaký odkaz na jeho rodnou zem.
Kontakt: Huishanovy modely si můžete zakoupit v mnoha zemích světa, do své nabídky je zahrnuly například Bergdorf Goodman, Barneys, Joyce, Harvey Nichols, Browns či Moda Operandi.

Johanna Ortiz: Latinskoamerický temperament v praxi
Do tvorby kolumbijské návrhářky se jednoznačně promítají jihoamerické motivy. Autorka veselých kolekcí vystudovala módní návrhářství na Floridě, Americe však nakonec věrná nezůstala a hned po absolvování se vrátila do rodné Kolumbie.
Od té doby zásobuje svět modely plnými ženskosti, které si zamilovala například americká IT girl Olivia Palermo.
Chcete-li přinést vkusný dotek exotiky i do převážně konzervativního Česka, nemůžete vybrat lépe. Tuzemské kulisy tuto vizuální vzpruhu jedině uvítají!

Kdy se o ní začalo mluvit?

Hlavní poznávací znamení: Volánky, proužky, nařasené rukávy, divoké květy, dramatické puntíky, svěží potisky i zvýrazněné ženské křivky…
Zajímavost: Zapomeňte na čínské fabriky! Johanna nechává své modely šít v Kolumbii, čímž podporuje zaměstnanost místních žen.
Kontakt: Johanniny modely najdete například na www.net-a-porter.com, nakupovat samozřejmě můžete i přímo na jejích webových stránkách: www.johannaortiz.com.co.

Hvězdná pětka aneb kdo další podle nás stojí za pozornost?
Veronica Beard – americká značka, která módní trh zpestřuje od roku 2010, se skvěle hodí na každodenní nošení. Kontakt: www.veronicabeard.com.
David Koma – krasavec s gruzínskými kořeny se módě věnuje již od útlého věku. Jeho tvorbu si oblíbila například Lady Gaga, Rihanna či Megan Fox. Kontakt: www.davidkoma.com.
palmer // harding – k mání jsou sice teprve pátým rokem, ale fashion svět je navzdory krátkému působení na scéně beznadějně zbožňuje. Britské návrhářské duo Levi Palmer a Matthew Harding se specializuje převážně na košile, nerezignuje však ani na další zajímavé kousky. Kontakt: www.palmerharding.com.
Peter Pilotto – tohle multikulturní duo je prostě zábavné. Pánové rádi experimentují s výraznými barvami a motivy, ale v jejich portfoliu najdete i střízlivější modely. Kontakt: www.peterpilotto.com.
Tommy Zhong – nebojte se, v té záplavě ženskosti a volánků jsme nezapomněli na příznivce minimalismu. Ty spolehlivě zaujme dvojice Tommy Zhong a Jenny Nelson. Kontakt: www.tommyzhong.com.

Více z Lifestyle

Projekt, na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit!

Lifestyle12.4.2021

Rychlokvíz o platebních kartách: Jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou?

Lifestyle10.4.2021

Co právě frčí? Koloběžka!

Lifestyle8.4.2021

BVLGARI Jarní nádech módy

Lifestyle6.4.2021

Co si dáme v kavárně?

Lifestyle1.4.2021

Jaké máte sebevědomí?

Lifestyle31.3.2021

Velikonoční klenot za 700 milionů korun

Lifestyle30.3.2021

Bylinky můžete pěstovat doma

Lifestyle25.3.2021

Ultimátní kokpit pro virtuální závodníky

Lifestyle23.3.2021
Lifestyle
Časopis, který by vás mohl zajímat

Nenechte si ujít další zajímavé články